Hikayesi olan şarkılar...

Bildiğiniz yaşanmış hikayelerden oluşan bir şarkı varsa paylaşır mısınız?

1|0
5|29

En İyi Erkek Görüşü

• link

Şarkı 2001 yılında Almanya'da,43 yaşındaki Armin Meiwes adlı bir seri katilin "Der Metzgermeister" takma adıyla internete bıraktığı sesli bir ilanla kendisine kurban aramasını konu almaktadır.Zaten parçanın girişinde duyulan konuşma da Armin Meiwes'in internette kendi sesiyle bıraktığı ilandır.İlanın metni şu şekildedir:

"Suche gut gebauten 18 bis 30-jährigen zum schlachten"

Der Metzgermeister

Kesilmek üzere, yapılı, 18-30 yaşlarında biri aranıyor.

Usta Kasap

Bu ses kaydına cevap veren Bernd Jürgen Brandes ile Armin Meiwes uzunca bir süre yazıştı ve ona neler yapmak istediğini açıkça anlattı. Jürgen'in "penisini kesip birlikte yemek" gibi bazı talepleri vardı ve bu konuda anlaştılar. 9 Mart 2001'de Rothenbug tren istasyonunda buluştular ve oradan Armin'in evine gidip çatı katına çıktılar. Jürgen, yanında getirdiği uyku ilaçlarıyla birkaç şişe içki aldıktan sonra Meiwes, kurbanının penisini kesti ve birlikte yediler. Meiwes, her şeyi video kameraya çekti. Sabaha karşı, Jürgen kan kaybından öldü. Meiwes, kurbanının boğazını keserek yemeğe devam etti. Kalanını poşetlere sararak buzdolabına dizdi. Kemikleri de bahçeye gömdü.

Wiesbaden'deki Federal Kriminal Dairesi'nin yaptığı bir baskınla Armin Meiwes yakalandı. Kassel Eyalet Mahkemesi, bilirkişi raporlarına ve Meiwes'in çektiği 2.5 saatlik video kaydına dayanarak, akıl hastası olmadığına karar verdi. Yamyamlıkla ilgili detaylı yasalar içermeyen Alman Yasalarındaki hukuki boşluklardan yararlanılması sonucu Armin Meiwes önce 8.5 yıl daha sonra ise müebbet hapse mahkûm edildi.

2|1
    0|1

Erkekler Ne Diyor 28

• 1915 senesinde bestelenmiş*son hali 1938 yılında verilmiş nazi propaganda müziği olarak kullanılmış.. 2. dünya savasında alman cephelerinde alman radyoları askerlere moral vermek için her gece rutin olarak saat 21:55 de çalınmaktaydı.. tüm cephelerde savaş durur tanklar toplar ve silahlar 5 dakikada olsa herkes savaştan uzaklaşır sarkıyı dinlerdi.. öyleki karşıdaki düşmanda severek dinlerdi.. hatta bazı cephelerde diğer siperin ucundaki düşman almanlara seslenirdi "hey alman radionun biraz daha sesini aç " link

0|0
    0|0
  • efsane aşıklar britney spears ve justin timberlake ikiside yeni ünlü olmuş zirvededirler.britney sonradan justinden sonra dağıldım demesine sebep olacağı ihaneti yapar.bunun üzerine justin cry me a river (ağla benim için nehirler gibi

anlamına gibi gelen şarkısını yapar)

klibinde de öyle bir ironi yaparki efsanedir britney'e benzer biri evden çıkar biriyle sonra justin girer ve britneyin yatağında başkasıyla olur ve bunu kaydeder son sahnede ise bunu britneye izletir.buraya kadar herşey yaşanmıştı ama insana düşündürmüyor desem yalan olur gerçek hayatta da böyle birşey yapmış olabilir mi

link

ikinci yaşanmış hikaye bizim ülkemizden aşk oyunu adlı dizinin oyuncuları keremcem ve yasemin ergene bir klasik yapıp gerçek hayatta da birliktedirler mutludurlarda.ama yasemin ergeneye bu ilişki yetmez para cezbeder ve izzet özilhanla aldatır bunun üzerine de

