Senin düşüncene uyan 'devlet' hakkındaki sözlerinden hangisi?

Herkesin devlete bakışı farklı, ünlü düşünürler, devlet adamları da bu konuda farklı bakış açılarına sahipler. Senin düşüncene uyan 'devlet' hakkındaki sözlerinden birini seç bakalım?

• Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi (Kanuni Sultan Süleymen)
    0% (0)100% (2)50% (2)Oy Ver
  • Korkuya yer vermeyen bir devlette, kanunlar hiçbir zaman gerekli saygıyı görmezler (Sophokles)
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Bir devletin değeri, onu meydana getiren kişilerin değerine eşittir (John Stuart Mill)
    50% (1)0% (0)25% (1)Oy Ver
  • Devlet şekilleri ve hükümetler birer vasıtadan başka bir şey değildirler (Heinrich Heine)
    50% (1)0% (0)25% (1)Oy Ver
  • Devletler, insanlar gibidir, büyürler, olgunlaşırlar, yaşlanırlar ve ölürler (W.S Landor)
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
3|11

En İyi Erkek Görüşü

• Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi (Kanuni Sultan Süleymen)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• John Stuart Mill çok saygı duyduğum bir düşünürdür o yüzden oyumu ondan yana kullandım biraz subjektif davranıp gerçi güzel demiş yine üstad

0|0
    0|0
  • kararsız kaldım panpa

0|0
    1|0
  • 0|0
    0|0
  • "Devletin mk, sana bir şey olmasın."

0|0
    0|0
  • devlet bir çok önemli kişi tarafından yönetilecekse sistem içerisindeki düzen nasıl sağlanacak insanların düşünce sistemleri farklı değilmi ?

aslında bir aile bir devlettir.konunun özeti köktur yani bireyde baslıyor

kafam karıstı lakin a dedim

ama platonun delet anlayısı daha guzel

0|0
    1|0
  • A dedim ama D şıkkıda çok doğru.

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • O değilde sen 3 tane soruyu aynı dkda sormak için 3 tane farklı browser mı kullanıyorsun

0|0
    0|0
  • Olmayan devlet bana uyar.

0|0
    0|0
  • bizim devlet haraç toplamaktan başka bişey bilmiyor

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• "Hep liderler arıyorsunuz, hatasız güçlü adamlar. Hiç yok, sadece sizin gibiler var. Değişirler, bırakırlar, ölürler. Liderler yok, sadece siz varsınız. Güçlü bir halk, süren tek güçtür."

Viva Zapata.

1|1
    0|0
  • devlet = terör.

1|0
    0|0
  • ''İnsanı yaşat ki devlet yaşasın.'' Sorun içinse C elbette.

0|0
    0|0
Yükleniyor...