Bir Türk Caz müzikten anlar mı?

Müzik evrenseldir, eyvallah... Ama her müziğin bir çıkış noktası ve felsefesi vardır. Aslına bakarsanız her müzik bir milletin genlerini yansıtır. Her bir müzik bir türü için bir indirgeme mümkündür. Ama ben özellikle caz'ı seçtim. Bir Türk ne mesele "caz yapma" der:) Sizce biz cidden anlayarak bu müziği dinleyebilir miyiz?

• Tabiki anlar; dinleyince olur...
    38% (3)60% (3)46% (6)Oy Ver
  • Eğer müzik altyapısı sağlamsa caz'a terfi edebilir...
    25% (2)40% (2)31% (4)Oy Ver
  • Asla anlayamaz; dinleyenlerin çoğu özenti...
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Başkasını bilmem; benden uzak dursun...
    37% (3)0% (0)23% (3)Oy Ver
  • Kendisini kandırır; anladığını zanneder...
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
9|6

En İyi Erkek Görüşü

• Cazın Afrika müziğiyle,batı müziğinin karışımından oluştuğunu duymuştum o yüzden bizim genlerimize yabancıdiyebiliriz ama müzik altyapısı sağlamsa zevk alabilir B dedim.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Bana dinlemek mutluluk veriyor.. Dinleyipte sevmeyenlerin halen çok fırn ekmek yemeleri gerekir diye düşünüyorum..

0|0
    0|1
  • B yi işaretledim. Altyapısının sağlam olması lazım, zaten cazdan anlayan her türlü müzikten anlar kalite açısından

0|0
    0|0
  • açıkçası ben pek anlamam

0|0
    0|0
  • tabi anlar

0|0
    0|0
  • anlamıyorum sahsen.dınlesemde anlamam

0|1
    0|0
  • anlamak başka, haz almak başka. bu kulağın alışık olmasıyla ilgili birşey ırkla değil.

0|0
    0|0
  • Anlayana çok azdır ,parmak sayısı kadar falan.

0|0
    0|0
  • Adaptation (tersyüz)

aaa

0|0
    0|0
  • Adaptation (tersyüz)

aa

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Her Türk anlamaz, ama bazı Türkler bu işin piri olabilir...

İlhan Erşahin en sevdiğim caz sanatçılarından biridir mesela. link

Yıldız İbrahimova gibi bir sürü isim var tanınmayan. Güzel sanatçılarımız var. "Caz yapma" diyenler ise müzikten anlamayan kişiliksiz insanlardır. Cazı anlamak zordur evet. Çok avant-garde müzikler kompozisyonlar, partisyonlar çıkabilir. Bunları dinleyebilmek tabir-i caiz iseg*tister. :D

0|0
    0|0
    • Bu sansürün ben ta... Yazının ahenki bozuldu gitti. Ayrıca "B" seçeneğini işaretledim. Ömrü boyunca rap, pop dinlemiş bir adam sittin sene uğraşsa cazı anlamaz.

• Caz zaten Anadoluya ait bir sanat. Amerika Pazarladı Reklam Yaptı.

0|0
    0|0
  • kendini ecnebi işlerine çok kaptırmışsa evet :)

0|0
    0|0
  • Caz müzik güzeldir neden dinlenilmesinki.Pop şarkıdan iyidir.

1|0
    0|0
  • Caz doğaçlama müzik değil mi.. Şu kültüre bu kültüre hitap etmeli diye düşünmüyorum..

0|0
    0|0
Yükleniyor...