keremcem şarkı yapar

link

0|0
    0|0
  • Eagles - Hotel California

Hikayenin kahramanı olan adam çok uzun bir yoldan gelir ve dinlenmek için Hotel California'ya gider... Bir gün odasından çıkarken yan oda kalan kadınla karşılaşır ve tanışırlar... İkisi de birbirlerine ilk anda aşık olurlar... Muhabbeti ilerletirler güzel bir aşk yaşarlar ama her şeyin bir sonu olduğu gibi tatilinde bir sonu vardır...

Tatil biter ve bu iki aşık ayrılmak zorunda kalırlar ama adam kadından bunun bir yaz aşkı olmadığını kanıtlaması için bir şey ister istediği şey ise tam 1 yıl sonra tanıştıkları gün bu otelde buluşacaklardır... Birbirlerine söz verirler tam bir yıl sonra tanıştıkları gün buluşacaklarını söylerler ve ağlayarak ayrılırlar...

1 yıl sonra...

Aşık adam arabasına atladığı gibi bitmek bilmez yolları aşarak Hotel California'nın önüne gelir... Fakat çok şaşırmıştır çünkü gördüğü tek şey simsiyah duvarlar ve yıkık bir harabedir... Tüm gün orada sevdiği kadını bekler ama kadın gelmemektedir... Sonra adam bu hotele ne olduğunu araştırır ve öğrenir ki bir önceki gün hotelde yangın cıkmıştır vede sevdiği kadın o gün hotele gelmiştir adama sürpriz yapmak için ama o gün hotelde yangın cıkmış ve kızda o yangında hayatını kaybetmiştir...

0|0
    0|0
  • Köroğlunun Kizir Oğlu Mustafa Bey türküsü var. Zamanında Doğu'da Kiziroğlu köyünün muhtarına Kizir derlermiş ve bu muhtar köyü kötülüklerden korur, adaleti sağlarmış. O sıralarda Köroğlu da Anadolu'da dolaşıp haksızlıklara, eşkiyalara karşı gelmeye çalışırmış. Köroğlu ilerleye ilerleye Kiziroğlu köyüne gelmiş ve buraya bir kale kurmuş. Köroğlu geldiğinde köy dışında olan Kizir, köye dönünce kaleyi görmüş ve Köroğlu'nun kendi köyünde saltanat kurmaya çalıştığını düşünmüş. Aynı zamanda hem Kizir hem de Köroğlu birbirlerinin eşkiya olduklarını duymuşlardır. Buna karşı Kizir Köroğlu'yla dövüşe tutuşmuş. Dövüş günler sürmüş. Kizir'le Köroğlu dövüşürken aynı zamanda atları Ala Paça'yla Kırat da dövüşmekteymiş. Bir süre sonra Ala Paça Kırat karşısında galip gelmiş ve bunu gören Kizir de bundan güç alıp Köroğlu'yu dereye çalmış. Tam Köroğlu'na kılıç vuracakken. Köroğlu: 'Dur yiğidim izin ver son bir kez çocuğumu, karımı görüp geleyim.' demiş. Kizir Köroğlu'nun gitmesine izin vermiş Köroğlu sabaha kadar dönmemiş. Meraklanan Kizir Köroğlunun evine gidince Köroğlunun türküsünü duymuş:

Bir atı var Ala Paça peh peh peh

Mecal vermez Kırat kaça hey hey hey

Az kaldı ortamdan biçe

Ağam kim, Paşam kim, Nigar kim,

Hanım kim

Kiziroğlu Mustafa Bey

Bir beyin oğlu

Zor beyin oğlu

Bunu duyan Kizir içeri girmiş: 'Sen benden daha yiğitsin Köroğlu' demiş. Köroğlu Kizir kendisini affedince: 'Ben artık buradan gideyim burada senin gibi mert ve yiğit biri varken kalmak olmaz.' demiş.

