S.a arkadaslar ... insanın içini ferahlatıcak vesvese arındırıcak neler var?

kalben nıyet ettın allahın ıznıyle yarın oruç tutucam .. hayatta bı takım zorluklar atlattım halen de uğraşıyorum.. orucun ve duanın . namazın iyilikle yapıldıgında tılsımına ınanıyorum. sızler neler düşünuyosunuz. dua ile kalın hayırlı geceler

0|0
1|9

En İyi Erkek Görüşü

• Başlıktta geçen kelimeye göre cevap atarsam , vesvese nin diğer adı tıpta OKB yani takıntı hastalığıdır. Takıntı her konuda olabilir , seni emin olmaktan uzaklastırması ortak tarafıdır. Ne kadar itersen de o takıntılar yine guclenerek geri gelir ve kısır döngü insanı normalden ya da gereğinden fazla şeyler yapmaya zorlar.

Bu takıntılara engel olabilmek umudu ile oruç dua ya da namaz kılıyorsan , bunun bir sevabı olsa da tılsımı yani yardımı olmaz. Takıntılar bunlar içindeyken bile seni emin olmaktan yine uzaklaştıracaktır.

Bunu kendi başına yenemezsin , bir uzman psikologtan profesyonel destek almak zorundasın. Gerekirse , psikiyatri de devreye girerek bazı ilaç destekleri de vermesi gerekir.

Kesin olan şu ki , beklediğin iyi hissetme ve takıntıyı yenme , nafile orucu ya da ustuste namazlar veya sayı ile yapılan dualar ya da tesbih veya zikir değildir. Bunlar OKB yi daha da güçlendirir zira , hepsini sonlandırdığında hala takıntı devam ediyor olacaktır.

Gecmis olsun

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Aleyküm Selam .

Nefisi körlemek nefsin isteğinin tam tersini yapın diyorlar. Ne güzel bak abdestini alıyorsun namazını, orcunu tutuyorsun ALLAH herkese nasip etsin, İnşallah birgün bende yaparım.

Annem anlatır hep namaz kılınan evin çatısında nur olur der. Dünya dua ile ayakta duruyor der banada bol bol dua etmemi söyler bir ara ismini bilmiyorum ama bir dua vermişlerdi ona 500 boncuklu büyük bir teşbihi vardır onun onda tam 5000 keremi ne okumuştu o duayı gerçekden faydası oldu.

Hayırlı Geceler, ALLAH' nın selamı üzerinize olsun.

2|0
    0|0
  • Allah kabul etsin

1|0
    0|0
  • yanlış yazmışsın. Orucun ve duanın bir tılsımı yani büyüsü yoktur. Nerenden uydurdun? Oruç, irade kuvvetlendirme ibadetidir. Daha sağlam bir iraden olur ve zorluklar karşısından yavşamamayı ve kendini tutmayı öğretir. Dahası oruç açlığı ve elindekinin kıymetini öğretir. Namaz ise günün ritmini yakalmanı sağlar ve Allah ile randevu zamanındır. Kulluğun ve ibadetin en yüce hali namazdır. Duaya gelince, asla tılsım değil %100 karşılığı olan bir bir hakikattir. Her dua mutlaka karşılık bulur. Kimi bu dünyada kimi öbür dünyada... Vesveseden arınmak için en garanti çözüm: Abdestli gezmektir. 7/24 abdestli olursan şeytan vesvese veremez. Tabi ilaveten belli sure ve tesbihatları usulunce yaparsan asla sıkıntıya girmezsin. 1000 türlü yolu var...

0|0
    1|0
    • ya of tılsım derken bu ibadetlerın bütününden bahsetmeye calıstım

• sen çok hakimsim alkışşş

• bilip bilmeden saçma sapan konuşma. Tılsım ne la

• Tılsımdan önce inanç meselesi bu inancın gereği yapıyorsun ve ruhen gerçekten rahatlıyorsun. Diyeceğim o ki Allak tuttuğun orucu da kıldığın namazı da kabul etsin bacım.

1|0
    0|1
    • saol allah razı olsn. tılsımdan kastım inanmaydı

• anladım tabıkı. tsk ederım

• önemli değil iyi geceler...

• A.s. dua iyidir benimde kaza oruçum var tutmam lazım

0|0
    0|0
  • zikir. samim söylüyorum ama

1|0
    0|1
  • bakara suresi 286.ayeti okuyabilirsin