Kısmet nasip soru bu

insan kendi nasibini kısmetini kendi yaratır ne demek

0|0
0|10

En İyi Erkek Görüşü

• ilk başta kendin birşeyler yap itme o şeyi kendinden anlayışlı ol babında birşeyler yap et çabala olmuyorsa yazılana inan

0|0
    0|0
    • 7 yıldır kpssye giriyorum daha ne yapıcam iş bulamıyorum dershaneye gitmiyorum kendi imkanımla çalışıyorum ne yapim ama bu kadar oluyor sonra anne babama sanki yüküm eevlen diye tutturmuşlar ama gelen kısmet üni mezunu evkızı olacan diyorlar bunu istemiyorum

• üni mezunuyum ama iş deneyimim yok okulu 4 cülükle bitirdim heryer daha önce çalıştınmı diyor referansın var mıdiyor

• sen beni eklesene bir ne referansı referans nedir güzel arkadaşım

Erkekler Ne Diyor 9

• İnsan kendi şansını kendisi yaratır sözünün bir başka versiyonu. Sen çabalayacaksın, sen didineceksin ve sonucuna ulaşacaksın..

0|0
    0|1
    • çalışıyorum ama olmuyor arkadaşım

üni mezunuyum atanamıyorum iş yok iş bulamıyorum

bana gelen görücü evkızı olacan diyor bu mu benim kısmetim ben mi bu kısmeti yaratyorum .alışıyorum stresten hasta oluyorum dr üzüntüden diyor bilmiyorum bu nasibim kaderim

• ya çevrem yok okudum ama iş bulamadım okudum ama kendi çevremde kadın çalışmaz erkek çalışır diyorlar

ben 83 aldım ama terch yaptım atanamadım olmuyor sözleşşmelide olmadı

o gün dedi biri insan kendi kısmetini kendi yaratır falan evlensen belki şansım olur bir şey diye beni kandırmaya çalıştılar nerdeyse ama evkızı olmak istemiyorum

• nerede yaşıyorsun sen ? Herhalde küçük bir şehir, küçük bir ilçe.. Bu kpssde atama işleri torpil ve şansla oluyor. Sen kendini suçlama yok yere. Sen 83 alıyorsun ortada kalıyorsun, adam 70 alıyor en güzel yere atanıyor. Yani bu ülkenin acınası hali bu. Bu durumdan herkes senin gibi şikayetçi. Sen kız olduğun için canın biraz daha yanıyor tabii. O şansını kendin yaratır sözü bir muallak. İnsanda biraz şans olacak.. Okumuş etmiş kızssın, eve kapanıp sadece kocama bakayım diye okumadın tabii.

• " kısmet ve nasip " siz ikiniz güzel türkçemizdeki en dandik kelimelersiniz ! defolun gidin burdan istemiyorum sizi :((

0|0
    1|0
  • Kaderle alakalı derin bir konu böyle bir yerde basit açıklamalarla anlatılamaz. Ancak şunu söyleyebilirim kader ikiye ayrılır; birincisi Allah'ın belirlediği müdahale edemeyeceğin kader, ikincisi bizim irademize bırakılan kader... Sorumlu olduklarımız bizim irademizle yaptıklarımızdır...

0|0
    0|0
  • Sen istersin Rabbim ona eylem yaratır... Ama Alın yazın ne ise o gerçekleşir...Sen tayin edemezsin...

0|0
    0|0
    • isteyip de olmayan bir şey olamaz mı

mesela ben evlenmek istiyorum ama karşıma dengim çıkmıyor üni mezunuyum bana diyorlar evkızı olacaksın diyorlar bu mu benim eylemim yani

bunları istemiyorum bana gelen kısmet bu

üni mezunu evkızı olmak mı alınyazım

• Alın yazısını tayin etmek onların haddine mi düşümüş Allah Allah... Dilersen bunu özelden konuşalım olurmu ? Çünkü bu kader kısmet nasip konusu bir hayli uzun...

• "İnsanoğlu kendi fırsatını kendi yaratır teyzeoğlu.." (Çalgı Çengi)

0|0
    0|0
    • nasıl kendi yaratır açıkla

• tuhaf bir soru biçimi nasip kısmet işi derler ya insan nasıl yaratsın töbe ya

0|0
    0|0
  • İnsan kendi nasibini kısmetini kendi yaratmaz sadece onlar için mücadele edilir

0|0
    0|0
  • Evde yayılıp oturma ! demek

0|0
    0|0
  • arayan bulur demek

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...