Kitap yazmayı düşündünüz mü ya da denediniz mi?

ben roman yazmak istiyorum. yeteneğime de güveniyorum ancak sonrası için duyduğum endişeler yüzünden biraz çekiniyorum. sizin de böyle bir hayaliniz ya da bu yönde denemeleriniz var mı? ve bir gün bir roman yazsanız türü ne olurdu?

0|0
4|11

En İyi Erkek Görüşü

• roman yazmak kısa bir metin yazmaktan çok farklıdır. kısa bir metinde çok iyi işler çıkarabilirsin fakat romanda mükemmel bir konuyu işlesen de yazı boyunca anlam sürekliliğini koruman gerekir ve kurguda okurken ayırt edemediğimiz fakat bilinçaltımızın süzgecinden geçemeyen detaylara dikkat etmen gerekir. yani roman yazmak kolay iş değildir. fakat hiçbir yazar sıradışı bir yeteneğe sahip değildir bu roman yazmanın diğer işlerden çok da ayrı bir başlık altında inceleneceği anlamına gelmez. yalnızca şunu göz önünde bulundurarak bir hayale kapılmamak lazım; binler bu işe yeltenir, onlar yüz akıyla tamamlar.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Yazmaya başladım, 2 hikaye yazdım. Daha sonra zamanda yolculukla ilgi bir denemeye başladım. Kimseye bakmadan yaz. Eğer kalemi ve tuşları aldığında belli bir süre durmadan yazıyorsan biçilmiş kaftansın. Devammmmm

1|0
    0|0
  • Yaz hatta yayınlama şansın varsa onu da yap. İlerde bir gün içinde kalmasın.

1|0
    0|0
  • Ben yazmaya başladım 3 tane aklımda konu var bir tanesine başladım 3 sayfa oldu birisi bilim-kurgu olacak diğerini de karar veremedim daha gece uyumaya başlayınca aklıma geliyor bir sürü konu hemen baş ucumda kitap var kaç kere kalktığımı ben bilirim artık ilham mı geliyor yoksa yatınca mı birden bilgiler fışkırıyor bir türlü anlamadım ama düşünce bile acaip bir hoş oluyorum amatörce olarak bakalım neler çıkacak çok merak ediyorum. Eğer uykuya başlamadan gelirse ilham hiç durma hemen defteri ya da kağıdı karala önceden bana çok saçma geliyordu ama şimdi biraz farklı hissediyorum gerçekten.

0|0
    0|0
  • İleride belki siyaset ya da yönetim üzerinde bir şeyler yazarım.

0|0
    0|0
  • Denedik ve düşündük :) Edebiyat dergilerinde kısa öykülerimiz var yayınlanmış birkaç tane. Roman konusu üzerinde çalışmalarımız var yaklaşık 3 senedir. Tarihsel roman düşünüp biraz fantastik romana kaydık. Bakalım neler çıkacak :)

0|0
    0|0
  • ilk 2-3 sayfadan sonra ne heves kalıyor ne başka şey :)

dene ama bakarsın güzel şeyler çıkar ortaya..

0|0
    0|0
  • Hayir dusunmedim, hic denemedim.

0|0
    0|0
  • mahla kullan. yazacağım ama eşe dosta özel.

0|0
    0|0
  • simdilik 40 sayfa 17 bin kelime... ilk roman denemem.. daha önce cok hıkaye yazdım ama

0|0
    0|0
  • sonrası için duyduğun endişeler nedir? çok satmaması mı? ikincisi, günlük vs. kısa hikayeler yazdın da sıra romana mı geldi?

0|0
    0|0
    • satıp satmaması değil. anlaşılıp anlaşılamama meselesi. evet kısa hikaye yazdım sıra romana geldi. ayrıca hikaye yazmanın romandan daha kolay olduğunu da düşünmüyorum.

Kızlar Ne Diyor 4

• Yazdığım kısa hikayelerim,denemelerim,karalamalarım ve bir de roman başlangıcım var ilerletmeye çalıştığım.Kendime güvenirim bu konuda iyi yazdığımı düşünüyorum.İleride nasıl olur,ne olur bilemem ama ileriyi düşünerek yazmıyorum.Yazdıklarım bir bitsin sonrası gelir zaten diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Roman yazmaya başlamıştım..Bayaa da ilerlemiştim aslında..Hani çevremdekiler flan da beğenmişti...Sonra onu bastırması,matbaası,anlaşması ,yazması,bi araya getirmesi flan Derken vazgeçtim . :D Şiir kitabı düşnüyorum şimdide.

0|0
    0|0
  • evet hep düşünüyorum çok da istiyorum ama bir türlü kelimeleri bir araya getiremiyorum. aile-dram içerikli yazabilirdim bişiler yeteneğim olsaydı

0|0
    0|0
  • Düşündüm de, edebi yeterliliğime güvenemiyorum.

0|0
    0|0
Yükleniyor...