İstanbul Belediye Başkanı Kim Olur ?

Chp için tek çare Sarıgüldü. Oda geldi. Sizce Sarıgül kazanır mı yoksa Akp yine alır mı İstanbulu?

• Mustafa Sarıgül
    48% (134)45% (215)46% (349)Oy Ver
  • Kadir Topbaş
    43% (120)48% (229)46% (349)Oy Ver
  • Diğer
    9% (23)7% (31)8% (54)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
662 kişi oy kullanmış sorumda :) Hepinize teşekkürler yüzde %1 lik bir fark var arada ilginç bir oylama oldu ...

0|1
31|115

En İyi Erkek Görüşü

• mümkünse sarıgül.

4|3
    5|4

Erkekler Ne Diyor 114

• Mustafa Sarıgül'ün geçmişi hırsızlıkla doluyken ? Onun başa gelmesini mi bekliyorsunuz ?Cahil olmayın yazın googleye adam neler götürmüş neden atılmış bir bakın geçmişine...

3|3
    4|2
    • yaz kardeşim akpgerçekleri diye tayyipin yolsuzluklarını görürsün!:)))

• Ben Akp Savunmadım, Sarı gül'ün geçmişini partiden neden atıldığını geçmişte neler çaldığını söyledim (: Gerginliğe gerek var mı ? Kadir Bey için bile yorum yapmadım. Memnunum istanbulumdan... iyi yönetiyor gerisi beni ilgilendirmez

• elma 1 dünya savaşı belgeslini izlemelisin

• Sarıgül zor olur valla, olsa iyide..

4|1
    0|2
  • inşallah sarıgül alır yoksa halimiz harap burası hiç çekilmez artık. hele ki seçimlerden sonra neler olacak hiç kestiremiyorum.

4|4
    1|2
  • Sarıgül

3|3
    1|1
  • Sarıgül kazansa keşke

3|4
    2|4
  • bu ulkenin vatandaslari agzina edeni sever mikildikce doymadik derler ve akpye verirler

4|4
    2|0
  • CeHaPe iki dönemdir medyatik isimler çıkararak İstanbul'u almaya çalışıyor.geçen yıl patronlarının eline sözde yolsuzluk dosyaları tutuşturup piyasaya sürüp dürüst insan imajı verdikleri kemal'i denediler tutmadı.sonra onu chp'nin genel başkanı yaptılar.o da tutmadı.şimdi de sosyal demokratlıkla zerre alakası olmayan medyatik ve şovmen bir isim olan sarıgül'ü deneyecekler ama tutmayacak.yerel seçimlerden sonra partinin başına da getirir derin chp onu muhtemelen ama o da tutmaz.chp sadece tek parti yönetimi olursa ya da darbe olursa iktidara gelebilir.chp'yi demokratik yollardan iktidara taşıyan tek kişi bülent ecevit idi onu da küstürdüler kendi partisini kurdu ve bir daha da chp'ye dönmedi.

1|3
    2|3
    • Türkiye'nin dünya ortalamasında vasat bir ülke olmasını bu iyi açıklıyor.

• Bahsettiğin yabancı akademisyenler neyi referans alarak Türkiye uçtu bilmem ne oldu diyorlar merak ettim şimdi. İnsani gelişmişlik endeksi, okuma yazma oranı, ortalama ömür, gelir dağılımı eşitliği, beslenme alışkanlıkları (misal et tüketimi), ihracat ithalat dengesi vs. hangisinde durumumuz 20 sene öncesiyle sıralamada üstlere çıkmışız merak ediyorum. Dış siyasete gelince, 3 sene önce bunları deseydin eyvallah, en azından Ortadoğu ve Balkanlar kategorisinde ismimiz geçiyor diyecektim.

• Ve aynı şekilde Erbakan ile Erdoğan arasında da didişme yaşandı. Ecevit ile Baykal arasında da sorunlar oldu, olabilirdi. O dönemde kurulan yeni "CEHAPE" zayıf bir partiydi. Kaldı ki Ecevit'in koalisyon kurduğu 99 seçimlerinde CHP barajın altında kalmıştı. DSP'den ayrılma ve CHP'de toplanma 2002'de başladı. Kaldı ki CHP 10 sene öncesi ile aynı değil, Mendres'in de CHP'li olduğunu hatırlarsak 70 sene öncesiyle hiç aynı değil.