O zamanlar için bu iki yiğidin karşılaşması imkansız gibidir. Fakat halk bu iki yiğidi de sevmiş, onları çarpıştırmış ve galip gelen yine mertlik olmuştur.

0|0
    0|0
  • 69 yazında hikâyenin kahramanı olan adam uzun bir seyahate çıkar... Ve yolu california ' dan geçerken dinlenmek için Hotel californiya’yı bulur... Ufak sevimli bir oteldir. Sıcak bir havası vardır... Bir odaya yerleşir... Oteldeki ikinci gününde odasının hemen yanındaki odada kalan kızla tanışır. Arkadaş olurlar... Birlikte gezmeye başlarlar. Çok fazla zaman geçmeden beklenen olur ve birbirlerine aşık olurlar... Ve tatili california daki bu hotelde’ birlikte geçirmeye karar verirler. Çok severler birbirlerini... Bütün bir yaz hep beraberdirler... Otelin sıcak insanları, sevimliliği sadeliği onları çok etkilemiştir...

Unutamayacakları bir yaz yaşarlar, bir sevgi yaşarlar. Yazın bitiminde bir karar vermek zorundadırlar ayrılık için. Ve şöyle derler: Eğer 1 sene sonra birbirimizi unutmaz ve yine bu kadar çok sevecek olursak, gelecek yazın ilk gününde (tanıştıkları günü kastederek) Hotel California’da buluşcağız diye sözleşirler. O zamana kadar birbirlerini hiç aramayacaklardır.

(Bu aşk bir yaz aşkımı yoksa gerçek bir aşk mı diye anlamak için yaparlar bunu -eagles hikâyenin buraya kadar olanını yaşadıkları günleri otelin güzelliğini kasabanın sadeliğini anlatır şarkısında genel olarak...-)

Tam 1 sene geçmiştir... Adam sözleştikleri gibi 1 sene sonra otelde buluşmak için yola çıkar... Tanıştıkları ilk gündür o gün... Yol uzundur bitmek bilmez adam için... Ve sonunda Kaliforniya'ya varır... Otelin oraya geldiğinde kapkara bir bina bulur. Otel dün yanmıştır... ama hersey burda baslar işte..kız o kadar tutkuyla sevmiştir ki adamı..

Sevdiği adamla buluşmak için 1 gün önceden gelir hotele ve cıkan yangında hayatını kaybeder... Adam otele gelirken sevdiği kızla bir ömür yaşamayı, birlikte olmayı düşünürken, onu bir ömür kaybeder.

Grubun üyeleri hikâyeyi duyduğunda çok etkilenir ve bunun için bir şeyler yazmaya karar verirler. Daha sonrada -Hotel California- dediğimiz o muhteşem şarkı çıkar... Yaşanılan aşk hikâyesi mi daha etkileyiciydi, yoksa o aşka yazılan şarkı mı? İşte bunun kararını veremeyeceğimiz kadar güzel anlatırlar o yazı, Eagles’ın Hotel California şarkısında…

1|0
    0|0
  • ramstein hava kazasından yıllar sonra rammstein adıyla bir grup kurulmuş ve ilk şarkıları rammsteinı kazadan esinlenerek yapmışlar link buda şarkı link

1|0
    0|0
  • link

Bu şarkının hikayesini severim.

0|0
    0|0
  • Sarı Çizmeli Mehmet Ağa - Gerçek bir hikayesi olup Barış Manço tarafından araştırıldıkdan sonra yazılmış bir eserdir.köy ağası olan Mehmet Ağa köylünün babası gibi yardım sever bir insandır.Şehirde tüm esnaf tarafından tanınır ihtiyaç sahipleri esnafdan alışveriş edip Mehmet Ağa adına yazdırır ayın belli günleride ağa şehre inip esnafa olan borçlarını öder.Öyleki yeni evlenenlere toprak veren bir insandır.Mehmet ağa ölürken beş parasız ve fakir bir şekilde ölmüştür.

