Mitolojiler hakkında bilginiz var mı ?Çin mitolojisi-eski kabileler hakkında bilgi toplamak istiyorum.

Çin mitolojisi hakkında bilgisi olan var mı mesela Maymun Kral hakkında link Vikipedideki bilgiler yetersiz daha köklü bir Çin mitoloji hakkında bilgi edinebileceğim siteler,kitaplar önerebilir misiniz?

Bir de eski kabileler hakkında her hangi bir kabile olabilir.Günümüzde yaşamaya devam eden kendilerini modern dünyadan soyutlamış kabileler de olabilir.Varsa bildiğiniz,okuduğunuz önerebileceğiniz şeyler.

Ve son olarakta sevdiğiniz ilgilendiğiniz herhangi bir mitolojik varlıkta söyleyebilirsin. :)

0|0
0|5

En İyi Erkek Görüşü

• Bütün mitolojileri okudum(çok detaylı olmasa da) ve tek ciddiye aldığım Türk Mitolojisi oldu. Neden dersen en eskisi Türk Mitolojisi ve hayali kavramlar çok az, ayrıca diğer mitolojiler doğrudan Türk mitolojisinden etkilenmiş. o yüzden diğerlerinde saçma sapan hikayeler olur yok afrodit kocasını aldattı diğer tanrıları çağırdılar tanrılar fırsatını bulsak biz de yapardık dedi falan :D Türklerinki zaten mitoloji değil doğrudan tarih, tarih yazan şahıslar zamanla tanrılaşmış. Buzul çağından sonra Türkler bütün dünyaya yayıldığında kültürlerini de yaymışlar, o şekilde diğerleri de uydurmaya başlamış. Normalde mitolojinin tarihi yansıtması lazım, mısır biraz yansıtıyor diğerleri çok çakma arkadaş abartmaktan canları çıkmış. Çin zaten direk Türk, pekini kuran türkler zaten erken dönemlerde. bizden duyup neler uydurduklarıyla ilgilenmiyorum seviye düşüyor biliyor musun :)

1|0
    0|0
    • Öncelikle teşekkür ederim yorumun için.İlgilendiğim çalışmadan dolayı Türk mitolojisini kullanamam.Ve abartılmayan gerçeği yansıtacak boyutlarda ilk elden mitolojik anlatılar mevcut diğer dünya medeniyetleri mitolojileri ile ilgili.Çin mitolojisini istiyorum aslında ama yeterli bilgi edinemediğim için Mısır veya Yunan mitolojisine yöneleceğim.

Erkekler Ne Diyor 4

• Yunan mitolojisini seviyorum, ve hemen hemen her filminide izlemişimdir. çinlileri bilmem. git bir cafeye ver 50 kurus sana çıkartsın ödevini

1|0
    0|0
    • Ödev değil.Yazdığım bir çalışmada kullanmak adına arıyorum.Araştırdım fazlasıyla fakat detaylı bir bilgiye ulaşamadım.Ayrıca ödev 50 kuruş ver sana çıkartsınlar tarzında yapılmaz.

• hmm internette bulamıyorsan kütüphaneye gitmeyi dene, buradada bulamazsan, çinli biriyle irtibata girip o sana sitenin linkini versin o sekilde işini görmeye calıs. baska türlü bulacağını snamıyorum.

• Kütüphaneye gitmeyi düşünüyorum zaten zaman bulabilirsem tabi.

• İlgimi çekiyor fakat araştırmadım.

1|0
    0|0
  • Yunan Mitolojosi Oldukça Popilerdir.Bence Aztec,Maya,Kızılderililer Bunlara Bakabilirsin İlginç Olur

1|0
    0|0
    • Teşekkür ederim önerin için. :)

• Hinduzim,Taoizim,Budizim Ve En Önemlisi Mısır Mitolojisi Amon-Ra Favorim :)

• Mısır mitolojisinde Horus ve Anubis favorim.Yunan mitolojisinde ise Poseidon Demeter ve Persephone favorim. :)

• İslam mitolojisine çok hakimimdir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...