• Bu millet AKPyi niye gözünde büyütüyorki, geçen yerel seçimlerde 400 bin sözleşmeli personel 3 günde kadroya geçirildi, bu vaadi seçimden önce CHP vermişti, biz yerine getirdik diye yüzde 50 oy aldı AKP, yapmasaydı alacağı oy can çatlasın yüzde 30 idi, sonraki seçimde de yaptılar, şimdi de kısmen yaptılar ama bu seçimde sökmez çünkü kamu kesiminin daha büyük kayıpları oldu(mesela adalet bakanlığında 1 senedir fazla mesai, havuz paraları ödenmedi), sözleşmeyi çıkartanlar da kendisi kadroya geçirenler de 657 den 4b tabirini kaldırmadıkça yaptıkları iş danışıklı dövüşten ibarettir, Sarıgülün kazanacağına bahse bile girebilirim

2|5
    0|4
  • Bence fazlasıyla ortada olan bir seçim olacak. Daha oynanacak çok kart var. İttifaklar, savaşlar, hamleler gırla gidecek.

Kim kazanırsa ne olur diye analiz yapmamızı sormadığınız için bu konuya girmeyeceğim. Bu seçimi etkileyecek bir çok faktör var. Örneğin diğer partilerin tutumu. Hükümetin desteği. Seçimlere kadar yaklaşık 4 ay var ve çok gelişmeler olacaktır. Köprünün altında fazlasıyla su akacak. Bekleyip göreceğiz. Şu andan bir şey söylemek müneccimlik olur.

0|1
    0|0
  • ya su adama verin artik oyunuzu istanbula farkli bir acidan bakilsin artik

lale dikmekten yer altini oymaktan baska seyler de var yapilmasi gerekn

avrupanin en buyuk adalet binasini dikiyorsun istanbulun her iki yakasina da

catisi akitmaya basliyor ilk yagmurda .. adalet mi var sanki bu ulkede de dev dev adalet sarylari yapiyor topkafali yoneticiler

biraz da sanata kulture baska konulara yonelin

3|4
    1|2
    • Onların derdi, adaletcileri kend taraflarından seçerek kendi hükümet ve yasalarını getirmek.O yüzden dikiyorlar o binaları tek başkanlık sistemini getirecek kendini humeyni yapmaya çalışıyor. Varoşlardan gelen Tayyip bey...

• bir kurtulsak su adamdan ya

• öğrenci olarak topbaştan menunum ben. sıkıntı yok. gelen gideni aratmasın da

4|4
    3|3
  • SARIGÜL

3|1
    4|3
  • Mustafa Sarıgül kazanır

1|0
    1|0
  • AKP' nin yediklerinin yanında CHP hiç demişler. Sadece gülüyorum. İzmirliler dökülün şimdi bakalım kaç kiişinin geçen seferki selde maddi kaybı oldu elleri görelim akpliler sizle dalga geçiyor farkında değilsiniz. Valla ben muğlada yaşıyorum yaşadığımada pişmanım yani. İzmirle Ankarayı ya da İstanbulu karşılaştıramazsın bile sonra expo 2020 de niye elendik oluyoruz değil mi ? Adam mega köyle aday oluyor bu tip yerlere sonrada kıçımıza tekmeyi yiyoruz ama.

0|5
    0|1
  • gulen e amerıkan ajanı dıyen %25 ın baskanı yerel secım oncesı , dersane olayları sonrası amerıkaya gıdıyor .enteresan. ameıkan ajanının oylarına talıb kılıcdar oglu. gec o ıslerı gandı yıllara hor gordunuz demedıgınızı bırakmadınız cemmate ordan ısze ekmek cıkmaz onlar bbp ye verır yıne sana vermez.. tırmalama gandı

1|3
    0|2
  • ABD ve Büyük Sermaye, Hocaefendi ile birlikte TAYYİP'i çizip

Yeni bir Tayyip yaratmak isterlerse Sarıgül'e bir şekilde kazandırırlar...

Yoksa Topbaş kazanır...

