Türkiye'nin en büyük sorunu nedir?

Size göre olması gereken nedir?Çözüm önerileriniz var mı?

• İşsizlik
    14% (6)13% (5)14% (11)Oy Ver
  • Enflasyon
    5% (2)3% (1)4% (3)Oy Ver
  • Cari açık
    5% (2)0% (0)2% (2)Oy Ver
  • Eğitim
    62% (26)67% (26)64% (52)Oy Ver
  • Diğer(belirtiniz)
    14% (6)17% (7)16% (13)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
22|26

En İyi Kız Görüşü

• bence Turkiye cok buyuk zirvelerde ekonomik olarak tamam turkiyede yasarsan o kadarda mukemmel bir ulke degil ama genel olarak bakarsak kanunlar haklar daha gelisti ve turkiye dahada gelisiyor ve gurur duyulacak bir ulke baska ulkelerin ekonomisi gittikce dusuyor ama biz yukselliyoruz ve bazi AB ulkeleri bile gectik bence Turkiyenin sorunu tek insanlarinda oda kendi topraklarina daha cok sahip cikmak simdi bakiyorum ki haberlerde turk irki yok diyorlar ondan sonra guney doguda bayrak asilmamis ..

0|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 21

• En büyük sorunu İslam dışı yaşamaya çalışan insanlar. Hadi islam dışı yaşamak istiyorsunuz bari bırakın da islamiyeti yaşayanlar rahat yaşasın.

Ve kesinlikle bence devlet islam üzerine yönetilmeli.

0|1
    0|0
  • Türkiye'nin en büyük sorunları bencillik,önyargı,düşüncesizlik,ne yapacağını bilmemek,cahillik.Bunlar beraberinde oyuncak haline gelmiş eğitim sistemini,gerekli alanlarda gerekli yerler olmadığı için işsizliği getiriyor.Bunlar gibi bir çok etken ile günümüz Türkiyesi ortaya çıkıyor.Başa gelenin sistem değiştirdiği her yöneticinin kafasına göre takıldığı dışarıdan düzenli gibi görünen büyük bir karmaşıklık çıkıyor ortaya.

0|2
    0|0
  • aslında hepsi birbirine bağlı sorunlar ve kökenleri daha cumhuriyetten öncesine dayanıyor

0|1
    0|1
  • Cahillik.

0|2
    0|1
  • Sevgi yok kardeşim diyemiyoruz birbirimize

0|1
    0|0
  • En büyük sorunu askerlik bence kesinlikle bir an önce ordunun profesyonelleştirilmesi lazım Allah korusun bir savaş çıksa askerler savaşmayı bilmez tüfekle savaşacak halleri de yok bu devirde elin gelişmiş ülkeleri nasıl yetiştiriyor askerlerini bizde de gençlerin hayatından bir yıl çalınıp komutanlara hizmetçilik yaptırılıyor gel de hayır bekle ondan sonra adam olacak sözde ama hayatı altüst oluyor çoğunun bu da bana dert oldu :)

0|1
    0|1
    • Eğitimde de 5yaşında çocukların duygularını sömürerek ağlata ağlata bir takım ideolojilerin beyinlerine sokulmaya çalışılmasına şiddetle karşıyım

• Bİr ülkenin bütün sorunları eğitime bağlıdır ve maalesef Türkiye'de de bu böyle

0|3
    0|1
  • Egitim eksik bu sebeple insanlarımız cahil kalıyor böylelelikle gelisemiyoruz sorunlar büyüyor büyüyor...

0|1
    0|1
  • Eğitim şart.

0|1
    0|0
  • zihniyet

.

0|1
    0|0
  • Türkiye de PARA konuşuyor sadece, ne yazık.

0|1
    0|0
  • Eğitim Eğitim Eğitim

0|1
    0|0
  • Eğitim. Ülkemizde eğitim maalesef kafayı doldurmak. Fikirlerini bile açıkça söyleyemiyorsun artık, sana resmen 3 maymunu oynatıyorlar. Zaten şu an iyi durumda değiliz, böyle giderse daha da vahimleşecek.

