Çözemedim ben.siz çözer misiniz :)

Cevap 6 değil

link

Xxxxxxx

Yyyyyyy

Zzzzz

Tttttt

0|0
06

En İyi Erkek Görüşü

• y = 4 - 3x

burada

x = -1 dersek 7 çıkar.

x = +3 dersek -5 çıkar.

ama x -1 e eşit olamaz. o yüzden 7 değil de 7 nin bir altındaki değeri alabilir. o zaman:

6, 5, 4, 3, 2, 1, 0, -1, -2, -3, -4, -5 değerlerini alır.

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 5

• Cevap 13 açıklayalım. Altta verilen eşitlikte x i çekerseniz x = 4-y/3 olur. Şimdi yapacağınız ilk eşitsizlikte x yerine bulduğumuz eşitliği yazmak. Eşitlik -1<x=<3. Ben x yerine 4-y/3 yazıyorum. Daha sonra -1<4-y/3=<3 ü elde ettim. Paydadaki 3 ile eşitsizliğin her tarafını çarptım

-3<4-y=<9.Daha sonra her taraftan 4 çıkardım.-7<-y=<5. En son işlem eşitsizliği - ile çarpmak ama çarpınca eşitliğin yön değiştirdiğini unutmayalım.-5<y=<7 . Buradan değerleri rahatlıkla bulabilirsiniz :)

0|0
    0|0
    • Eksi ile çarpınca -5<=y<7 çıkıyor ordan da 6 çıkıyor bence soru hatalı

• burda mısın

• bazen neden sordunuz

• Soruda x tam sayı olmaya bilir 1/3 gibi bir değer alabilir yani bide ordan bakmak lazım.

Burada max ve min e bak. y max 6 olur min ise -5 olur 12 olabilir gibi. 13 çıkmıyo ya :(

0|0
    0|0
  • sen 13'ü nasıl buldun onu anlamadım.

x= 1 ise y=1'dir,

x=0 ise y=4'tür

x=2 ise y= -2'dir

x= 3 ise y= -5'tir

toplam -2'dir. fakat o da şıklarda yok. geriye tek bir cevap kalıyor...soru yanlış :D

0|0
    0|0
    • Yanlış çözdün öyle olmaz:) x in tam sayı olma koşulu olmadığından 3x in değerlerini bulucan. Yani denklmi 3 le çarpcan

• cevap 15:D

0|0
    0|0
  • 13 CEVAP...

0|0
    0|0
    • Nasıl?

• neden dahil

• x i -1 e küçük eşit aldığımdan dolayı dahil.. soruda hata var.. :) yazmışlar ama kabullenmekte zorlanıyorsun... metin ol :)

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor...