Turkiyede disarda yemek yemek cokmu pahalı?

Yurtdışından gelen arkadaşlarım türkiyede beslenmenin ve ulaşımın pahalı olduğunu söylüyorlar. İngilterede dışarda yemenin evde yemekten daha hesaplı olduğunu söylüyor. Ukraynada etin kilosu yaklaşık 7 tl ye geldiğini ve 2 tl ile 100km gidilebileceğini söyledi.

Sizce boylemi? Sebepleri?

0|0
7|4

En İyi Erkek Görüşü

• Valla moskova 110 rubleye pastırma aldım gecen (16ruble 1 lira)... ama dısarda yemege kalkarsam, mc danlds en ucuz yer... benzin 1 dolar... (32 Ruble) ama ortalamaya bakarsan yaşamın en pahalı oldugu kentmıs burası.. istanbulda tranvay 3 tl burda 1 dolar :/

0|0
    0|0
    • Haklısın dostum burda vergi çok herşey pahalı belki giyim ucuzdur bitek

• sıkılıyorsun bır muddet sonra calısma sartlarıda cok agır

• Doğrudur kendi memleketini ozlersin

Kızlar Ne Diyor 7

• Türkiye sartlarina gore cogu seyin pahali oldugunu dusunuyorum. En basitinden otobus metro biletleri. Benim yasadigim yerde 1.20euroya aldigin biletle 1 saat sehir içinde bir çok otobus degistirebiliyorsun. Turkiye'de oyle degilmis mesela.

Yemek fiyatlarini pek bilmiyorum yani ona bu yaz karar verecegim. Ama suda va euro'nun gucunden dolayi avrupalilara Türkiye cokta pahali gelmeyebilir. 1euro neredeyse 3lira birsey. 500euros 1500 liraya es deger hani demek istedigimi anlamissindir.

0|0
    0|0
    • Euronun değerinin bir anlamı yok aslında. Alım gücün önemli tr de ortalama maaş 1500 tl ise avrupada 1500 euro benim burda bu maaşla bir telefon ya da tv ya da başka bişey alırken avrupada bu maaşının yarısına bile denk gelmiyo. Alım gücümüz avrupada 26. Sirada

• Evet orasi oyle fakat bunun nedeni teknolojik urunlerin avrupada uretilmesi.

• Yada alınan vergiler

• Ulaşım çok pahalı evet ama yemek olayını bilemiyorum.

0|0
    0|0
  • hayır bence yeterince uygun

0|0
    0|0
  • eğer öğrenciysen ulaşım sudan ucuz istanbulda. diğerlerini bilemiycem

0|0
    0|0
  • Turistleri dolandırıyorlar bir de. İşin içinde o da var.

0|0
    0|0
  • Gelmesinler o zaman Tr 'ye.

Tee Allam.

0|0
    1|2
  • bence bu ülkeden ülkeye degsir...yani ülkeler vardr daha pahali ülkeler vardr daha ucuz...bende yurt disnda yasyorum ve türkiye cok daha ucuz bana göre...pahali olan et, benzin, teknoloji aletleri, sigara, alkol...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• o halde 20 TL ye istanbuldan Hollandaya kadar gidersin :) nah gidersin MAhmutbey gişelere kadar gidemezsin...

0|0
    0|0
  • doğru söylemiş herşeyin pahalısı bizde.. malum kiralarda belli adam ne yapsın 5 liralık şeyi 10 dan satacakki kar etsin masraf çıksın vergi çok bizim ülkede maalesef..

0|0
    0|0
  • Yaşadığın kente göre değişiklik gösterir..

* Bizim buralar ucuz..çok ucuz..

0|0
    0|0
Yükleniyor...