Sigmund freud okurları var mı?

Psikolojiye ilgim var. Daha önce Bireysel psikolojinin kurucusu Adler'i, Analitik psikolojinin kurucusu Jung'un kitaplarını okudum. Şimdi de psikanalizin kurucusu olan Freud'un kitaplarını okumak istiyorum,ama hangi kitabını tavsiye edersiniz? Okuyan arkadaşlar kitabın içeriğinden de bahsederse biraz sevinirim . Umarım psikolojiyle ilgilenen arkadaşlar vardır :)

0|0
0|5

En İyi Erkek Görüşü

• Sigmund Freud' un birkaç kitabını okudum. En çok ilgimi çeken ve merak ettiğim bazı sorulara ışık tutan kitabı ise, Totem ve Tabu...Kitabın içeriği ise şöyle;

Freuda göre ilkel insan bizim çağdaşımız sayılır. Tarihöncesi çağlardaki insanların geçirdiği evreler, gündelik yaşamlar, sanatları, oluşturdukları söylenceler ve mitlerde gelişim sürecimizin önceki basamakları hakkında ciddi izlere rastlar, onlarda kendimize benzerlikler buluruz. Bugün bazı topluluklarda izlerine rastlansa da Freudun deyimiyle dinsel-sosyal bir kurum olan totemizmin etkilerinin azalmasına karşılık, tabu konusu farklı biçimlere bürünerek de olsa azımsanmayacak derecede yakınımızda durur. Freudun eserini kaleme alırken belirttiği gibi Totem ve Tabu, bu alanda ele alınan ilk ciddi çalışma olmasının yanıı sıra, psikanalizin bakışı? açısıı ve bulgulamalarıyla toplum psikolojisinin kemikleşmiş? sorunlarına yönelik bir çözümleme denemesi; etnologlar, filologlar, folklorcular ve psikanalistler için kendi ilgi alanlarıyla bağlantıı kurabilecekleri bir köprü inşaasıdır.

1|0
    0|0
    • Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Peki daha önce okuduklarınızın arasında düşlerin yorumu var mı? Asıl merak ettiğim o kitap çünkü .

• Çok teşekkür ederim:)

• En iyi cevap için de ben teşekkür ederim :)

Erkekler Ne Diyor 4

• Musa ve Tek Tanrıcılık kitabına başlayacağım.

Psikoloji kitapları daha sonra.

1|0
    2|0
    • Peki içerik hakkında ön bilginiz var mı ? Bu arada düşlerin yorumu adlı kitabı okudunuz mu ?

• Musa ve Tektanrıcılık'ı okudum, Totem ve Tabu'yu da yarısına kadar okumuştum.

İlk kitap gerçekten müthiş bir çalışma. Eldeki kısıtlı kanıtlarla Musa'nın hayat hikayesini yeni baştan kurgulamak, birey psikolojisini kitle psikolojisine uyarlayarak gerçeğe yaklaşmak çabası harika. Hakikaten çok zevkli bir kitap

0|0
    0|0
  • yok ben hiç okumadım ..sadece alnında çıplak kadın olan bir freud resmi var onu bilirim :)

0|0
    2|0
  • Aşk ile ilgili anektodlarını oku kitapları biraz sıkıcı teorileri fikirleri daha zevkle okutur

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...