Namus sizin için ne demek ?

namus deyince ilk aklınıza gelen sey nedir kadın erkek farketmez kadının da erkeginde namusu var

0|0
4|22

En İyi Erkek Görüşü

• namus zihniyet meselesidir bana göre yani kimin ne dediginden cok zihnen davranislar bütünüdür.

Bir bayana namussuz deyip kendisi ondan beter davranan bir erkek namuslu olamaz.Yada bir erkek hakkinda namussuz sözünü kullanip sonra ondan daha farkli olmayan bir kadinda namuslu olamaz.

Toplumdaki kesimler kendisinden farkli düsünen giyinen ve davranan insanlari bu ifade ile yaftalarlar ancak namus kafada baslar orda biter.. yani bedenin üzerindeki eksiklikler ya da fazlaliklar bir etki edemez bana göre

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• Korunması gereken sosyal,kültürel,dini,tarihi,kişisel ve toprak namustur!

0|0
    0|0
  • namus insanlık onuruna yakışan kurallardır bence. ama toplumlar veya kişiler tarafından şekillendirilen namus kavramından bahsetmiyorum. geçen buna benzer bir soruya cevap yazarken " bakire olmayan bir bayan mı namussuz, yoksa yalan söyleyen bir bayan mı" sorusu gelmişti aklıma. bekaret toplumca konulmuş bir namus anlayışı ama yalan söylemek evrensel anlamda kötü bir davranış. ve bence namus kavramının ölçüsü 'evrensel insanlık onuru' olmalı.

0|1
    0|0
  • Namus olmazsa olmaz namusu olmayan bir insan yaşasa ne olur yaşamasa ne olur zaten insan bu dünyada namuslu şerfefli yaşamak için gelir. Oda olmassa yaşamanın bir anlamı yoktur.

0|0
    0|0
  • aynen öyle kardeşim...

0|0
    0|0
  • karakter geliyor aklıma...ama tabii ilkokul mezunlarının dolu olduğu bir ülkede nasmu bel altında aranır o başka!

0|0
    0|0
  • Namus ailenın merkez degerlerını koruyan ve cinsellik konularada kıstaslar getıren ve en onemlısı toplumumuzda erkegın kadınını ve kızlarını koruma kılavuzudur namus kavramı.

0|0
    0|0
  • bence namus zıhnıyet meselesıdır kadını erkeği yokdur malesef toplumuzuda her ne kadar namus kadının uzerıne yapıssada bı ınsanın zıhnıyetı fırıldaksa namusuda okadar fırıldakdır

0|0
    0|0
  • öncelikle kafa yapısı ama tabi bunu istismar etmemek lazım her önüne gelenle yatıp sonra benim kafam bakire muhabbetleri yapılmadıgı sürece :)

0|0
    0|0
  • Namus benim için elimde olan değerlerim.. Ailem yuvam sevdiğim kardeşim arkadaşım..

0|0
    0|0
  • insanlığını korumaktır

0|0
    0|0
  • Söyleyebileceğim tek şey, namus iki bacak arasında değildir. Beyinde başlar, beyinde biter. Her iki cins içinde geçerli bu söylediğim.

0|0
    0|1
  • Namus başınenı ört demektir namus camdan bakma demektir namus dısarı cıkma demektır namus kadına şiddet göstermek namus töre cinayetleridir.

0|0
    0|0
  • Bazı geri kafalar namusu sadece kadın olarak görüyor.

Eğer namus sadece kadına ait olsaydı aziz yusufun denenmesi haksız yere hapse atılması ne işti..not ateist deist vb tipler zıplamasın eksileyin geçin

0|0
    0|0
  • Namus bence;Korunması gerek bir Düzen'dir.

0|0
    0|0
  • Namus göreceli bir kavram bana göre bir zardan kesinlikle ibaret değil ve bacak arasında aranmaz namusun tamamen insanın kişiyle ilgili olduğunu düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Kader işte.

0|0
    0|0
  • Namus ve şeref benim için aynı şeyler.Şerefli, kişilikli insan aynı zamanda namusludur.

0|0
    0|0
  • Haya silahıyla karakter kalesini korumak.

0|0
    0|0
  • Canının istediğini 'namussuz' diye fişlememek, namustur.

0|0
    0|0
  • Namus bir İnsanın Kişiğini Temsil Eder Yaşayın Tarzını ve Gelenek Göreneklerini

0|0
    0|0
  • Helalin ile yaşamaktır Onun harici hikayedir benim için

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Namus onur demektir benim için. Belli değerlerinin olması ve o değerlere sıkı sıkıya sarılmaktır. Başkaları istediği için değil, başkaları için değil, başkaları doğru bulduğu için de değil... Kendi doğrularım olduğu için...

0|0
    0|0
    • herkes kendi için korusa bişileri hep baskalarından korktugu için yapılıo

• MAlesef cogu yerde NAMUS KADIN dir...

Ama o NAMUS dedikleri seyle kadin gunde 10 defa cis yapiyor

0|0
    0|0
  • Manus ise erkeğe özgü bir kavramdır.

0|0
    0|0
  • namus kavramı midededir bence.. miden alıyosa her haltı yiyebilirsin.

0|0
    0|0
Yükleniyor...