Toplumun haliyeti ruhiyesi

Türkiyede suç oranı gün gittikçe artıyor, bunu neye bağlıyosunuz toplumun sosyo-ekonomik yapısınamı? yoksa cezaların caydırııcı özeliğinin çok zayıf kalmasınamı?

0|0
4|4

En İyi Erkek Görüşü

• iyiki açıklamayı yazmışsın ekonomik yetersizlik iş kollarının az oluşu ve nufus planlamasının yapılmamış olması

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• cezalar az. kanunlar değişmeli. ve insanlar birlik olmalı. babama yankesici çarptı bir esnaf bile yardımcı olmadı. hepside tanıyormuş yapanı.

0|0
    0|0
    • Haklı olabilirsin bir açıdan ama derine inmek lazım o adamı yankesici yapan etkenleri irdelemek lazım ve bu doğrultuda tasaruf yapmak gerektiğine inanıyorum yani bir yankesici daha türememesi adına

• sokakta büyüyrn çocuklar. kısacası sorumsuz anne babalar

• psikolojimizin bozulmasına bağlıyorum. giderek daha da bozulmakta

0|0
    0|0
  • Cezaları yetersiz buluyorum.

0|0
    0|0
    • Ben daha cok sosyo- ekonomik durumla ilintili oldugunu dusunuyorum, insanlarin refah düzeyi yani ekonomik durumu iyi olması durumunda gelismislik düzeyi saglik ve egitime daha rahat ulasabileceginden bir nevi kendi kendini rehabilite etmis olur böylelikle suc oranın düşmesi kaçınılmaz olur bir açıdan

• millet kafayi yiyor neye bagliyim.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Norveç, suç oranının en düşük olduğu ülkedir. Genel olarak bütün İskandinav ülkelerinde bu böyle. Neden acaba? :)

Bence, suç oranlarından daha çok ülkenin -altını çizerek söylüyorum- bölünmesinden ziyade haritadan silinmek üzere olduğumuzun önemli olduğunu düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Hukuk yok ceza yok ... kötüler niye boş dursun ki ?

0|0
    0|0
  • mesela cinsel tecavuz e ceza vermiyorlar ondan

0|0
    0|0
Yükleniyor...