Hayatın anlamını gösterecek edebi kitaplar var mı?

Bana hayatın anlamı hakkında bir seyler verebilecek edebi kitaplar var mı?

0|0
9|2

En İyi Kız Görüşü

• Daha yeni Paulo Coelho-veronika ölmek istiyor adlı romanı okudum. Her şeye sahip olduğu halde, yaşamdan hiçbir tat almayan ve yaşamın anlamsız olduğunu düşünüp intihar eylemini girişen genç bir kadının öyküsü ... Ben çok etkilenmiştim, tavsiye ederim .

Bunun dışında psikolojiye biraz ilgin var ise, "Joanne Greenberg-Sana gül bahçesi vadetmedim" adlı romanı tavsiye ederim. Yaşadığı yenilgilerden dolayı Dünyaya ayak uyduramayan genç kız, sorunlardan kaçmak için kendi içinde bir krallık yaratıyor. Zamanla düşlerinin içine hapsoluyor ve beyninde yarattığı krallıkta bir köleye dönüşüyor. İç dünyasına takılıp kalan, dışa uyum sağlayamayan şizofren genç bir kızın, iki dünya arasında verdiği amansız mücadeleyi anlattığı bir roman. Bu romanın yazarı, eski bir akıl hastası olduğundan dolayı, kendi hayatından esinlenerek yazmış . Ben çok etkilenmiştim okumanı tavsiye ederim. Biraz ağır çünkü, hikaye üç ayrı yolda ilerliyor.Geri dönüşlerle anımsadığı geçmişi, akıl hastanesi ve kendi tasarısı olan ikinci dünyası. İç dünyası karışık bir dille işliyor, bol bol Latince kelimeler var. O yüzden okurken biraz zorlanmıştım.Ama genel olarak çok güzel bir kitaptır.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

Kızlar Ne Diyor 8

• Bence sen önce bir "Kuran-ı Kerim" oku. Türkçe mealini okuyabilirsin. Hayatında okuyabileceğin en faydalı ve kesinlikle okuman gereken yegane kitap dahası var mı?

kuran okumadan kitap okumak ne derece akkıllıca?

1|0
    0|0
  • Belki defalarca soran oldu şu soru,olsun cevaplıyı verim.

Jean Paul Sartre- Sözcükler adlı kitabı, al ve sadece oku derim.

1|0
    0|0
  • Huzur Sokağı - Şule Yüksel Şenler'in

Yanlız dizisiyle karıştırma kitabı.. Kitap bambaşka çünkü...

1|0
    0|0
  • Ucurtma Amcisi ve Kafka'yi okumalisin. Ozellikle ucurtma avcisini aklina geldikce okumali insan bence.

1|0
    0|0
  • çok edebi denemez ama hayata dair farklı bakış açıları sunuyor

''içinizdeki öküze oha deyin'' farklı bir uslup ilginç okunabilecek bir kitap

1|0
    0|0
  • Halit Ertuğrul - Aysel

Aklından bir sayı tut

Tolstyol - Diriliş

1|0
    0|0
  • neden anlam vermeye çalışılsın diyelim anlamı yok hayatın ne yapacaksın?

yaşamaktan vazgeçecek değilsin herhalde:D:D

1|0
    0|0
  • paulo coelho : simyacı.

1|0
    0|0
Yükleniyor...