Mesleğinizi nasıl seçtiniz?Ankete katılın bu arada.

Yahu bir türlü karar veremedim arkadaş.Tm öğrencisiym ben.Bir seçemedim bölüm.Ankete katılın rica ederim.

• Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler
    22% (2)0% (0)13% (2)Oy Ver
  • Hukuk
    67% (6)67% (4)67% (10)Oy Ver
  • Arkeoloji
    11% (1)17% (1)13% (2)Oy Ver
  • Tarih Öğretmenliği
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Edebiyat Öğretmenliği
    0% (0)16% (1)7% (1)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
8|10

En İyi Kız Görüşü

• Hukuk okumak cok zordur her ders icin en az 3 ya da 4 kitaba calismalisin ve nerdeyse ezberlemelisin.sinavlarda kitabin aynisini kendi cumlelerinle yazsanda ustune yorum katsanda ozgun bir ornek versende hoca dunya kadar puan kirar şok olursun.Ayrica artik hukuk mezunu olupda hemen avukat olma donemi bitti yeni yasayla.avukatlik stajindan once de sonrada sinav geliyor.sirf bircok kisiyi elemek icin yapilacak. Hem avukat olmak da zor cevren olmayinca tecruben olmayinca yillarca asgari ucretle avukatlarin yaninda calisan cok avukat var.Hukuk burosunda ise baslasanda iyi maaslar hayal.Ama diyosan ki ben hakimlik sinavini kazanirim ya da avukatlik sinavlari viz gelir buroyu actimmi bana davalar yagmur gibi yağar, ozaman bekleme yaz.Sunuda unutma hukuktan zevk almalisin sabahlara kadar bir suru tuğla gibi kitap okurken dunyaya geldigine pisman olmamalisin.

0|0
    0|0
    • Ben zaten avukat olmak istemiyorum.Hukuktaki hedefim savcı olabilmek.Avukatlığı çok iyi yapabileceğimi söylüyorlar,ikna edici konuşuyormuşum.Açıkçası çok istediğim bir bölüm değil.Yalnızca mecburiyetten olacağım.Ama savcı işlerin içinde olduğundan biraz heyecanlandırıyor.Yoksa başka şey yok.Şmyle bir şeyde var,eğer savcılık içime iyice sinerse bu yolda hiçbir şeyi dert edinmem.ÇAlışabildiğimce çalışır okurum.Ezberimde iyi sayılır.Severim sözeli.Bilmiyorum aslında.Kazsansam devamı gelir diye düşü

• Ilginc tabi zevk meselesi.ben sahsen ceset otopsilerini gormeyi asla istemem.gece evimden aranip rahatsiz edilmekten hoslanmam.gece apar topar gitmek zorunda olsam icimden kufur ederim :))

• :) Rahatlık da bana batıyor sanırım :)

Erkekler Ne Diyor 10

• edebiyat öğretmeni ol ben bir çok yere baş vurdum oldu mecburiyetten

1|0
    0|0
  • sürekli kendini geliştiren bir sektordu geleceği parlaktı kolay kolay aç kalmam dedim seçtim

1|0
    0|0
  • Gönlünden geçeni seç, hayal ettiğini yaşa yoksa bir ömür sürecek derdin olur.

1|0
    0|0
  • Hukuk kazanabiliyorsan hukuk kazanmaya bak. C,D,E şıklarındaki mesleklerde iş yok genel olarak. A şıkkı da ortada bir meslek.

Bende karar veremedim, Tm öğrencisiyim

1|0
    0|0
    • Desene kader ortağıyız...Sorun şu ki ben o son 3 şıkkı daha çok istiyorum ama dediğin gibi iş yok.

• Ben de edebiyat okumak çok istiyorum, ama Edebiyatta kendimi geliştirmek için daha sonra bir de Edebiyat okumak istiyorum.

Ama önce bir mesleğim olmalı... Senin de..

• Ben seçilmişim zaten ben seçmedim o beni seçti.

İstediğim bir işti öyle de gelişti 1-2 sene aksadı ama yapmak istediğim işi yapıyorum..

1|0
    0|0
  • Bence siyasete hiç bulaşma sorduğun şıkların 3 tanesi siyasetle ilgili olan bölümlerdi edebiyat öğretmenliği bana göre en baba ve en hakkını verdiren bir meslek .

1|0
    0|0
  • seçmedim tesadüf oldu birden istem dşı yanı

1|0
    0|0
  • Gazete ilanindan dis teknikeri oldim:)))

1|0
    0|0
  • hukuk diyorum

1|0
    0|0
  • asgari ücretli ameleyim la ne seçmesi :))

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, hukuk bu bölümleri bitirip kendimi geliştiririm herkesin içinde sıyrılırım diyorsan güzel bölümler... Edebiyat Öğretmenliği ise bollllcene açıkta var zaten.. diğerleri hakkında bir bilgim yok ama içlerinde gene en giderlisi hukuk gibi geliyor...

1|0
    0|0
  • ben hukuk okumak istiyodum ama 70 neti gecemedim ygsde lysdede kac yaptim hatirlamiyorum uluslar arasi iliskiler okuyorum senin puaanin kacki?

1|0
    0|0
  • Öğretmenlerin hali ortada. İki sene de kpss hazırlanacaksın bitince ya da okurken kpss için çalışacaksın bir yandan da. A'dan cok mezun var, B'den de öyle, ama A'ya göre daha kolay iş bulabilirsin. C'yi hiç tercih etme, sıfır iş alanı...

Böyle..

1|0
    0|0
  • arkeolojiyi seç

1|0
    0|0
  • mf öğrencisiydim hep mimarlık okumak istedim şuan da mimarlık okuyorum seçeneklerde de en iyisi hukuk.

1|0
    0|0
  • tm den Edebiyat Öğretmeni olman sakıncalı. Ben ts öğrencisiydim ki bölümümle ilgili olan Türkçe Öğretmenliğini okuyorum şu an da. Ve bildiğim kadarı ile Edebiyat ve Tarih bölümündeki eğitim fakülteleri bu yıl kapatıldı. Tm isen ve biraz merakın varsa hukuk oku derim

0|0
    0|0
    • Sözelden de gireceğim sınava.

• Valla çok zor seçim yapmak benim için.Çok istedim arkeoloji okumayı vazgeçirdiler.Şimdi kararsızım.

• canım arkeolojiyi zevk için oku çünkü o bölümde kolay kolay Türkiye de para kazanamazsın. Ama Edebiyat okuyabilirsin. Kendini geliştirirsen yükselme şansın da var. Yeter ki hevesin olsun

• Biz ne dersek onu mu okuyacaksın?

1|0
    1|0
Yükleniyor...