Gelecek nesil acaba nasıl olacak

biz mi daha şanslı olacaz onlarmı diye merak eden birtek benmiyim yaaa :))

0|0
4|13

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 12

• Dikkat! Altta özet var!

Gelecek için çalışmak ve düşünmek, kendi isteğini yapamamaktır bence. Gelecek nesil için neden çalışıyoruz ve neden düşünüyoruz? "Ben yapamadım o yapsın" düşüncesi. Bu canlının doğasında var sanırım. Analar babalar neden hala daha gelecek nesil üstüne baskı kurma çabasında.

"Aman evladım oku iş sahibi ol evlen ev al araba al"

NEDEN?

"Çocuğun için"

"Peki ben? Ben senin çocuğun değil miyim? Ben bunları yaparsam sen olurum ben olmam ki. Kendinle çelişiyorsun sanki!".

Domino taşları gibi.

Gelecek nesli boş verinde biz kendi hayatımıza bakalım. Kendi zamanımızı yaşayalım. Gelecek nesil kendi yolunu sistemini bulur. Geleceğe şekil vermek yerine kendimize şekil vermeliyiz bence. Kendimiz diyorum ama bireysel bazda. Başkalarına şekil verme çabasında olmamalıyız bence. "Bence" diyorum çünkü altımdakini kalıba sokmamak için.

Çöküş. Sistemin çöküşü. Sistemde yaşayan tutunanlar zarar görecek. Zarar mı? Kime göre zarar? Sistemde yer bulamayanlar yaşayacak. Yeni sistemi kuracak. Yine bir sistem kurulacak. Yine yer bulanlar ve bulamayanlar. Zaman! İşleyen sistemi öldüren, zaman. Sıkılıyor çünkü insan.

Bu gün ben bunu düşünüyorum, faydası yok. Yarın yeni sistem geleceği yönetme ihtiyacı duyacak yine. Kısır döngü.

Geleceği görme isteği ya da planlama isteği boş. Biz biran önce ölmeye odaklanalım. Ölene kadar da yaşamaya. (BENCE)

ÖZET:

Bilmiyorum.

0|0
    0|0
  • daha şanslılar çünkü uzaylılar gelecek belkı arkadaş bile olabilirler düşünsene onlardan birinin adı asadfs olsun dunyalının kı de o zamana nasıl bir isimkavramı olur oda merak konusu :D neyse anlatmak istediğim dünya yaşanılacak yer olmayacak herkes uzaydan tarla bağ bahçe arıyor :D :D :D

0|0
    0|0
  • biz daha şanslıyık

1|0
    0|0
  • gelecek nesi şanslı olurmu yaaa 65 yaş emeklilik var bu ülkede emekçi işçi olmayacaksın arkadaşım yoksa ömrünü bitirirsin

0|0
    0|0
  • Her nesil, bir öncekine göre hep daha şanslı olmuştur.

0|0
    0|0
  • teknoloji ya da hayatın kolaylaşması bakımından tartışılmaz bile onlar daha rahatta olucaklar ama ben daha eski dönemlerde yaşamak isterdim insanlarla daha samimi daha iç içe sizce daha güzel olmaz mıydı

0|0
    0|0
  • inan bana terörö anarşi heryerde cinayetler sokakta gezmek bıle cok zor olucak yaşanmaz hale gelıcek herşey teknolojıyle halledılecek çokk kotu dunyanın gıdıshattı

0|0
    0|0
  • Baş parmaklar güçlenecek, diğer 4 parmak körelecek

0|0
    0|0
  • bence birlikte merak ediyoruz :D

0|0
    0|0
  • gelecek nesil ayvayı yedi su kalmayacak

0|0
    0|0
  • kesinlikle bizden daha şanslı olacaklar.

0|0
    0|0
  • gelecek nesiller sizin eseriniz olacaktır.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• gelecek nesil mi? yazık. görünen köy kısmından başlayalım:

ekonomik sınıflar arası fark açılacak önce, epeyce açılacak. orta sınıf ortadan kalkacak. zengin olanlar ne isteyeceğini bilemeyecek bu durumda. fakir olanlarsa bir şey istemenin gereksizliğini fark edecek. bu ortamda sanatın gelişmemesi imkansız. iki tarafta da sanat muazzam derecede gelişecek. hatta öyle bir raddeye gelecek ki bakanda, intihar isteği oluşturacak işler yapılacak. görünen köy kısmından çıktık biraz.

devamında intiharlar artacak. intiharı yücelten bir din kurulacak. yalnız uçurumların ve sanatın da etkisiyle kayganlaşan insan zihni zamanla bunu da dalga geçileceklerin arasına katacak. hiçbir din, hiçbir ideoloji tutunamayacak. grup seks yaygınlaşacak. ama sanırım öncesinde sadist ilişkiler yaygınlaşmalı. neyse gruptan gidelim. bir süre sonra babalar karışacak. babalık kavramı önemini yitirmeye başlayacak. biyolojik anneler kaotik yaşamlarına bebeklerini tercih edecekler. kürtaj yaygınlaşacak. ama devletin devamı için tahmin edilebilir davranışlara sahip olan insanlar şart. bu durumun altından, kendi iplerini çekmeleri olası bir alternatifle kalkmaya çalışacaklar. komün kreşler kurulacak. zamanla görev duygusuyla bebeklere bakmaktan sıkılan kadınlar, yüksek ücret karşılığı dahi olsa kreşlerde çalışmak istemeyecekler. annelik duygusunu yaşamak isteyen bir grup kadın tarafından bebeklerin sorumluluğu üstlenilecek. film bundan sonra kopuyor. birkaç on yıl ya da bir yüztıl kadar sonra anarşizm var gibi görünüyor.

tabi brave new world e de bağlanılabilir. nasip.

0|0
    0|1
  • bizden öncekilerdi asıl şanslılar

0|0
    0|0
  • Onlar daha şanslı ama şimdilik istedikleri kadar uyuyabilirler :D:D

0|0
    0|0
  • Onlar daha şanslı olurlar bence uçan arabalar falan :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...