Batı gözünde Diyarbakır

Doğu illleri ve Diyarbakır , olan olaylar hakkında ne düşünüyorsunuz.Buralar hakkında düşünceleriniz neledir?Buranın insanı hakkında,şehir hakkında görüşleriniz neler?Ben de Diyarbakırda yaşıyorum ve bu nedenle merak ediyorum.

Güncellemeler:
Ben kendi yorumumu söyleyeyim.Ben Diyarbakırlı değilim.Diyarbakır şehir olarak çok büyük değerleri olan bir şehir lakin malumunuz yaşanan olaylar yüzünden her zaman için geri kalmış bir şehirdir.İnsanlarına gelince, o kadar iyi ve sıcakkanlı insanları var ki.İnsan baska yerlere gitmeye dahi korkuyor.Fakat bazı doğmatik insanlar var,koyun sürüsü gibiler.Biri bir şey desin cahillikten hemen peşinden ilerlerler.Kendi doğrular yoktur hiç bir zaman.Geçmiş nesillerin eğitimsizliği şimdiye yansımış.

0|2
4|11

En İyi Erkek Görüşü

• Tv' de gordugunz o abartilan olaylarn aslnda en fazla %10 unun yasandigi sehir..insanlari samimi ve mert kiviran tipler degiller Diyarbakrli degilim ama yasamayi istedigim sehirlerden birisidr Diyar-i bekir...

4|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Askerliğimi orada yaptım. Eti,sütü,yoğurdu müthişti. Halkının bir kısmı gerçekten cana yakın ama bir kısmı ise soğuk .. Şu terör ve olaylar olmasa keşke..

3|0
    0|0
  • diyarbakır veya doğu illeri insanları çok daha sıcakkanlı misafirperver olurlar iyi insanlardır

3|1
    0|0
  • valla ben herzaman doğuluları sevmişimdir mert ve çok yardım severler..ben angaralıyım..

2|1
    0|0
  • bazı gerizekalılar, 1071 malazgirtten beri türk yurdunun önemli mekanlarında olan diyarbakırı kötü gösteriyor.

2|0
    0|0
    • tamamen siyasidir. emperyallerin oyunudur. bazı etnik unsurlar buna alet olmaktadır.en son olayları gözümüzle bir ülkenin yönetici tarafından bize gösterilmiştir. zikredilmemesi gereken kelimeler rahatlıkla söylenmiştir.kolonileşme vardır. başkaldırı vardır. aba altından sopa gösterme vardır. ne olursa olsun diyarbakır tabiki 1000 yıllık Türkmen yurdudur. fakat bakın mersin bile şu ne haldedir.

• hiç görmedim.. nasıl yorum yapabilirim.. sadece bildiklerim duyduklarıma göre.. bu doğru olur mu.. hayır!

1|0
    0|0
  • Kişisel olarak yaşadığım ilden başka ili sevmem nedense çok güzel dahi olsa. Herkesin yaşadığı yer kendine güzel gelir, hiç bir şehri de kötülemem. Gitmediğim yer hakkında yorum yapmam.

1|0
    0|0
  • hiç bir bölge hakkında genelleme yapmıyorum :D

0|0
    0|0
  • diyarbakır güzel. ciğeri güzel. insanı güzel değil.

0|1
    2|1
  • bazı yerleri riskli sanırım.

0|0
    2|0
    • sende yanlış biliyorsun o zaman.benim kardeşim polis okulunu orada okudu ve nasıl olduğunu senin kadar bilirim

• :) herneyse.senin görüşün.

• kekoların olduğu yerden insan ne bekler. yalan yok diyarbakıra gitmedim ama yaşadığım şehre durmadan diyarbakırlı kekolar geliyor ve onlar geldikçe ne huzur kaldı ne güvenlik. hırsızlıklar aldı başını yürüdü. zaten adamlar elleri bir taraflarında dolaşıyor. önüne gelen her kıza ahanda bu verecek mantığıyla yaklaşıyorlar. bu sebepten dolayı benden uzak olsunda ne olursa olsun.

0|0
    3|0
    • haklısın. nedense öyleler. en kültürlüsü ile bile iletişim kuramazsın. genel olarak ırki bişey bu. kurtarılmış doğu illeri dışında hepsinde var.mesala ben bir hekim olarak birşey anlatamıyorum.

• Hahahah :) Hekimsiniz ama ırki diyorsunuz.Irki derken ne kastediyorsun ki?

• ırki derken ne demek istediğimi anlıyorsunuz. :) senin tabirin işte :)

Kızlar Ne Diyor 4

• Doğuluları cahil, Atatürk düşmanı gibi algılayanlar var çevremde. Ama en yakın arkadaşım Diyarbakırlı ve o kadar idealist bir kız ki.. Önyargılar ve genellemeler yanlış.

3|0
    0|0
  • hiç gitmedim kesin olarak yargılayamam.ama dediğiniz gibi tatsız olayların çıkmasının nedeni gelişememek falan hepsi cahillikten.ama planlı olarak cahil bırakıldılar.beyinlerine siz kürt halkısınız türkler dostunuz değil diye kazındı.kürdistan hayalleri ve temelleri ırada atılacak bilinçli ve farkındalık sahibi halk işe yaramaz destek değil köstek olurlar.bana göre iyi bir halk adamı olursa devlet başında doğuya gerekenden fazla değer verirse herkes görücek ne cevherler var orada.

1|0
    1|0
  • Iyiside var kotusude tabiki genelleme yapilamaz.bide bence dogudan batiya goc edenler issiz gucsuz kan davali suc potansiyeli olan insanlardi ve kotu tanittilar dogululari.dogulu olup son derece iyi kalpli ve medeni olan insanlarda var ama onlar pek goc etmiyor.insanin cahil oldugu heryerde problem cikar.islami iyi bilen dindar diyarbakirlilari severim ama dinden imandan haberi olmayan, kadini parayla satan adamlara saygim yok.

3|0
    1|0
  • İnsanları sıcak kanlı yardımsever cana yakın oluyor onun dısında sehir ile ilgili yorum yapamam gidip görmedim cünkü.

2|0
    0|0
Yükleniyor...