Bu diziye 'Muhteşem Yüzyıl' denmesi uygun mu?

rusya'da hürrem'in sarayı, arabistanda sultan'ın haremi ismi ile gösterilen bu diziye muhteşem yüzyıl denmesi uygun mu? muhteşem bulan kim? araplar osmanlının izlerini silmek için tarihi eserleri bile yerle yeksan edip otel kuruyor avrupa benzer şekilde

0|0
11|1

En İyi Kız Görüşü

• Avrupada Kanuni Sultan Süleyman yaptığı başarılar sebebiyle muhteşem diye anılırmış ondan heralde dizinin adını ondan koydular..ama dizi tam bihakaret tabi orası ayrı.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• gerçekleri anlatsa tamam ama yok arkadaş bu kadar çarpıtılarak anlatılır bir şey. tarih derslerinde hepimiz okumuşsuzdur süleyman zamanında devlet toprakları iki katına çıkmış adam sefer üstüne sefere çıkmış bu dizi de ise haremden çıkmıyor. bir de bunu başka ülkelere pazarlıyoruz. bizde de yabancı filmleri çevirirken çok değişiklikler yapıyoruz Eternal Sunshine of the Spotless Mind filmini sil baştan diye çevirdik.. onlarda muhteşem yüzyılı böyle çevirebilirler o zaman buna da bir şey diyemeyiz.

0|0
    0|1
    • Babası olan I.Selim ile karıştırdın heralde? Toprakları iki katı arttıran isim odur zira...

• kanuninin tüm seferleride hep zarar.maaş alamayan yeniçeriler devamlı isyan halinde.hazineye fare düşşe başı yarılır.yavuz'un paraları ile sefer düzenlemiş ama hepsi zarar bir tek para basan ticaret merkezini ele geçirememiş.denemiş ama şarlken osmanlı ordusunu kıyma yapmış.

• gelip her yorumuma illa karışacaksın dimi ?

• Amaan harem kadınlarının kavgalarını anlatan bir dizi işte tek sorunu ismi olsa keşke dizinin. Tarih hakkında net bilgiler verdiğini düşünmüyorum o yüzden ne konmuş konmamış önemli mi?

0|1
    0|0
  • uygun değil ama ilgi çekmek için

0|1
    0|0
  • hiçte muhteşem değil oysaki farlındayız

0|1
    0|0
  • Kanunıye muhteşem dendıgı ıçın avrupada dızının adı da oyle.ben ızlıyorum.kurgu zaten.belgesel değil.ve hurrem e odaklı dızı.

0|0
    0|0
  • muhteşem süleyman dendiği için avrupada padişaha o yüzden böyle bir isim takmış olsalar gerek ama muhteşem bir dizi değil.

0|0
    0|0
  • Çok saçma bir soru olmuş :D

0|0
    1|1
  • Bana ne ya. Adamlar para kazanıyorlar ama öyle ama böyle. Hiç çenemi yoramam.

0|0
    1|1
  • kanuni sultan suleyman avrupada muhtesem suleyman olarak adlandirildigindan karma isim yapmislar

0|0
    0|0
  • bayılarak isliyorum

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 1

• dünyanın en başarısız dizilerinden birisi

0|0
    0|0
Yükleniyor...