İngilizcemi iyice ilerletmek için ne yapmalıyım?

Son 3 yıldır bol bol ingilizce müzik dinledim, yabancılarla chatleştim, önüme çıkan bilmediğim her kelimenin üşenmedim anlamını öğrendim, ingilizce filmler seyrettim vs vs vs derken ingilizceyi bir şekilde öğrendim.. Ama hala anadilim'e yaklaşmıyor bile, hala bana ana dilim gibi gelmiyor... Hala rahat rahat ve hızlı hızlı yazamıyorum mesela grameri kaliteli bir makale yazmak istesem yazamam, ya da bir yabancıyla yüz yüze gelsek fazla akıcı bir şekilde konuşamam vs vs... Kendi kendime bu kadar mı ilerleyebildim acaba profesyonel destek mi lazım artık sizce? Ne yapmalıyım? Yurtdışına gitmek gibi bir imkanım yok, olsaydı en iyi çözüm o olurdu ama...

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• Merhaba, akıcı konuşmak kendi aklınızdan Türkçe mantıkla kuracağınız cümleler ile gerçekleşmiyor maalesef. Söyleyeceğiniz sözler hafızınıza kazınmış kalıp cümleler olması gerekiyor ki akıcılık sağlansın. Bu da bebeklerin öğrendiği yöntemle mümkün. Yani izlediğiniz dizilerde, filmlerde geçen çeşitli sorulara verilen cevapları artık zihninize kazımanız gerekiyor. Ayrıca internette Amerikalı uzmanların hazırladığı kalıp cümleler var mp3 olarak onlardan edinmenizi öneririm, bir süre sonra özne+to be + yüklem+nesne derdi olmadan kalıplaşmış cümlelerle konuştuğunuzu fark edeceksiniz fakat bu da kısa bir süreç değil elbette.

1|0
    0|0
    • Kalıplaşmış cümlelerle yazıyorum ya da konuşuyorum hep zaten, esas sorun da bu benim için. Özgünce ve özgürce birşeyler anlatabilmek istiyorum ana dilimdeki gibi.

Kızlar Ne Diyor 1

• Yurtdışına çıkma imkanın yoksa konuşma kurslarına katılabilirsin...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Omegle gibi olmaz olum gavur eller. Hey seks yes ? Okey by :/ mı dicen sjdjakfjs

0|0
    0|0
    • Dalga geçme oglim omegle değil heralde dünya çapında müşterilerim var yabancılar %80i amerikadan

• ingiliz arkadaşlar edin sosyal ağdan ing. chat sitelerine gir bayan nicki ile .d

0|0
    0|0
Yükleniyor...