Türkiye 'ye neden hindi Turkey deniyor ?

Maksat aşağlamak mıydı, pis ingilizler.

0|0
4|16

En İyi Erkek Görüşü

• İngilizler kendi vucutlarını alkol koması yüzünden taşıyamıyorken başka ülkeler hakkın da yorum yapmayı kesmeli, arsızlar onlar takılma.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Turkey hindi demek diye bizimle dalga geçen İngilizler'e artık 50 yıllık kraliçeleri Elizabeth'in Türkçe'de ne demek olduğunu öğretmeliyiz.

0|1
    0|0
  • valla benim anladığım kadarıyla ingilizce türkiyeden çok çok önce kullanılan bir dildi..türkiye veya turkey yakın tarihli..taaa cermenlere dayanıyor..ozamanda hindi turkey diye biliyorum..aşağılamak amaçlı böyle bişey yapmazlar sanmıyorum çünki fena halde kuyruk acıları var bizden yana..

0|0
    0|0
    • Nasıl bir kuyruk acıları var ? Türkleri sevmiyolarmı merak ettimde bişiy sorucam

• taa orta asya türklerinden gelen kuyruk acıları..türkler doğudan batıya geldikçe bunlarda iyice batıya kaçtılar işte..

• Evet bende tav oluyorum tavuk İngilizler dingiltere liler...

1|0
    0|0
  • benzerlikten dolayı aşşağılamak amaç elbetteki...

link

ama saolsun bzim muhalefetimizde altında kalmaz bu resim mesela muhalefetimizin yaptığı bir resimdir :) normal karşılamak gerekir.

0|0
    0|0
  • İngilizler açsında götüne gülsün.. Aynı familyadan erkeklerin etek giydiği yerde hindi dese ne yazar kaz dese ne yazar..

Hemide "akoseli" amk-yum..

1|0
    0|0
  • bu soruya verilecek o kadar çok cevap var ki; Türkiye kurulmadan hindiye turkey diyorlardı, 2. biz Türk'üz, İngilizcede de Turk olarak geçer, Turkey yaşadığımız yer, yani çeviriden bakarsan biri ülke adı biri hayvan adı, benzetme saçmasapan birşey, 3. bizde de Hindistan diyoruz bir ülkeye adamlar alınıyor mu:) 4. İngiltere kraliçesi Elizabeth'in burda ne manaya geldiğini söylememe gerek var mı:))

0|0
    0|0
  • link :)))))))))))))) Bu ;Ingılızlere kapak : )))

0|1
    0|0
  • E doğru diyorlar .. bir balsana milletin düşünce ve davranış kaynağındaki zihniyete.

0|0
    0|0
    • hindilik var diyorsun yani , imirzalioğlu bey ,hm ~.-

• Evet.. Kendi fikir ve düşüncelerine değer vermeyen ve sahip çıkmayan, bnunun yerine sürü halinde başka bir zihniyetin peşinden gidip onu kabullenmeyi tercih edecek kadar tembel bir milletiz. Bu yüzden türkiyede siyaset kolay ve vasatın altında bir seviyede değil mi ?

• onlara verenlere deseniz bunu , Mr's imirzalioğlu.

• elalemin derdi biz olmuşuz demekki zamanında iyi koymuşz

0|0
    0|0
  • Madem bu mantıkla bakılacak bende şunu sana sorarım :

Hindistan ? Ne oluyor ? Hindiler topluluğu :)

Bizde de hata yok mu :) ?

0|0
    0|0
    • hindi demiyoruz en azından, stan var sonunda

• Daha beter oluyor çünkü istan eki Hindiler Topluluğu demek Gülistan gibi Güller Toplluluğu bahçesi gibi ..

Ayrıca -iye iyelik ekini İngilizcede rahat soylensin diye Turk-ey demiş olabilir. Bir gerçek var yurtdışında bazıları dalga geçmekte bu acı gerçek.

• Esele onların dilinde turkey kelimesinin sözlük anlmanın hindi olması.

0|0
    0|0
    • Türkcenden bişey anlamadım :)

• Aşağılamak için söylediklerini sanmıyorum, biz Mısır'ı aşağılıyor muyuz?

0|0
    0|0
  • bizde her 31 çektiğimizde bunun intikamını alıyoruz zaten :D

0|0
    0|0
  • ne asagılaması ya hindistan var bizdede

0|0
    0|0
  • hindistan diyoz bizde

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• bilmem kaçıncı yüzyılda ingiltereye hindileri biz türkler gönderiyormuşuz o yüzden turkey diyorlarmış ,aslında hindilerinin anavatanı başka bir yermiş. bununla ilgili bir haber okumuştum ama kaynağı bulamıyorum şimdi .

0|0
    0|0
  • turk hukumeti onu kaldirmak icin para bile ödemek istediler ama ingilizcede bir kelimeyi kolayca kaldiramayiz deyip reddetti ingilizler

0|0
    0|0
  • Bizde de ''Batman'' diye şehir var

0|0
    0|0
  • Yukarıda yaptığın gibi ülkemizle ya da başka zamanlarda Kraliçe Elizabeth ile, dinimizle, ırkımızla yediğimiz içtiğimiz her şeyimizle dalga geçerseniz olacağı buydu siz kaşındınız

0|0
    0|0
Yükleniyor...