2000 yılı sonrasında bir Türk edebiyatından bahsedebilir miyiz?

Türkçemiz bozuluyor dolayısıyla malzeme kötüyse bina da kötü olur. Bu durumdan edebiyat seviyemiz de etkileniyor. Roman, hikâye veya şiir ne olursa olsun sizce bir nitelik var mı?

0|0
4|4

En İyi Erkek Görüşü

• Şu an İhsan Oktay Anar gibi bir efsane yazar var.2000 yıl sonrasında da hatırlanır umarım.Ayrıca yakın tarihten bazı nitelikli/bilinen yazarlar

Yaşar Kemal

Ahmet Ümit

Orhan Pamuk(sevmem)

Oğuz Atay

Sabahattin Ali

Liste şairlerle,hikaye yazarlarıyla uzatılabilir.Merak etmeyin,edebiyat öyle kolay ölmez.

0|0
    0|0
    • Lusacan Oğuz Atay ve Sabahattin Ali gibi tam ve gerçek anlamıyla Dev Türk Yazarları, Cücelerle aynı listeye koymana şaşıyorum:)) Ahmet Ümit gibi hokkabazlarla aynı listede olcağını duysa Sabahattin Ali sanırım saçını başını yolar... Üstad Oğuz Atay daha ince intihar ederdi...

• Sanat için mi yazmak toplum için mi yazmak,yoksa kendin için mi yazmak?

Misal Umut Sarıkaya'yı mizah yazarı olarak kaç kişi ciddiye alır?Kendisi bana göre şahane bir yazardır.2000 yıl sonra da hatırlansın isterim.

Bunlar tartışılabilir tabi.Zamanla,mekanla sanat algısı da değişir.Oğuz Atay gelecekte unutulur belki,Ahmet Ümit hatırlanır.Neyse özetle,İhsan Oktay Anar',saymamışsın gerçi, gibi yazarlar şu anda yazıyorlarsa benim ümidim var.

• Pardon cevap yararken başka icona tıkladım özür, dandik bir arayüzü vat sitenin.

Gelelim konumuza... Klasik dönemden hiç eften püften yazar adı hatırlıyor musun? Hayır! Demekki sahici sanat kalıcı olan. Sonuç: bırak 100 yılı, 50 yılı... 20 yıl sonra Ahmet Ümit sıfırdır. Ama 200 yıl sonra Oğuz Atay taş gibi yerinde olacaktır. Hem sahici sanat yaptığı için hem de onu aşan çıkmayacaktır:)

Kızlar Ne Diyor 4

• İnternetin her alanda bu denli yaygınlaşması haliyle Türkçenin gidişatı hakkında olumsuz sonuçlar doğurdu.Yani ilerisi için neler yapılabilir bence bu tartışılmalı hoş bu eğitim sistemiyle ne değişecek onu da tartışmak gerek.

0|0
    0|0
  • Türk edebiyatının önceden çok daha iyi bir halde olduğu yadsınamaz.

0|0
    0|0
  • edebiyat kalmadı sanırım

0|0
    0|0
  • Bahsedebiliriz.

Bahsedeceğiz.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• 11 ay geçmiş üstünden, biraz düzelmiştir umarım.

1|0
    0|0
  • dahada kotuye gitcez,budaha başlangıc

0|0
    0|0
  • İhsan Oktay Anar var işte yeniden kitap çıkardı aradan sonra

0|0
    0|0
Yükleniyor...