Ingilizce kelime ezberleme taktikleri versenize

Nasıl ezberleme yöntemleri önerebilirsiniz:)

Dss

0|0
3|10

En İyi Erkek Görüşü

• Çok yabancı film izlemelisiniz ve mümkünse İngilizce alt yazılı. Bir kelimeyi merak etmeden öğrendiğinizde o kelime kalıcı olmaz fakat sürekli duyduğunuz ya da gördüğünüz kelimenin anlamını öğrendiğinizde zihninize kazınır. Yoksa alıp sözlüğü oturup kelime ezberlemekle olmaz, ha ezberlersiniz ama hem kullanmadığınız hem dediğim gibi merak konusu devreye girmediği için uçar gider bir süre sonra o kelimeler zihninizden.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• ses kaydı yapabilirsin (:

0|0
    0|0
  • ingilizce olan şeyleri takip etmek . Mesela ben öğrendiğim çoğu ingilizceyi oyunlardan öğrenmişimdir. bide en yaygın yöntem kelime kartları hazırlamak. açarsın sözlüğü kartlar hazırlarsın türkçe ingilizce önündeki türkçesine bakar ingilizcesini hatirlamaya çalışırsın günde 10 kart çalışırsan yeterli olur bence.

0|0
    0|0
  • Mümkün olduğunca sözlüklerden ve internetten kelimeler öğrenip not al ve türkçe alt yazılı filmler diziler izle emin ol öğrendiğin kelimelerle karşılaşıp aaa biliyordum diyeceksin..

0|0
    0|0
  • hergün 10 kelime yazan bir kağıdı cebine at boş kaldığında ezberle hergün 10 tane yani çok gelirse 5 tane ezberle :)

0|0
    0|0
  • bilemedim

0|0
    0|0
  • Türkçe altyazılı yabancı filmler izle bence. İki diyaloğuda görmüş oluyorsun belki bir şeyler kazanırsın :)

0|0
    0|0
  • Bizim hoca tuvalete yazıp asın Türkün aklı orda ıyı calısır derdi. :p

0|0
    0|0
  • Küçük tabletler halinde satılan ingilizce eğiticileri var onlardan kullan hergün 5-10 kelime öğren

0|0
    0|0
  • Bir adet İngiliz partner bulunur.

Eline çay verilir.

Anlat a... koyayım denilir.

Pür dikkat dinlenilir.

Birlikte diyaloga girilir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Her gün 5 kelime arkadaşlarına isim olarak tak ..

0|0
    0|0
  • Her kelimeyi defterine bakmadan 5 kere yaz. Baktın yine mi olmuyo 10 kere yaz. Tabi bunu yaparken televizyon açık olmasın, müzik dinleme, telefonla oynama aklını ona ver

0|0
    0|0
  • en iyisi her gün 20 kelime tekrarı yapmak yoksa başka türlü ezberlenmiyor ama huyum kurusun günü gününe ezberleyemiyorum 1 hafta yapıyorum sonra bırakıyorum sonrada ezberleyemiyoruz ayağına yatıyoruz üşenmesek amerikanı fethederiz de e...

0|0
    0|0
Yükleniyor...