Kültürümüzü yeterli buluyormusunuz?

Toplum olarak sizce kültür seviyemiz yeterlimi?kültür seviyemizi daha da geliştirebilmek için neler yapılabilir.

Güncellemeler:
Ayrıca kültür denince ne anlıyorsunuz?

0|0
6|5

En İyi Kız Görüşü

• Bir kültürümüz var evet ama bu kültürü bilen yok ben de dahil olmak üzere.Çok şey okurum öğrenirim ama kendi kültürüm hakkında bildiklerim sınırlı.Bunun nedeni yazarlarımızın da kendi kültürümüzü bilmiyor veya eserlerinde işlemiyor olması.Genel anlamda kültür seviyemiz yeterli mi?Bunun da cavabı hayır bence.İnsan kültür seviyesini yükseltmeli buna kitap okumakla başlayabilir insanlar.Ülkemizde kitap okuma oranı diye bir oran bile olmadığından ülkemizde çoğu insan kültürlü değil.Bu çoğunlukta kültürsüz bir topluma neden oluyor.

1|0
    0|0
    • size katılıyorum ne yazıkki benliğimizden uzaklaşmış bir toplum haline geldik.bununda değişik nedenleri var mutlaka.

Kızlar Ne Diyor 5

• Kültürümüzü bilen kimse yok ki. Tutturmuşlar bir yabancı özentiliği. Herşeyde onların ültürünü alma çabası

0|0
    0|0
  • Eğitim düzeyi düşük sadece

Bakış açımız çok dar bir de.

0|0
    0|0
  • Türkiye olarak gayet güzel ve zengin bır kültürümüz var bence.

o kültürü eğitim seviyesi olarak soruyorsan hayır eğitim olarak türkiye gerilerde.

1|1
    0|0
  • Anlaşabildiğim 5-10 insan olduktan sonra toplum çokta s*kimde olmaz açıkcası.

Yani koyun-bacak meselesi.

0|0
    0|0
  • Kültür bir mantar türüdür.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Toplum olarak yeterli bulmuyorum özellikle geri kafalı insanlar hala 50 sene evvelsinde yaşıyorlar zannediyorlar herhalde

1|0
    0|0
  • kültür seviyemiz ne yeterli ne de yetersiz orta karar..

0|0
    0|0
  • İnsanların dizi ve aptal yarışmaları izlemeyi bırakması, yayınevlerinin kitap fiyatlarını önemli ölçüde azaltması gerekli. Bu da pek mümkün görünmediğinden umudu gelecek nesillere bağlamak gerekiyor. Ülkemizde son yıllarda gençlerin kitap okuma oranı arttı ama hangi türlere yönelik? Eğer Twilight ya da Elif Şafak okuyacaklarsa okumasınlar daha iyi. Bu konudaki en büyük sorumluluk MEBe düşüyor bence. Kafalara matematik fen kadar kitap okuma alışkanlığı da öğretmenler tarafından sokulmalı.

0|0
    0|0
  • şarap içilebilir mesela :/

0|0
    0|0
  • Genel kültürüme güvenirim ama yeterli bulmuyorum.Daha çok geliştirmem gerek.

0|0
    0|0
Yükleniyor...