Entelektüel asosyaldir.Okumak ve yazmak insanı asosyal yapan bir eylemdir.

Okumakta yazmakta asosyal bir eylemdir şeklindeki naçizane fikrime katılanlar var mı acaba?

Güzel soru sorarım yani ilgi gösterin:D:D

0|0
6|11

En İyi Erkek Görüşü

• Arkadaşım ilk önce entelektüelin kelime anlamına bakmak gerekir. Genel anlayış olarak çok okuyana-yazana öyle denir: ki yanlıştır. Entelektüel, işi bilgi ve fikir üretmek ve yaymak olan kişidir. E şimdi Asosyal bir insan nasıl bilgi ve fikir üretip yayabilir?

0|0
    0|0
    • sen fikirlerin ideolojilerin kapı kapı dolaşarak yayıldığını falan sanıyorsun yani:D:D

• işte senin kültür anlayışın aksi düşüncelere hakaret etmekten ibaret. kısa zamanda o beğenmediğin cahiller kadar kültürlü ve usturuplu olmanı temenni ederim...

• ''bir daha sırf sormuş olmak için soru yazma. tavsiyemdir.'' diye yazan sensin

ukalalık yapmasaydın soruma ilgi gösterdiğin için sana teşekkür edecektim belki

kibirli davranıp beni küçük gören sensin kusura bakma yani:D:D

Erkekler Ne Diyor 10

• asosyal olduğu için okuyanda var,sosyal hayatını aslanlar gibi yaşayıp boş zamanında okuyanda.kısmen haklısın

0|0
    1|0
  • Asosyallik değildir.. Ama eylem olarak öyledir sonuçta yalnız yapılan bir iş :)) geniş pencereden bakarsan kitap okumak vede yazmak hayatına artı katar..zihnin ne kadar kalifiye kelime ile doluysa hayatta o kadar geniş düşünür geniş kitlelere ulaşırsın. :))

0|0
    0|0
  • Entelektüeller dünyanın en sosyal insanlarıdır, insana ve insanlığa yabani değildirler. Dünyada ne olup bitiyor bilirler. Kendi küçük dünyalarında kendi kişisel eğlenceleri için yaşamazlar. Üretirler ve topluma sunarlar. Yol gösterirler

1|0
    0|0
  • O zaman yazarlar edebiyatçılar büyük işsiz.

0|0
    0|0
  • Kitap okurken aktif olabilen yazabilirde. Bunları yapabilen asosyalde değildir.

Tabi devir kitap okuma değil bitirme devri o ayrı...

0|0
    0|0
  • Katılmıyorum tam tersi olanlar mevcut

0|0
    0|0
  • ben sizinle aynı görüşte değilim

0|0
    0|0
  • Kitap okuyan asosyal değildir ben katılmıyorum

0|0
    0|0
  • haklısın esmer bebek.

0|0
    0|0
  • derecesine bağlı

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• cok fazla okuyor ve yaziyorsan evet.

dengeyi kurarsan hayir.

sonucta okumak ve yazmak zaman alan eylemlerdir. tüm zamanini bunlara

ayiriyorsan dogal olarak dis dünyayla baglantini kesiyorsun.

0|0
    0|0
    • Bu kadar ciddi cevaplar verince kalbimizdeki sana zarar veriyorsun =(

• İç dünyasında çok gelgit yaşayan ve genel olarak üzgün kişiler güzel yazılar yazabilir bence. Hani böyle içine kapanık olanlar falan. Yazı yazmak açısından katıldım ama okumak başka. bende kitap okurum ama yazamam mesela :D

0|0
    0|0
  • Çok gereksiz bir sorudur, soran kişi entelektüelliğin ne olduğunu kavrayamamıştır. @khonsra ya da tamamen katılıyorum.

0|1
    0|0
  • okumak ve yazmak insanı asosyal yapmaz , yalnız hisseden insanlar yazar ve okur

0|0
    0|0
  • çevrende okuyan insan yoksa asosyal olabilirsin..çünkü muhabbet edebileceğin kişi pek olmaz..

0|0
    0|0
  • Hayir katilmiyorum.

0|0
    0|0
Yükleniyor...