Resmi konuşurmusunuz ?

Kendi çevrenizde resmi dil kullanırmısınız ? Gerek iş ortamı gerek dış ortamlarda tercih edermisiniz ? Hangi kişilere karşı konuşma tarzınız farklılık gösterir ?

0|0
17|12

En İyi Kız Görüşü

• Elbette her zaman resmiyim. Bana ''bebeğim, hayatım'' diyen insanlara delici, kesici, patlayıcı ne varsa hepsiyle girişmek istiyorum. yüz yılı aşkın süredir görmediğim ilkokul arkadaşım mısın ''Orda mısın hayatım ?'' nedir ya ? Hayatından ol emi !

Tuhaf bilmezlikleri ve samimiyetsizlikleri var insanların. Sonra yüzlerine vurunca ''yavşak'' muamelesi yapmış oluyorsun. Hoşlanmıyorum, itiyor, bunu anlamak çok mu zor ?

Nefret ediyorum bu durumdan ne öyle tanışılan insanlarla ''bebeğim, aşkım'' konuşmalar hakır hakır gülmeler.

0|1
    0|0
    • Tanışıyor ertesi gün "hayatım".. 2 gün sonra "allah belanı versin necmi"

• Buram buram samimiyetsiz kokuyor. Özellikle de bu sitede çok mevcut. Geceye doğru yağcılıklar operasyona geçerler.

• Farklı farklı amaçlar güdüyorlar herhalde..

Kızlar Ne Diyor 16

• Doğal konuşurum her zaman :D

0|1
    0|0
  • Seviyeli olmam gereken insanlara ve yeni tanıdığım insanlara karşı elbette kullanırım.. :)

0|1
    0|0
  • İş ortamımda büyüklere hep siz diye hitap ederim... Samimiyimdir ama ölçülü...

Arkadaşlarıma karşı da normal oldum hep...

0|1
    0|0
  • Aileden değilse resmi konuşurum, resmi davranırım...

0|1
    0|0
  • KS arkadaşlarım hariç herkesle resmi konuşuyorum

0|1
    0|0
  • yapım öyle aslında resmi kişiliğim vardır. kolay kolay sıcak davranmam.

ama soruna göre cevaplayacak olursan yerine göre resmiyetimi korurum, yerine görede sıcak olurum

0|1
    0|0
  • Samimi bir kisiligim var :) Gerekmedigi sürece resmi konusmam :))

0|1
    0|0
  • Genelde resmi konuşurum. Ama evimdeysem kim olursa olsun resmiyet yoktur :D

0|1
    0|0
  • resmiyet mi o ne lan ?

0|1
    0|0
  • yerine gore degisir.

0|1
    0|0
  • Sevgilime dahi resmiyimdir.

0|1
    0|0
    • Bu resmiyet derecesi ne herkes resmiyim diyor ama.. Ne diyorsun yani "yarın buluşsak sizin içinde uygun olur mu?" diyorsun sevgiline yani

• Evet bu kadar resmiyim diyor bayanlar baylar ama ben normal yaşamda göremiyorum bunları.. Neyse teşekkürler yorumun için

• Rica ederim

• Resmiyim.

Cıvıklığı sevmem.

Soğuk bi' insanım.

0|1
    0|0
  • Fazla resmı olamıyorum nedense yapıyla alakalı galiba

0|1
    0|0
  • Fazlasıyla

0|1
    0|0
  • Yerine göre iste.

0|0
    0|0
  • Yeni tanıştığım kişilerle ve iş ortamındaki arkadaşlarımla resmi konuşurum.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• İş ortamında çok ciddi ve resmi olabiliyorum.İşte benim için arkadaşlık ayrı iş ayrı oluyor diğer konularda kendim gibi konuşuyorum.

0|1
    0|0
  • Rahat olmayı tercih ederm bugün doktora gittim onla kankam gibi konuştum :D Hocalarımla felan rahat konuşuyom onlarda bizim gibi insan yani ne gerek var ama saygı çerçevesinde tabi

0|1
    0|0
  • uslubum herkese farklı maske ama yakın arkadaşlarıma karşı yok

0|1
    0|0
  • napacağım hiç belli olmaz herşeye hazırlıklı olmalılar :D

0|1
    0|0
  • asansörde cok resmiyim. asansördeki 2 kisinin ciddiyeti hicbir yerde yok. istiklal marsında bile yok o ciddiyet

0|1
    0|0
  • İş dışında resmi bir dil,uslup kullanmam. Tabii gıcık olduğum bir tiple konuşmak zorunda kalmamışsam...

0|1
    0|0
  • Resmi dil kullanırım. Çok ciddi konuşurum.

Çevremdeki insanlar çok soğuk davrandığımı söylerler, doğrudur.

0|1
    0|0
  • abi toplantılar seminerlerim olduğunda ciddi hale geçiorm resmi konuşuyorum ...

onun dışında klasik karadeniz şivemle herkes beni sever aldırmazlar zaten :D

0|1
    0|0
  • Sadece ilk kez konuştuğum kişilere karşı...

0|1
    0|0
  • resmi yerlerde evet

0|1
    0|0
  • çok yorulunca plaza dili dahil geçiyorum eşamplarınız neler gibi?- yük oranına bağlı kontrollü :D

0|1
    0|0
  • Arada evet :)

0|1
    0|0
Yükleniyor...