Cesare Pavese okurları var mı?

Arkadaşlar bu adamın yaşam öyküsü beni çok etkiliyor. Yalnızlığı, son kitabını yazdıktan sonra otel odasında intihar edişi çok etkiledi beni:( Yaşama uğraşı adlı günlüğü almak istiyorum. Sizler hiç okudunuz mu bu yazarın kitaplarını ?

0|0
2|6

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 5

• Okumadım. Fakat sen böyle deyince, ve alttaki bir sözünü okuyunca ilgimi çekmeye başladı.

Nasıl anlatıyor hayatını, bana biraz anlatabilir misin?

Adamın yalnızlığını okumak insana ne katiyor? Onun yerinde mi hissediyorsun kendini, yoksa güzel duyguların da ötesine geçip bir şeyler atabiliyor mu yazdıklarıyla sana.

Beni biraz aydınlatırsan çok sevinirim.

1|0
    0|0
    • Ben de hiçbir kitabını okumadım. Ama ufak çaplı hakkında biraz araştırma yaptım. melankolik ve içe kapanık bir adammış. Bu hali kitaplarında da hakimmiş.Aşk hayatında da talihsiz bir adammış.Sanırım bir kadına aşık olmuş ama, hüsranla bitmiş. Ondan sonra da kadınlara düşman olmuş zaten. Kitaplarında kadınlara olan düşmanlığından bahsedermiş.genel olarak içe kapanık birisiymiş. İntihar etmeyi hep düşünüyormuş ama eyleme geçireceği günü beklemiş.

• Yalnız Kadınlar Arasında romanı ile İtalya'nın önemli edebiyat ödüllerinden Strega Ödülü'nü almış.Ödülü aldıktan sonra Torino'daki bir otel odasında bütün özel k�ğıtlarını yakıp 21 adet uyku hapı alarak intihar etmiş :(

• Çok teşekkür ederim bilgilendirmeler için. Umarım sıradaki kitapları bitirip bir gün bu yazarın da kitaplarına başlarım. Teşekkür ederim bu yazarın farkına varmamı sağladığınız için.

• tepelerdeki şeytan çok güzeldi bende saygı duyuyorum yaptığı eserlere ve kişiliğine. Nedensiz çekip gitmedi bence

1|0
    0|0
    • melankolik içe kapanık bir adammış zaten, kadınlara karşıda düşmanlığı varmış. İntihar etmeyi hep düşünüyormuş, birden karar vermemiş zaten. Ama çok etkili bir yaşam öyküsü var .

• evet çok etkili bir geçmiş ve ilerisi için herzaman soru işaretleri ve alışılmışın dışında bir kişilik örneği

• "Hayatın neresinden dönülürse kârdır..." Diyerek biz okuyuculara çok derin bir gönderme yapan yazardır kendisi... Ve kitapta ki ana felsefe de yukarda söylediğim sözdür...

1|0
    0|0
    • Araştırmalarıma göre sanırım kendisi nihilistmiş.

• hayatı isteme yalnızlığı kabullenme paradoksunu şöyle beyan eder,yaşama sanatı,yalanlara inanmayı bilme sanatıdır.Birde kadınlarla ilgili muhteşem tespileri vardır sanırım hayatının bir bölümünde fena halde nefret etmiş kadınlardan.

0|0
    0|0
  • off offfff

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• adını ilk kez duyuyor olmak benim için üzücü..

1|0
    0|0
    • Ben de tavsiye üzerine duydum, ama İtalya'nın ünlü edebiyat yazarıymış.

• "Kendimi yalnız bırakmamak için bütün gece aynanın karşısında oturdum" diyecek kadar yalnız bir adam...

Tezer Özlü'nün en sevdiği yazardır. Bu kitaptan sonra Tezer Özlü'nün Yaşamın ucuna yolculuk adlı kitabını da oku. Bu kitapla paraleldir.

0|1
    0|0
    • "Kendimi yalnız bırakmamak için bütün gece aynanın karşısında oturdum" sözü çok güzelmiş.

Trajikomik..

Tuttum bu sözü.

Yükleniyor...