Allahtan İstanbul'da değilim... CHP'ye oy verme 2. Tayyip Sarıgül'e oy verme paradoksunda boğulurdum...

Ankara'da da CHP saçma sapan, CHP çizgisinde olmayan, bir aday gösterirlerse gider MHP'ye veririm...

0|3
    0|0
  • bence de sarıgül adam dün akşam diyoki sarıgül ve arkadaşları kazanamayacağı bir seçime girmez net adam ya herseyden önce seffaf istediğinizi sorun diyor cevap veremeyeceğim bir şey olursa o zaman deyın dıo akp hükümeti gibi değil yani

3|4
    2|2
  • İnşallah Sarıgül

2|3
    2|0
  • akp ve topbaş kazanır ist ve drustler kaybeder.

3|6
    0|3
    • Bu kadar karamsar olma bence, git ve oyunu kullan. İkisinin oy oranları başba baş gidiyor.

• Mustafa Sarıgül'ün şahsi karizması, CHP tabanıyla bütünleşirse, kesin kazanır...

1|3
    1|4
    • Bence Srıgül CHP genel başkanı olmalı kendini adaylığa koymalı, Kılıçdaroğlu, pasif hem de çok paif çıktı, bakalım neyi bekliyorlar.Hele Devlet Bahçeli ancak konuşması ile kalıyor.Onun yerine adam gibi biri çıkmıyor mu? Zaten sağlam bir muhalefet olsa, bunlar ortalıkta istediğ gibi at koşturamazlardı.Laf ile peynir gemisi yüremez , birazda icrihat gerek.

• Hangisi faydalıysa o olsun.

1|3
    0|0
  • TOPbaş kazanır.

3|1
    4|5
  • mustafa sarıgul olurr ıns

2|3
    2|0
  • Tek çare Sarıgül.

3|4
    0|4
  • cristiano ronaldo ile lionel messi kapışır

0|1
    1|0
  • Siyasette taraf degilim ama Sarıgül babayi alacak gibi gorunuyor. Mustafa Sarıgül yilmaz Morgül Mahsun kirmizigul falan gibilerle olacak is degil bu

2|2
    3|1
  • son seçimde 7 puan fark atmış akp. mustafa sarıgül bu farkı kapatır. bence sarıgül kazanır.

4|2
    4|2
  • İnsallah sarıgül olacak

1|2
    1|1
  • Kadir topbaş acayip pasif ve soğuk bir adam. Bu kadar başkanlık ona yeter. Eski kafalar değişmeli yeni zihniyetler boşluğu doldurmalı. "CHP hep aynıdır yıllardır öyle" diyen boş zihniyetlerden kurtulun artık.

0|5
    0|3
    • Mustafa Sarıgül olursa çok şeyler değişicektir. Hemde positif bir anlamda bakalım, yine oylarda dolandırıcılık yapılmkazsa arugülün belediye başkanı olması kaçınılmaz olur.Buda güzel bir haber...

• her zamanki gibi ; sözde kaybederler bir açıklanır ki sonuçlar '' her 2 kişiden biri oy vermiş ''...

anlamıyorum ki bir yede yapmacıklık var ama nerede ?

0|5
    0|0
  • Erkekler Devam
    84

Kızlar Ne Diyor 31

• Millet yazmış onu yaptı bunu yaptı diye yapacaklar tabi kim gelirse gelsin babasının hayrına gelmiyor o göreve,o kadar vergi veriyoruz paşa paşa yapacaklar.

Ayrıca mesele ne konuşmak ne de yapmak yaptığını iyi bir şekilde yapmak.Hala Hindistan'daki gibi biniliyorsa toplu taşıma araçlarına ben buna gelişme ıvır zıvır demem zaten.

Ha diyeceksiniz ki o kadar metro tramway metrobüs marmaray yapıldı,bilmem farkında mısınız ama belediyecilik ulaşımdır ibaret değildir.

Bir de Ali gelmiş Veli gelmiş bir şey fark etmiyor aynı tas aynı hamam,al al vergileri yarısını cebe indir bir iki bir şey yap boy boy afiş ben bunu yaptım diye sonra millet de seni gerçekten çalışıyor sansın.

