Hiç Türkçe şarkı dinlemeyen bir insan olur mu ya ?

bi arkadaşım var geçenlerde konuşuyoruz telefonundan müzik listesine bakıyordu bende göz ucuyla baktım hepsi yabancı idi. hiç Türkçe müzik yok mu dedim ben türkçe sevmem hep yabancı dinlerim dedi . bu nasıl bir insandır ya ?

0|0
6|2

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 5

• Çok var öyle olan insan, müzik zevki değişir kişiden kişiye, mesela bir rock müzik Türkiye'de örnek gösterilebilecek az kişi ve grup var ve bunlarda amatör çoğu, metal desen yok. Yabancı dinlemeyipte napsın ki bu insanlar? Ama ben türkçe rap müzik hastasıyımdır, yabancıda dinlerim farketmez. (Nickimdende anlaşıldığı üzeree :D )

0|0
    0|0
    • Yabancı dinleyebilir bir şey demem ama hiç Türkçe dinlemiyor . Onu ne yapacağız :)

• ya arkadaşım insanların zevkini eleştirmek sana mı düştü? Türkü dinlemediğimi nerden biliyorsun ki. Ben türkçe şarkıda dinliyorum ama isteyen dinlemez seni ilgilendirir mi bu? İnsanların tarzları yüzünden onun türklüğünü sorgulamak sana düşmez.

• ben kimsenin Türklüğü sorgulamam.ama hep yabancı hiç türkçe bana saçma geliyor. size farklı gelebilir saygı duyarım

• bunun insanlıkla bir alakası yok müzik zevkiyle alakası var Türkiyede kaliteli müzik yapan çok az isim var popsa çok sıkıcı ve aynı bu yüzden yabancı müzik daha çekici geliyo ayrıca insanların yaptığı diğer hareketlerle değilde müzik zevkiyle Türklüğünün ölçülmesi saçmalık

0|0
    0|0
  • Bende cok fazla turk muzikleri dinlemem ama hani isteyen dinler istemeyen dinlemez ben hollandada yasiyorum illaki hollandaca muzik mi dinlemem lazim ki hic dinlemem

0|0
    0|0
  • Olabilir.

0|0
    0|0

• Türkçe bende dinleyemiyorum.

0|1
    0|1

Erkekler Ne Diyor 2

• Bundan yadırganacak bir durum yok ki. Benimde listemin en fazla %10'u Türk müziği. Onlarında çoğu eski şarkılar.

Türkler özgün müzik yapmıyorlar. En iyi yaptıkları şey taklit etmek. Orjinali varken neden taklidini dinleyeyim ki. Türkçe müziklerin çoğu berbat.

1|0
    0|0
    • Türkülerde mi ?

• Bakın ben diğer devletleri düşman olarak görmüyorum . Ama onlar bizi düşman olarak gördüğü sürece o devletler benim düşmanımdır. Hangi devlet bize dostça yakınlaşırsa o devlet benim dostumdur.

• Güzel bir yaklaşım. Bu çok doğru. Yabancı ülkelerin bize pompaladıkları saçma şeyleri bende istemiyorum. Teknolojilerini, gelişmişliklerini istiyorum.

Çok sevdiğim bir dostum der ki "asla kavga etmeyeceksin. Düşmanlık yok. Sadece seni geçtiği anda arkadan bir çelme takacaksın". Doğru bir felsefe. Hiç bir ülke diğerinin ileri çıkmasını istemez. Kimse bizim düşmanımız değil, kimse de dostumuz değil. Ne güveneceğiz, ne de ters gideceğiz. Politik ve akılcı olmamız gerek.

• Ben Türk müziği olarak sadece musıki dinlerim.onun dışında rock/metal:))) bayağı alakalılar değil mi?:))))

0|0
    0|0
Yükleniyor...