Neden herkes bu kadar ön yargılı?

ark bazen bakıyorumda cinsellik kategorisinde olsun aşk olsun kızlar özellikle yasak bir ilişki ya da başka bir konuda soru sorsa hemen ön yargı hakaretler falan ben bu insanları anlamıyorum bu site bildiğim kadarıyla sorulan sorulara cevap vermek için milleti eleştirmek için değil ama çogu insan cevap vermek yerine sürekli eleştiriri ve hakaret içieren sözler yazıyor amaçları ne acaba merak ediyorum

0|0
5|9

En İyi Erkek Görüşü

• Çünkü ahlaki değerleri çok önde olan bir toplumuz. Tecavüzlere, çocuk gelinlere, çocuk p*rnolarına tepki göstermeyiz ama burada birisi bir şey sorsun saymadığımız şeyi bırakmayız. Van'da insanlar soğuktan ölüyor. Kaç kişi gidip yetkilileri yargılıyor? Kaç kişi tepki gösteriyor? Anca burada çok mühim konularmış gibi sorular yargılansın. Dar beyinler git gide artıyor... Ne zaman ki eğitim sistemimize özgürlük gelir, ne zaman ki birisi görüşünü açıkladığında saygı duyulur hale geliriz o zaman Türkiye değişir. Tabi her şeyden önce eğitim sistemini oturtmak gerek. Bunu da başarabilmiş değiliz aksine bilimden uzaklaşan bir eğitim yapısına doğru ilerliyoruz. Sorun çok sığ bir konuda olsa da aslında altında çok derin mevzular yatıyor. Gerek sosyolojik boyutu gerek psikolojik gerekse ekonomik...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Beyni kapalı toplumlarda bu tür sonuçlar şaşırtıcı olmamalı.

Bağnaz, tutucu ve kuvvetli önyargıları olan bir milletiz. Açık fikirli olmak, anlamaya çalışmak ve karşımızdaki kişiye saygı duymak bizim genlerimizde yok.

Herkes kendisinin doğru olduğunu iddia edecek kadar sabit fikirli. Halbuki dinleyip analiz etmeli ve ondan sonra bir karara varmalıyız.

0|0
    0|0
  • Bizim insanimiz kendisi gibi düsünmeyen deger yargilari kendileri gibi olmayan herkesi hakaret edip elestirmek icin programlanmistir.iste bu yüzden farkli bir düsünce görünce ya da hareket. iste o zaman hemen onu yok etmek adina caba gösteriyorlar.

Soru sorduklarinda bile farkli bir cevap görünce hakarete varan yorumlar oluyor..

0|0
    0|0
  • öNEMLİ OLAN çOĞUNLUĞUN İÇİNDEKİ AYRICALIKLARI AYIRT EDEREK ONLARLA MUHATAP OLMAK. sEN GEREKSİZLERE NEDEN KAFA YORUYORSUN Kİ?

0|0
    0|0
  • Ben hakaret etmem. Ama saçma sapan sorular sorup bizlerle dalga geçenler oluyur onlara tepkimi gösteriyorum

0|0
    0|0
  • ego tatminine yarıyor bura..

0|0
    0|0
  • boş işler bunlar mayk :D

0|0
    0|0
  • Hakaret olmaz ama elestiri olmaliki yanlis dusunuyorsak bize dogruyu gosterir

0|0
    0|0
  • Ego tatmini..ekranın arkasından laf atmak kolay çünkü...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Insanlar birini yargilamak cürretini hemen kendisinde bulabiliyorlar.

Hem de o kisi ve hayati ile ilgili,fikirleri ile ilgili en ufak bir fikri dahi yokken.

...

Amaclari cesitli olabilir ama hicbirinin de bir mantigi olmadigi konusunda sizi temin ederim.

0|0
    0|0
  • Sorulara cevap verirken eleştiremez miyiz? Her şey mantığa yatkın gelmiyor maalesef.

Çoğu da soru sormuş olmak için soruyor zaten.

0|1
    0|0
    • eleştiriden kastım hakaret içeren sözler canım eleştiri normal ve dozunda oldugu sürece sorun yok

• Eleştiri olmuyor işte o dediğin.

Sadece laf olsun diye bir sürü soru gösterebilirim sana.

Amacı bu zaten. Ortamı germek. Tutup da ciddi bir sorunu olan insana hakaret edeni de ben çok nadir görüyorum.

Ama var haklısın.

• Aklımıza yatmayan bir şeyi eleştirmek kadar doğal bir şey olamaz bence.

Ama bu hakaret boyutuna asla gelmemeli.

0|0
    0|0
  • bunu görev edinen insanlar var :)

0|0
    0|0
  • Hakaret yorumlarını ve cevaplarını sıkayet et, fakat saygı cercevesınde elestiri olabilir.

Genelde burda bir soru soruldumu gelen cevaplarında onu destekler nitelikte olması bekleniyor. Zıt düsüncelere tahammül edemiyor insanlar bunun birsürü örnegini gördüm.

Bazılarıda haddini cok fazla aşıyor bununda farkındayım.

0|0
    0|0
Yükleniyor...