Resim çizdirip almadım sizce ne olur

Arkadaşlar burhan bal karakalem adına bir siteden resim çizdirdim fotoyu yolladım bir abimin onu cızmesını ıstedım ve almadım param bıtmıstı cunku 20 lira fazla degıl ama öğrencıyım sonuçta neyse almadım adam mesaj atmış almassan yasal uyarı baslatacagım dıye mesaj atmıs sadecec telefon numaramı ve emaıl biliyo yasal uyarı mahkeme kararı falan baslatıcam dıyor sızce napmam gerek dogrumudur

0|0
6|2

En İyi Erkek Görüşü

• bir halt edemez kardeşim... ben araştıracağım o kişiyi...

0|0
    0|0
    • sağolasın ya Burhan Bal karakalem sitesi aklıma takıldı ya böyle yazmış çizdirmiş olduğun resmin ücretini göndermen gerek yoksa yasal

yollara başvuracağım,hakkında savcılığa suç duyurunda bulunacağım

• aslan burcu musun?

• hayır.. neden ?

Kızlar Ne Diyor 6

• Birşey olmaz o maili senin kullandığını ispat edemez. Diyelim ki etti, sonuçta birşey imzalamadın. Sözle anlaşmış gibi oldunuz. Hiçbirşey olmaz da ayıp etmişsin genede.

0|1
    1|0
    • Gerçekten almak istiyordum ama param kalmadı heryerede borcu olan adamım ayarlamıştım o gün için lazım oldu acil bir iş için :S

• O insan senin resmini çizmek için emek verdi,saatlerini harcadı bunun karşılığı bu olmamalı.Senin buraya gelip böyle saçma bir soru açman hiç olmamalı.Zaten en iyi seçtiğin cevaba bakarak da anlaşılıyor bu durum.Resmi almamış olabilirsin ama sonuçta yapılmasını istemişsin adam da yapmış,adama şuan param yok olduğunda göndereceğim sizde resmi o zaman yollarsınız diyebilirdin.

0|0
    0|0
  • Adam ekmek parası icin senin o tipsiz suratına saatlerce bakmak, yetmedi onu cizmek zorunda kaldı.

4|0
    0|1
    • Emek hırsızına benzemedigi kesin.Odeyemedin bari efendi gibi ara paran olmadıgını izah et.kalkmıs burada terbiyesizliginin yaygarasını yapıyorsun..

• Bu yaptıgın cok daha ayıp.arayıp konussaydın ve samimiyetine inansaydı emin ol o resim sana hediye bile gelirdi.

• Ya bilemedim işte o anda ama para oldugu bir gün alacagım resmi adama söyledim bunu

• çingenelik yapma 20 lira için adamın emeğini çalmaya hakkın yok, paranı resmi çizdirmeden önce ayırıcaktın ne sorumsuz herifsin lan sen

3|0
    0|1
    • Ne calıcam emegını ogünki para hastaneye gitti bilmeden konusuyosun taksi parası için sonrada anlat derdini.

• belirli bir süre talep et bir hafta 10 gün gibi ne bliyim anlayışlı bir adamsa yasal uyarı falan başlatmaz

• Yapacağım bişeyler artık

• Emege saygı yanı adam sana vakıt ayırmıs resmı cızmıs. Yaptıgın etik bir davranıs degil.

1|0
    0|0
  • Bişey olmaz,numara atıp yazmışsındır belki belki birri numaranı oraya uydurup yazdı parmak basmadın ya sonuçta

0|0
    0|0
    • Bak adamın yazdıklarının aynısı bu: : 20 tl aşağıdaki hesapalrdan birisine ödeme gönreceksin,yoksa

yasal takip yapılacak hakkında ve bu çizdirmiş olduğun resmin ücretini göndermen gerek yoksa yasal

yollara başvuracağım,hakkında savcılığa suç duyurunda bulunacağım

• Hayır bir şey olmuycak. Bi siteden biri bişi sipariş etmiş hiç tanımıyoruz annemin teline bına benzer mesaj geldi aradık anlattık hiçde bit şey yapılmadı

• tamam çok tesekkur ederım :)

Erkekler Ne Diyor 1

• Bir şey yapamaz ama senin yaptığın hiç yakışık almamış. 20 lirayı nelere vermiyorsun ki. Adamın emeğine saygısızlık olmuş. Ben de çizim yapıyorum ve o adamdan daha iyiyim diyebilirim. Benden de isteyenler olur. kimisinden alırım kimisinden almam durumuna göre. Kimisi başka hediyeyle karşılığını öder ama emeğimi karşılıksız bırakmaz. Bence parasını ödeyin. Yaptığı kolay bir iş değil ve zamanını gözlerini harcıyor o iş için.

2|0
    0|0
    • asabiyetle yazdıgımın ılımlı yaklasımı.anlatmak istedigim bu..

• Bence bir şekilde elinize para geçince ödeyin borcunuzu. sırf harcadığı zamanın karşılığını ödeyemezsiniz öteki tarafta.Hak hukuk ödenmez.

• Aynen öyle dusunuyorum

Yükleniyor...