İnsanların diksiyonunu ne kadar önemsersiniz ?

İnsanların diksiyonunu ne kadar önemsersiniz ?

sizin diksiyonunuz yeterince iyi mi ?

diksiyon hangi meslekler ile direk ilişkilidir..

0|0
13|10

En İyi Kız Görüşü

• hiç önemsemem herkes nasıl içinden geliyor ise o şekil konuşsun ben diksiyona değil konuşulan kelimelere bakarım yalansız,riyasız küfürsüz argosuz bir konuşma benim için mükemmeldir zaten ;)

1|4
    4|1
    • Sana eksi verenlere inat + ;)

• baksana banada ısrarla 1* veriyorlar..

bu insanlar daha nasıl bir soru bekliyorlar anlayamıyorum artık .. illa saçma sapan cinsellik mi soralım arkadaş ? neyse şekerim çıktı benim sinirlendim.

• bende sana inadına onlara inat 5 puanı çakıyorum

boşver onları soru gayet güzel ve kaliteli ;)

Kızlar Ne Diyor 12

• Çok önemli. Temiz dil , temiz üslup. Benimki düzgün ama oda arkadaşım sayesinde bozulacak yakında. :)

0|1
    0|0
  • Diksiyon, vurgu, ses tonu; üçü de birbirinden önemli.

Gerek keyifli bir sohbet açısından, gerek anlatılanların etkileyici etkisini arttırmak açısından, gerekse kendini dinletebilmesi açısından.

Ayrıca kendini geliştirmiş bir insanın herhangi bir sağlık problemi olmadığı takdirde düzgün bir diksiyona sahip olacağı inancındayım.

O yüzden kurduğu cümleler kadar önemlidir diksiyon. Kim olduğunun önemli bir parçasıdır.

1|0
    0|0
  • Saygılı konussunda nasıl konusursa konussun ..

0|1
    0|0
  • Dıksıyonu dıksıyon yapan üstündeki anlamdır. Adam, eğer ugrunda dınletebılecek bırısı varsa adamdır.

0|1
    0|0
  • Spiker,sanatla ilgili alanlar, dil bölümleri ,öğretmenlik ..

1|1
    0|1
  • Diksiyonum fena değil. Bi kac derse katılmış hoca tarafindan övgüye layık bulunmustum.hitap gerektiren meslekler icin önemli elbette

0|0
    0|1
  • düzgün konuşmak şart tabiki ama şivesi öyleyse fazla önem vermem ama argolu konuşanları hiç sevmem özeliklere bayanlara hiç yakıştırmıyorum

0|0
    0|0
  • Her dil sürçmemi beni sinir edecek düzeyde çok biliyormuş gibi düzelten bir arkadaşım oldugu için diksiyona hiçç mi hiç önem vermem

0|0
    0|0
  • Çok , benim için doğru ve düzgün konuşmak olmazsa olmazlardan

0|0
    0|0
  • Avukat, pazarlamacı ya da müşteri hizmetlerinde çalışan birinin diksiyonunun kusursuz olması gerek

0|0
    0|0
  • Kulaga kotu gelmiyorsa sorun yok. Kayseriliyim ve kayseri sivesi hosuma gider espirili ve komik gelir.fakat yinede herseyin bir sınırı vardir adamin normal konusmasi buysa bagzen soguyabiliyorsun. Mesela bir arkadaşım birilerinin araciligiyla biriyle görüştü cocuk ona demis ki; gec galdim gusura bakma arabayi anca dihtim :))))

Kiz o çocuğu bir daha görmedi :)

0|0
    0|1
  • diksiyon önemlidir. düşüncelerni duygularını anlatmada yani kendini doğru ifade edebilmekte etkisi büyük.

özellikle halkla ilişkilerde, işyerleri dışında hastane vb yerlerde dahada önemli bence

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 10

• Adam olsun, gönülden konuşsun gelsin can ciğer kuzu sarması olalım..

0|1
    0|0
  • Diksiyon oldukça önemlidir hayatın her anında lazım oluyor.Birebir insanlarla iletişim halinde olan gerek satış bölümü olsun gerek müşteri temsilcisi olsun diksiyonları çok önemlidir bana göre

0|0
    0|1
  • işle ilgili konularda daha çok ön plana çıkıyor.

0|1
    0|1
  • Mesleğim gereği alışkanlık olmuş çok takıyorum.

0|1
    0|0
  • Fazla önemsemem :) Sonuçta hepimiz insanız kusurlarımız var

0|1
    0|0
  • Dik olmasına dikkat ederim dik olucak o kadar ahauhauahau :D

0|1
    0|0
  • Tiyatro ile direk ilişkilidir. Haber spikerliği de öyle. Şahsen tiyatro eğitimi aldığım için diksiyon çalışıyorum ve durumum iyi :)

0|0
    0|2
  • Konuştuğu konuyu anladığım sürece sorun yok.

0|0
    0|0
  • Halkla ilişkiler müşteri hizmetleri..

0|0
    0|1
  • Evet,önemlidir.

0|0
    0|0
Yükleniyor...