Nietzsche okumaya ilk hangi kitabından başlamalıyım ?

nietzsche okumaya ilk hangi kitabından başlamalıyım ?

0|0
0|9

En İyi Erkek Görüşü

• Bence önce bu yazıyı okumalısın link ve sonra eğer ilgileniyorsan, eserlerini yayımlanma sırasıyla okumalısın...yoksa mutlaka arada kopukluklar olacaktır...ayrıca eğer FRİEDRİCH WİLHELM NİETZSCHE ile ilgileniyorsan, daha sonra SIGMUND FREUD okumanı da tavsiye ederim.

1|0
    0|0
    • Freud, Jung, Adler, Erich fromm daha önce okudum :) psikolojiye ilgim var zaten :) Link için de teşekkür ederim, ancak hakkında hiçbir bilgiye sahip olmadığım kişinin kitabını alıp da okumam zaten, az çok görüşlerini biliyorum , ufak bir araştırma yapmıştım , teşekkür ederim :)

• Rica ederim. Tamam ben bilmediğim için yardımcı olmak istedim. Madem dediğin gibi, o zaman sıkıntı yok :) İyi okumalar dileyelim o zaman sana :)

Erkekler Ne Diyor 8

• böyle buyurdu zerdüş iyidir

ama yinede anlamak için buyuk caba sarfedeceksin

adam manyak

1|0
    0|0
  • Çok güzel..kendi kültürünüzü ne inancınız ile ilgili kitapları bitirdiniz ve sıra bek kimlere geldi... Sizin adınıza çok memnun oldum...

0|0
    0|0
    • yirmi beş yaşıma kadar çok kitap okudum. Her tür kitap okudum. Psikoloji, tarih, edebiyat, bilim her tür okudum. Bence fazla ön yargılısınız, her kitap okumaya değerdir diye düşünüyorum. Görüşlerini kabul etmesen bile mutlaka ön yargılardan sıyrılıp önemli kişilerin kitapları okunmalıdır diye düşünüyorum . mevlana'dan mesnevi de okumuş biriyim, şimdi de nietzsche okumak istiyorum :)

• Ön yargılı oluşumu neye bağladığınızı,ya da hangi cümlemden aldığınızı anlamış değilim... Ben bir insanın okumaya kendi kültüründen ve temsil ettiği inancın eserlerini okuyarak başlamasını söylerken kendi fikrimi ifade etmedim... Bu bilimsel bir görüş idi... Ama beni önyargılı olmakla suçlamanıza çok üzüldüm... Oysa hiç haketmemiştim :(((

• niçe'nin kitapları birbirinin devamı olmadığı için istediğin kitabından başlayabilirsin. sıkıntı yok.

0|0
    0|0
  • Bildiğin deli lan o.. Cambaz ipte oynuyor derken ceplere dikkat demeyen ve tırnakçıların önünü açan nadir şahsiyetlerdendir..

0|0
    0|0
  • ağır..çok ağır..Nietzsche okuyacaksan ılk once adamın bıyografısı hakkında detaylı bır arastırma yapmanı önerırım..o nu tanımadan yazdıklarını anlamak zor..

0|0
    0|0
  • nietzsche ağladığında iyi bir başlangıç olur.

0|0
    0|0
    • İrvin d. Yalom'dan onu okumuştum. Nietzche'nin yazdıklarından hangisini okuyayım ? Böyle buyurdu zerdüşt başlangıç için iyi mi ?

• Başlangıç için gayet iyi Nietzsche felsefesinin ana kitabı.Tam olgunluk dönemini yansıtmış o kitapta.

• Böyle Buyurdu Zerdüşt derim ben

0|0
    0|0
  • Okuma yasi genc olanlar icin cok tehlikeli kitaplar yaziyor

0|0
    0|0
    • Elbette.. Ben de 17-18 yaş aralığına uygun bulmuyorum. Ama ben yirmi beş yaşındayım :) çok da küçük sayılmam yani :)

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...