0|0
    0|0
  • link

İlhan irem askerden döndügünde sevgilisi en yakın arkadaşıyla nişanlanmıştır . Ve ilhan abimiz bu şarkıyı yazmış ..

Ben mi geç kaldım yoksa

mevsimler mi solmuş.

ben gideli buralara

olanlar olmuş

0|0
    0|0
  • soner arıca- yüreğime ektim seni link

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Hotel California kimse yazmamış ama ben yazayım.Hikayesini istersen ben anlatırım istersen internetten bakabilirsin acıklı bir hikayesi vardır. Eagles grubunun parçasıdır. Aşkın en güzel hallerinden birisi bu ezgilerde saklanmış.

0|0
    0|0
    • Uzak ilişki yaşayan iki aşık, bir otel adı verirler buluşmak için.

Biri otele anlaştıkları saatte gider, diğeriyse geç kalır.

Ve geldiğinde oteli yanmış, kül olmuş bir şekilde bulur..

Hayatının aşkı onu terk etmiştir..

Üzerine Hotel California yazılır.

• ben yazcaktım amk :D

• uydurmadım, bilinen en basit özeti bu şekilde.

çift otelde (hotel california'da) tanışıyor ve seneye tekrar buluşmak için sözleşiyorlar.

bir sene sonra çiftlerden biri otele bir gün erken gidiyor fakat oteli bir gün önce çıkan yangın sebebiyle harabe bir halde buluyor.

şarkıda anlatılansa hikayenin ilk kısmı.

• ordunun derelerı.. oy mehmedım mehmedım senı bana gecmısler valalhı den demedım.. vermem senı ellere or ustume kalksa. bu turku ama ıdare et aklıma bu saate ılk bu geldı

1|0
    0|1
  • link sen mi geldin keke

hikayesi olan şarkıdır

0|0
    0|0
  • Türkçe arıyosan hayalet sevgilim yabancı arıyosan hypnogaja here comes the rain again ve pink floyd şarkının ismini unuttum

0|0
    0|0
  • Emre Aydın'ın Çogu şarkısın bir hikayesi vardır...

0|0
    0|0
  • Beethoven'ın Ayışığı Sonatı'nın hikayesi çok güzeldir.

link

1|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Mustafa Ceceli / Hastalıkta Sağlıkta

link

0|0
    0|0
  • geç kaldım benitomussolininin attığı şarkının remixini paylaşıyorum link

0|1
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • link

yaşanmış bir hikayesi vardır isterseniz yazarım buraya :)

0|0
    0|0
  • herşarkının vardır

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • hastane önünde incir ağacı yerköylü topraaam yazmış ölmeden önce

0|0
    0|0
  • dam üstünde un eler dam üstünde un eler tombul tombul ... :)

0|1
    0|0
  • haramiler mavi duvar

0|0
    0|0
  • Sagopa Kajmer'in tüm şarkıları

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• The Boomtown Rats - I Don't Like Mondays.

Amerikadaki school shooting'leri konu aliyor. Bir tanesi cok ses getirmisti. Brenda Ann Spencer'nin babasindan hediye aldigi silah ile okulunda bir gun ogretmenleri ve ogrencileri vurmasini konu aliyor bu sarki aslinda..

8. sinifta mi neydi bu konuyu islemistik. Ozamanlar cok dusundurmustu beni bu olaylar.

0|0
    0|0
    • Parcanin ismide suran gelme; Mahkemede soruyorlar kiza neden yaptin bunu diye, cevabi ise; Pazartesileri sevmiyorum"...

• Evet hotel californianin yeri ayridir bende=)

• eminem lose yourself 8 mie filminden

0|0
    0|0
  • neslihan ,hatta kendi ağzından duymuştum bir şarkısının hikayesini

0|0
    0|0
  • Bide hikayelerinide yazsaymış hani arkadaşlar daha bir hoş olcakmış ama.. Neyse

0|0
    0|0
  • Teoman - 17

Ve sözleri hikayeli olan; Hurts - Wonderful Life

0|0
    0|0
Yükleniyor...