2|2
    0|0
    • Hindistan iyiydi :p metrobüse sabah 7-10 akşam 5-10 saatlerinde eziyet degil nasıl desem bilemedim

istanbul nüfusuna bakmadan yol yapıldı deniyor. burada dünya vergi alıyor belediye be. insaf.

O kadar da toki binası var. 5milyon liraya ev mi satılır ya. resmen a.ş. olmuş toki. bunun neresi halka hizmet ?

o yapılan tokilerde aidat ödenmesin göreyim . zor işte. bazılarından 100 bazılarından 300 lira aidat alınıyor naber

• Sarı gülün almasını isterim konuşmaları çok anlamlı erdogan saçma sapan konusup milletin aklıını oyalıyor umarım sarı gül kazanırda biraz ilerleriz

4|7
    2|5
  • Mustafa Sarıgül olur.

5|13
    2|12
  • akp oy oranını beğenmez ise uydudan değiştirir (:

1|7
    0|3
  • bence topbaş alır yine

2|5
    3|13
  • Benim oyumla birlikte sarıgül ağır bastı :)

Yüzdeye şimdi bak :))

#Çapulcuyuz
    #DirenKS

0|0
    0|0
  • Sarıgül adamın dibi

2|4
    0|2
  • sarıgül elbette kazansın bir zahmet boşuna sevgilimi yollamıyorum istanbula

1|4
    0|2
  • Kadip Topbaş çok kötü bir belediye başkanı nereye gitsek trafik var artık koltuğu başka birine bırakması lazım

1|4
    2|4
    • kac yasındasın sen .. kadır topbas zamnındamı oldu trafık sen bılmezsın babanda vıtamındın o zmnlar ıstanbul cneabı hak partısınedene bı baskan vardı mega koydu... tayyı gelıd adam olmaya basladı buyuklerıne sor..

• kadir topbaş çünkü samimi buluyorum her dediğini yapıyo yaptımda olmadı die bişey yok

0|1
    0|2
  • eğer sarıgül istanbuldan aday olursa evet kazanır ama abkara gibi başka yerlerden aday olursa hiç şansı yok

0|3
    0|0
  • İstanbulda Kadir Topbaş çok kaldı başkanlıkta ona bu kadar yeter.

Akpde başkasını aday göstermeliydi . ama ben oyumu Sarıgülden yana kullanacam

0|1
    0|1
  • Bunu baya baya merak edenlerden biride benim gerçekten kimin alacağını merakla bekliyorum.Yorumlar incelenip artı eksilere bakılarsa evet ciddi bir rekabet olacağı kesin ama kimin alacağıda ortada ;)

güzel soru ...

0|1
    0|0
  • Kadir Topbaş

2|5
    4|14
  • Mustafa Sarıgül

0|2
    0|1
  • Sırrı Süreyya Önder.

1|5
    4|8
  • sarıgül salağın teki yaa :-)

0|0
    1|1
  • Tabi ki Mustafa Sarıgül. Top kafalıdan kurtulacağız bu seçimde. :)

1|1
    0|2
  • Kadir topbaş

0|0
    0|3
  • Mustafa Sarıgül bence

0|2
    0|1
  • akp nin adayı kimse o olur. yani topbaş.

0|1
    0|2
  • Sarügül'ün hedefi genel başkanlık koltuğu.Belediyeyi ne yapsın o.Tabi ki akp alıcak.

0|1
    0|2
  • sarıgül miting yapmak için ümraniyenin en işlek tarafiğini kapatıp (biraz ilerdeki koca meydan yerine) yüzlerce kişiyi yollarda süründüreli çok zaman olmadı. kazanır mı bilmem ama ümraniyelilerden oy alamaz

0|0
    1|2
  • Kadir Topbaş

0|0
    0|1
  • Kadir Topbaş

0|0
    0|3
  • mustafa sarıgül olur.olsunda zaten

0|0
    0|0
  • yine akp alır bence

0|0
    0|0
  • Kadir Topbaş

0|0
    0|0
  • sarigul'un sansi var

0|1
    0|1
  • sarıgül kral adam ya. chp liyim , kişiye oy verecek olsak akp ye de gitse ona oy verirdim

1|3
    0|2
  • Kızlar Devam
    1
Yükleniyor...