0|1
    0|0
  • cahillik

kadına şiddet

terör.

0|2
    0|1
  • Eğitimi düşük bir ülkenin kalkınması da imkansızdır. Zaten bir ülkenin gelişip gelişmediği de eğitime verdiği değerden anlaşılır. O yüzden eğitim diyorum.

0|1
    0|1
  • Ayakkabı kutularının içlerine sadece ayakkabı konmak için kullanılmaması.

0|0
    0|1
  • Eğitim sisteminin içine ettiler

0|1
    0|1
  • Cok kötü olaylar oluyor yaa :/

Aslinda Türkiye' ye tasinmak isterdim ama ...

0|1
    0|0
  • Eğitim.

0|0
    0|0
  • ne sorunu mıllet aclıktan olurken sen neyden bahsedıyosun kıı

0|0
    0|0
  • bu ülkenin adam gibi adam olan bir başa ihtiyacı var.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 26

• eğitimli eşşeklerinde bir sürü olduğu ülkemizde en büyük sorun partizanlıktır, çünkü yerel seçimde bile hangi partiye oy vereceksin diyebilecek insanlarımız çıkabiliyor, oysa seçim yerel, kişilere bağlı bir olay. ve tabi ki bir parti için can yakan canavara dönüşen, anticiler veya fanatikler... el insaf...

0|1
    0|0
  • işsizlik değil bir kere

2|2
    0|1
  • Eğitim sorunu eğitim görmesine rağmen değişmeyen beyinler.. cehalette bir numarayız

0|2
    0|0
  • şehirlerde nüfus planlaması yapılsın veya herkes üremesin ya da az üresin

0|2
    0|1
  • hepsi

0|1
    0|0
  • türkiyede işsizlik yok işcisizlik var herkes üniversite mevzunu o yüzden küçük işlerde çalışmak istemiyor. bunun tek sebebi ise eğitim sistemindeki bozukluk ben meslek liseli mevzunuyum ve benim üniversitede kendi bölümüme gitme çok zor çünkü lisedeki eğitim düzeyi nerdeyse orta okul düzeyinde sadece amele çıkarmaya odaklanmış bir okul türü meslek liseli bir takım şansızlıktan dolayı ilkokulda iyi eğit alamayanları alt düzey bir çalışan olması için eğitiyorlar sadece.

0|1
    0|0
  • Cumhuriyeti kuranlarin halki cahil birakmasi ve bu cashilligin gunumuze kadar sirayet etmesi netcisinde 3. Dunya ulkesi olusumuz

0|1
    0|0
  • Pragmatik ve kısa süre olarak bakılırsa birsürü sorun var.

Çözüm uzun süreçte eğitimle olur.

Eğitimi salt öğretim olarak algıyanlarda var ki bunlar yanılmaktalardır ...

0|1
    0|0
  • eğitimi halledersen her şey düzelir buna emin ol

0|1
    0|0
  • cari açık ... inş cari açık kapansın ve fazla verelim türkiye yi dünyada kimse tutamaz ve iç sorunlarımızda çabukcak hallolur

0|1
    0|0
  • E diyorum. Tayyoş

0|1
    0|1
  • chp ve zihniyeti

1|2
    1|1
  • İşsizlik ...

0|1
    0|0
  • toplumun değer yargılarını unutup zinaya ve fuhşa tapmaya başlaması

0|2
    0|0
  • türkiyede radyosyondan koşarak kaçan insanlar var

0|2
    0|0
  • olmayan kürt sorunuydu şimdi dahada büyüdü sakinliğe bakmayın ortalık karışacak.

0|1
    0|0
  • önyargılarıdır bence

0|2
    0|1
  • kuran ı kerımı anlamadan okuma sorunu var bu ulkede ('.')

0|1
    0|0
  • Cari açık,

0|1
    0|0
  • Eğitim cehaleti köreltir

0|1
    0|1
  • D: Eğitim

0|0
    0|0
  • trafik sorunu egitimsizlik iş sorunları