Ömer Hayyam Hakkında?

Selamün aleyküm, Arkadaşlar Ömer Hayyam desem ne dersiniz. hakkında bilgi verebilirmisiniz. Hayırlı Geceler...

0|0
5|3

En İyi Kız Görüşü

• Babası çadırcıydı.hayyam çadırcı demek.bu takma ismi almış.tır. Valla hakkında söylencek çok şey var şair ve matematikçi kendisi.binomu ilk kez kullandı.takvim hazırladı.sen aydınlat bizi?

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• İran'lı alimdir. Rubailerindeki simgesel anlatım genelde yanlış anlaşılmıştır diye düşünüyorum...

0|1
    0|0
  • bu dunyaya istedigimiz gibi gelmedik,

bu dunyadan istedigimiz gibi gidemeyiz. diyen esprili gönül adamı

0|1
    0|0
  • bu dünyaya kendi isteğimle gelmedim ben

şaşkınlıktan başka şeyim artmadı yaşarken

kendi isteğimle de gidiyor değilim şimdi

niye geldik kaldık niye gidiyoruz bilmeden

bence dört dörtlük ''dörtlük'' :D:D

0|1
    0|0
  • Selçuklu Dönemınde Takvim-i Melikşah(Celali Takvimi) isimli takvimi Melikşah için düzenlemiştir

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Ömer Hayyam, Nizam-ül Mülk ve Hasan Bin Ali Sabbah 3 kankardeştir. Sabbah'ın gözü Nizam'ın vezirliğindedir. Yaptığı oyun anlaşılınca kaçar ve yıllar sonra Nizam'ı fedailerine suikast ile öldürtür. Hayyam hayatı boyunca rubailer yazmıştır. El yazması rubailerini Hasan Sabbah'ın kaçırdığı söylenir. Şaraba ve kadına düşkünlüğü vardır. Kimsenin etlisine sütlüsüne karışmadan yıllarını rasathanesinde geçirmiştir. Alparslan ve Melikşah'a baş falcılık yapmıştır.

0|0
    0|0
  • Beni özene bezene yaratan kim? Sen!

Ne yapacağımı da yazmışsın önceden!

Demekki bana günah işletende sensin!

Öyle ise nedir o cennet cehennem?

0|0
    0|0
  • 3 yakın ve sıkı arkadaştan üçü de idol olarak örnek alınacak ayrı ayrı özellik ve meziyetlere sahip olanlardan biri

0|0
    0|0
Yükleniyor...