Kürdistan ve Türkiye yer değişse sizce herşey yine aynımı olur?

soruyu aciyim soyleki diyelimki ana ulke kurdistan turkler ise topraklari alinmis taraf olsa sizce turkler de pkk gibi bir orgut kurarmiydi? yoksa hayir turkler yapmaz oyle bisey mi diyorsunuz.

0|0
3|22

En İyi Erkek Görüşü

• Kurdistan diye bişey yok olamazda

ayrıca Kurdistanı büyük yazıp Türkiyeyi küçük yazdığın için 1 yıldız

0|1
    0|2
    • wowww dikkat etmemiştim

• sacma sapan seylere takilan insanlarin soruma cevap vermesi beni utandiriyor, yok kimi buyuk kimi kucuk. orda ruslar ve turkler yazsan bukdr batmazdi, sorumu anlamiyor veya isininze gelmiyor

Erkekler Ne Diyor 21

• Türklerin elinden toprakları almayı binbir türlü ülke denedi.. Yedi düvele haddini bildiren Türkler için böyle bir senaryo oluşamaz emin ol.

Biz Türkler ya kendi topraklarımızda özgürce yaşarız ya da ölürüz.

0|0
    0|1
    • soruyu anlamiyor veya anlamamaya calisiyorsunuz . herkezin yer degistigini turkiye yerine kurdistan olsaydi diyorum, turkiye bir orgut kurarmiydi

• Kürtlerin(bir kısım) unuttuğu bu vatanın birlikte kurulduğu. Bunu unutup ayrımcılık yapan sittir olup gitsin efenim.

0|0
    0|1
    • kurtler degil tek turk fashist olanlarda var ayrimcilik yapan bence ayrimcilik yaopan herkimse suclu odur

• veyyy..bırakırmıyım topraklarımı adamı çiğ çiğ yerim yeminle..

0|1
    0|1
  • Kurdistan diye bir yer ypktur bu tarz sosyal sitelerde siyasal icerikler bqnlanma cezasi gerektiriri adminlerden gerekilebler yapilmasini arz ederim

1|1
    0|1
  • Aynı olur.

0|1
    0|0
  • Onlar inlerde yaşamaya alışık.

Biz bağımsızlığımızdan taviz vermeyiz, olası bir düşünce bile saçma.

1|0
    1|3
  • terör kürtlerin kişiliğinde var

1|3
    0|2
  • Türkler tarih boyunca mutlaka bir yerde bağımsız yaşadı, bundan sonra da öyle bir şey olmaz zaten.

Kürtler alışık başka devletlerin hakimiyeti altında yaşamaya.

0|2
    0|1
  • Bak sinirlerimi ziplattin ! Kim kimin topragini almis. Sozde kurdistan demek istedin. Tanimiyoruz oyle bir seyi. Ayrica yedigi kaba pislemekte anca bazilarina yakisir

0|1
    0|1
  • bir kurtler ve turkler osmanlidan kardestir ikinci mesele kurtlerin istedigi toprak degil anadilde egitim vs.simdiden onceki donemdeki haksiz zulumler kim dediyse kurtlerden igreniyorum bu islamiyette yoktur allah beni kurt yaratti seni turk o kadar

0|0
    0|0
    • yanılıyorsunuz şirkuhların, Alparslanların döneminden beri kardeşiz.

• Lan siz neyden bahsediyorsunuz ?

ne tarihiniz varda toprak istiyorsunuz

link

0|1
    0|1
  • bence yapardı kuskumda yok

zamanında selcukluda osmanlıya ufak bir beylik verdi osmanlı zamanla yetmedi dedi selcukluyu içine aldı

bugunki muhabbetin aynısı işte , osmanlı tc den bir önceki turk toplulugu

0|0
    0|0
  • olaya doğru bir açıdan bakmışsın.çoğu kişi ne demek istediğini anlamamış bence.kürt milliyetçiliği yapğtığını sanmışlar.eğer türk milleti britanya adasında olsaydı ingilizlerin dünyadaki çevirdiği entrikaları çevirirler miydi?cevap:evet.

0|0
    0|0
  • Türkler, Kürtlerin yerinde olamaz.

Kafanıza sokun bunu.

0|1
    0|1
  • Türkler birleşse Amerikanın uydurduğu ne kürt bırakır ne de önüne çıkan bir ülkeye yem olur

Bizim bir anlaşamadığımız şey birleşmek eğer bu ülke birleşsin dünya önünde diz çöker

Bunun için bizi bölmek istiyorlar

0|0
    0|0
    • mesela diyorum ben soruyu anlamamaya calisaniz ? kurdistan olsa turkler orgu6 kurarmi tipki pkk gibi

• pkk yı kuran kürtler olmadığı için evet.aynı şeyler olurdu.bu sefer türklere özgürlük adı altında bir örgüt kurulurdu.

0|0
    0|1
  • türklerin yeni devlet kurması uzun sürmezdi

bu konuda hatrı sayılır bir rekorumuz var

0|1
    0|1
    • kurtler daha dominant olsa ve kurdistan olsa, turkler ise topraklari alinmis ulke olsa , neden turklerin kurtlerden daha guclu oldugunu dusunuyorsu hersekilde yer degisilmis olsa

• iyide kürtler toprakları alınmış taraf değil ki ?

0|2
    0|2
    • savastiklari toprak ve hak. hangi taraf.?

• kürt türk hepsi bir bütün herkes kardeş.. bölücülük yapmaya ne gerek var.. kürtlerin elinden alınan topraklar dye bse yok.. türkiye cumhuryeti sınırları içersnde olan tüm topraklar türkiyeye aittir.

• türklerin zihnini yıkayan i*ne bir liderimiz olsaydı evet...

0|0
    0|2
  • olsalı faraziyelerle doğru bir yere varılamaz.

0|0
    0|0
  • Türkler arkadan vurmaz,türkler kalleşçe savaşmaz,neyse odur,tarihimize bakarsan görürsün zaten.

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 3

• sanmam. Türkler dünya da boşuna nam yapmamışlar bağımsızlıklarıyla. küçükte olsa kendi devletlerini kurarlardı. örgütle uğraşmazlardı

0|0
    0|1
  • Pkk nin içinde hep Kürtler varmış gibi lanse ediliyor bence hoş değil bu .. sonra cephe alınıyor... iç karışıklık çıkıyor.. insanlar birbirine küstürülüyor...

0|2
    0|0
  • Türkler bağımsızlık uğruna verdiği şehitlerin kanına bulanan bayrağın sahibi zaten kürdistan diye bir ülke olsa bile o amerikaya falan bağımlı olur çünkü amerika fransız ihtilalindeki oyununu oynuyor

1|1
    0|1
    • alın işte size okumuş bir insan!:)))+1

• teşekkürler de okumuş olmaya gerek yok herşey ortada bence yeter ki bakmayı bilelim

Yükleniyor...