Şimdiye kadar her hangi birini islama davet ettiniz mi ?

Şimdiye kadar her hangi birini islam'a davet ettiniz mi ?

karışınıza zıt görüşlü biri çıktığında onu islam'a davet edecek kadar bilginiz var mıdır ?

0|0
9|13

En İyi Kız Görüşü

• evet bir kişi oldu. o zaten istiyordu bende aracı oldum diyeyim. güzel oldu sonucu :)

onların tamamen inanmadıklarını düşünmüyorum sadece bile bile kabullenmeme durumu var. cazip gelen yanları var onlara göre. önemli olanda o zayıf noktaları güçlendirebilmek. buda doğru düzgün teşvikle olabilir ancak ve samimiyet gerektirir.

1|1
    2|1

Kızlar Ne Diyor 8

• Davet etmedim. Genelde münafık diye dalga geçerim, güleriz.

0|2
    0|1
  • Yok yapmadim ve büyük konuszyorsam allah korusun ama ben bunu dogru bulmuyorum. Yani nasil beni arkadaslarim cevrem oldugu gibi kabul etmesini istiyorsam baska bir arkadasimida degistirme düsüncede olsa dogru degil. Ilgisi olur bana sorar beraber arastiririz sonuna kadar yoksa toleranz cok önemli.

0|1
    0|0
  • Kimseyi hiç birşeye davet etmem.

1|1
    0|3
  • Gerçek ateistler o kadar bilgili ki.bı gruba katılmıstım orda tartışmıştık.bilgilerinin yanında ağzım açık kaldı.islamıyeti birçok müslümandan daha çok araştırmışlar irdelemişler.(tbı gerck ateistlerden bahsediyorum ülkemizde kndını ateist die adlandıranların %61'i istatistiklere göre Allah'a inanıyor).Onlarla tartıştıkça bilmediğim birçok şeyi öğrendim.bir çoğuylada tartıştım.Ortak nokta kabullenmek istemıorlar.İşlerine gelmeyen şeylerde hemen lakaydlaşıyorlar.

0|2
    1|1
  • kurtulduğum şeyi başkalarına bulaştıracak kadar insafsız değilim

4|2
    3|5
    • kurtulduğunuz şey ?

neden bu ifadeyi kullanma gereği duydunuz ?

• yorumunuzda celişki var.. hem ateistim hemde kuranın degiştirildigin soyluyorsunuz. bu durumda ateist sayılamazsınız sadece suphenız var, o suphede Allahın varlıgı ve yoklugu ıle ilgılı degil, sadece dogru yolun hangısı oldugunu.

saygılar

• evet kur an var diyorum ama yukarda birisi varsa onu pek sevdiğimi söyleyemem. evet çelişki var ama kur an ın nasıl geldiğini söylemedim belki de birinin uydurduğu bişey.. ben inanmıyorum inancına saygım var

• Ne yazikki olmadi:(

0|1
    0|0
  • ettim ama hidayet Allah'tan olmayınca olmuyor işte. Kızı camiiye götürdüm kilise daha huzur verici dedi hönk yani ne yapayım ben bu kıza. :(

0|2
    0|2
    • peki neden böyle düşündüğünü sordunuz mu

• evet sordum. Ama zorla olcak bir şey değil elimden geleni yaptım.Sonra en iyi dua etmek diye düşündüm :(

• Etmedim.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Bilgim var fakat ben bunu o kişiye karşı biraz saygısızlık olarak görüyorum. Onun düşüncelerini sorgulamak bana düşmez. Kimsenin dini görüşü beni ilgilendirmez. Ben dinime göre en iyi şekilde yaşamaya çalışırım tabi ki başkalarını dinimize katmak önemlidir kuşkusuz fakat ben buna gerek duymuyorum.

1|1
    0|0
  • ha yok davet etmem..sevmemde öyle şeyleri koca adam bide onunlamı uğraşayım..

0|1
    0|0
  • Hayir etmedim. Benim dinle siyasetle isim olmaz, ben dinimi de siyasetimi de yalnizken yaparim. Ben tuccarim abi, ekmegime bakarim, milletin dini imani umurumda degil, parasi varsa sorun yok.

0|1
    2|2
  • Yok olmadı

0|1
    0|0
  • islamdan çıkardığım çok olmuştur.

2|1
    0|0
  • En son bir ingilizi etmeye çalıştığımda küfür etmişti :)

0|1
    0|1
  • hayır etmedim

0|1
    0|0
  • onlar beni ettiler :D

0|2
    0|1
  • Davet ettim, namazada baslayacaktı lakın araya yaz tatili girince kısmet olmadı

0|1
    0|0
  • bilgi verdim ama davet etmedim

0|1
    0|1
  • yemeğe davet ettim. o olur mu ki :/

1|0
    3|2
  • Yoldan çıkardığım insan çok oldu tam tersine :D

2|1
    0|0
  • 10'dan fazla kişiyi davet ettim ciddi anlamda. hiçbiri kabul etmedi ne farkımız var diyerek

0|1
    0|1
Yükleniyor...