Sizi mutlu eden, keyif veren şeyler nelerdir?

Ormanlık alanlarda kulağımda kulaklık ile tek başıma gezmeyi çok seviyorum mesela.. Her yer yemyeşil, tek bir insan yok, hele ki bir köpek veya kediye rastlarsam demeyin keyfime. Bir kaç saat onunla oyalanırım, daha sonra adımlamaya devam ederim. Eve geldiğim de tüy kadar hafiflemiş bir şekilde..

Sokak aralarında ki pasajları gezmeyi çok seviyorum. Özellikle takıcıları. Çok değişik ve farklı şeyler bulabiliyor insan. Almasam bile incelemek, bakmak çok hoşuma gidiyor. Yarım saat kadar oyalanıyorum içeri de. .

Özellikle ikinci el kitap satan yerler.. Zemin katlarda küçük, tozlu, kitap kokulu o dükkanlar çok hoşuma gidiyor benim. Kitapları karıştırırken sayfalarda yazılar bulmak, notlar bulmak yani bir başkasından izler bulmak çok hoşuma gidiyor.

Uzatabilirim ama yormayım sizi :)

Peki siz nelerden keyif alıyorsunuz?

Şarkınız: link

Güncellemeler:
Link sıkıntılı sanırım. Yenisi;

link

0|0
7|11

En İyi Erkek Görüşü

• Ormanlık alanda şarkı dinleyerek yürümek gerçekten huzur verici, veya yanında bir kitap bulundurup yorulunca da onu okumalı...

Ve kar yağdığı zamanlar İstanbul'a, kulaklığı takıp yürümeli boş sokaklarda, bastığında karın ezilişi hissedilmeli, sigaranın dumanı kar tanelerine karışmalı, bu da çok huzur verici..

Eski kitaplardan izler bulmak da çok hoş, altını çizdiği kelimelerin onun hayatında neleri ifade ettiğini tahmin etmek de...

Keyiften bahsetmişken yağmur yağdığında dışarı çıkarım bir de, ıslanmaktan hiç korkmam, su birikintilerine basa çıka yürürüm, insanlar belki deli der, ama ben o an en mutlu insanlardanımdır...

1|0
    0|0
    • "Eski kitaplardan izler bulmak da çok hoş, altını çizdiği kelimelerin onun hayatında neleri ifade ettiğini tahmin etmek de..."

Ne kadar güzel bir noktaya değindin. :)

• Güzel soruydu, bir de 1 yıldız vermişti Allahsızlar :D

• Allah ıslah etsin :D

Erkekler Ne Diyor 10

• Önce şunu belirtmek isterim ki ... seni mutlu eden şeyler gerçekten oldukça güzelmiş ^^

1. Ben şu motora binim :)) link

benden mutlusu yoktur :))

2.İse sessizlik severim hemde çok gökyüzünü seyretmek uzun uzun ... uzaklara bakmak birini bekler gibi geçip giden insanları seyretmek bir bankta oturup farklı hayatları izlemek uzaktan sessizce ..

3.Bir açık temiz alanda bol okjisenin oldugu yerde oturup sevdiğim kızla çay içmek :) olursa tabi bunu yapıcam :) beni çok mutlu eder

0|0
    0|0
  • Arabayla hız yapmak, Drift ve Yüzmek...

0|0
    0|0
  • Tut, tuttun mu?..

Yok yapmıyorsun..

İyice tut, hızlı hızlı..

Eh, işte..

Tamam , yeter bu kadar (kavrıyorum)..

izle şimdi sen beni.. dsad

0|0
    0|0
  • sabahın 4 ünde kalkıcam alel acele üzerimi giyinip malzemelerimi aldığım gübü(hazırlığı bir gün önceden yaparım hep)dooğru deniz kenarına.oltamı suya atarım ve o sessizlik ve o gece ve sabah ayazının tam karıştığı zamanda hafif üşürken uyanan doğayı izlemek.ve sabah ezanından hemen sonra(genelde o saatlerde başlar)ilk balığımı çekmek.

0|0
    0|0
  • toprak yolda yürümeyi seviyorum,

denizlere dalmayı,

eğe kasabalarında gezmeyi,

çocukluk arkadaşlarımla oturup sohbet etmeyi,

güzel bir kitabı zevkle okumayı

0|0
    0|0
  • anı yakalamak anı yaşamak beni mutlu ediyor

0|0
    0|0
  • aynı ben.. :) otantik şeyler her zaman ilgimi çeker.

0|0
    0|0
  • UYUMAAAAK :D

0|0
    0|0
  • arabayla gezmek

0|0
    0|0
  • Uzay, Fifa, flört...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Soru detayındekileri olduğu gibi yazdığımı varsayabiliriz...Özellikle ikinci el kitaplar.Kitaplarla vakit geçirmek okumak değil sadece dokunmak incelemek karıştırmak göz gezdirmek keyifli.

En sevdiğim şeylerden birisi bir bardak sıcak şarapla (tabi ki el yapımı kendim yapmayı da severim) odama geçip kapıyı kapatırım,kulaklığı takarım,perdeyi açarım.Dışarıdaki kar yağışını izlerim uzun uzun bazen saatlerce.Hayallere dalarım bir yandan o tatlı müziğin kulağımda canlanışı bir yandan cenneti dünyaya getiren kar tanecikleri bir yandan da duyularımı büyüleyen sıcak şarap.

Kitapçılarda vakit geçirmeyi de severim öyle çok mutlu eder ki beni D&R bir girdiğim bir daha çıkamam adeta.

Yemek yapmakta keyif verir bana,özellikle de tatlı.Mutfağın dağılışı,ocakta pişen yiyeceklerin kokusu arka fondan gelen Edith Piaf ya da Frank Sinatra sesi...

Kedilerle vakit geçirmekte çok hoşuma gider,bir kedi görmek mutlu olmam için güzel bir neden oluşturur.Her sabah metroya yürürken geçtiğim sokaklarda kedilerle birkaç dakikamı geçiririm bazen bir kase sütle çıkarım evden...

Daha çok aslında mutlu olduğum o kadar çok şey var ki mutsuz olmayı nasıl başarıyorum şaşıyorum doğrusu.

1|0
    0|0
    • Bana kendini anlatma, ben senin içini görebiliyorum. Ruhunu, duygularını, kaliteni... :)

• Dostlarımda benim gibiler kalbime en yakın olanlar benimle aynı zevkleri ruhu duyguları paylaşanlar biri de şüphesiz sensin :)

• Sanırım ikiz kardeşimi buldum..

Bir insan bu kadar mı benzer ya?

İlave olarak; uyumak ve züccaciye ve hediyelik eşya dükkanlarını gezmek

1|0
    0|0
  • Bale yapıyoruz

0|0
    0|0
  • Yoksa sen , ben olabilir misin ?

1|0
    0|0
  • Huzurlu,dinlemdirici bir müzikle kitap okumak.

Patlamış mısır eşliğinde film izlemek. Kendi başıma kalıp düşünmek..

Tek başıma sinemaya gitmek falan.

0|0
    0|0
  • kahve

gün doğumu

gün batımı

dalgalı bir deniz

meltem

0|0
    0|0
  • Herifimle yağmur altında yürümek.

<3