Sizce öğrencilere ilk önce ne öğretilmeli ?

Sizce öğrencilere ilk önce ne öğretilmeli ?

• Bence
    14% (7)27% (15)21% (22)Oy Ver
  • Vatandaşlık hakları
    22% (11)29% (16)25% (27)Oy Ver
  • Hiçbirşey senden önemli değil
    25% (13)20% (11)23% (24)Oy Ver
  • Olumsuz sözleri duymamayı öğretmeli
    8% (4)9% (5)8% (9)Oy Ver
  • Paylaşılan dertler azalır, paylaşılan sevgiler çoğalır
    31% (16)15% (8)23% (24)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
25|50

En İyi Kız Görüşü

• Empati öğretilmeli.

2|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 24

• Yazılı olan ve olmayan kurallar.

0|1
    1|0
  • Dinlemeyi... Tas kafali bir nesil yetisiyor, haberiniz olsun.

0|2
    0|0
  • c dedim ben

0|1
    0|0
  • kimse onlara bir bok öğretemez onlar işine geleni öğrenir.

çocuklarda ahlak kavramı oluşmadığından doğruluk, adalet ,saygı gibi soyut kavramları içselleştiremez.bunun muhakemesini yapamaz. bu kavramları ancak işine geldiğinde kullanır. tek yapmanız gereken onlara karşı "tutarlı" davranmaktır. bu onlarda bu saydığım değerleri içselleştirebilmeleri için zemin hazırlayacaktır.

0|2
    0|0
  • Önce saygı öğretilmeli.Farklı görüşlere,insanların dinine,diline,ırkına,tercihlerini saygı duymayı öğretmek gerek önce.Sonrasında bencil olmamayı.Belki bu şekilde daha hoşgörülü bir toplumun temelleri atılabilir.

0|1
    0|0
  • Çocuğa evde eğitimini veremezsen öğretmenler ne yapsın. Bazı anne babalar 7-8 yaşına gelmiş TEK bir çocuğa birsey ogretemiyor. Öğretmen günümüz Türkiye sinde 40 kişilik sınıfta ne yapsın? Bence öğrenciye diye düşünmek yerine öncelikle COCUKLARIMIZA edebi adabı ogretmeliyiz. Bunu öğrenen çocuk herşeyi öğrenir :)

0|1
    0|0
  • insanlık- insan omanın getirdiği yükümlülükler( yardımseverlik ıyı nıyet vb.) - kendine saygı ve sevgi

0|1
    0|0
  • Saygıyıııı

0|1
    0|0
  • İnsanlık ,

0|1
    0|0
  • Edepli olmayı öğretmek gerek gerisi gelir

0|2
    0|0
  • Kendilerini sınırlamadan her yerde ve her zaman gülebilmeleri içlerinden geldiği gibi edep için kendilerini durdurmadan kahkaha atabilmeleri.

0|1
    0|0
  • saygı sevgi ikisi ama önce saygı

0|1
    0|0
  • Herşeyden önce hatta belki okumayandan bile önce Atatürk öğretilmeli.

0|2
    2|0
  • Bence özgürce düşünmek, araştırıp sorgulayıp kabul etmek.

0|2
    0|0
  • İlk önce insanlık öğretilmeli...

0|1
    0|0
  • İlk önce kendılerıne karşı saygılı olmayı...

Çünku kendısıne saygısı olmayan bıreyın kımseye saygısı olmaz ne kadar okusada boş.

0|1
    0|0
  • bence b. haklarını bilmeli bu haklar doğrultusunda doğru veya yanlış hareketi öğrenir.

0|1
    0|0
  • Paylaşılan dertler azalır, paylaşılan sevgiler çoğalır

0|1
    0|0
  • Vatandaşlık hakları.

0|1
    0|0
  • Bence saygı öğretilmeli

0|2
    0|0
  • inancı ve vatandaşlık hakları.

0|1
    0|0
  • Bence sevmeyi ogretilmeli

0|1
    0|0
  • Kadınları

0|1
    0|3
  • Her şeyden önce insana insan olduğu için saygı duyması gerektiğini öğretmeli. Ben öğrencilerime en çok bunu aşılamıştım.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 50

• Japonyada okula başlayan cocuklari ilk önce hiroşima ya götürüyorlar. Ve diyorlarki: siz çok çalışıpbasarili oolmazsanız düşmanlar sizede aynısını yapar...

Bence ilk önce canakkaleye götürülüp tarihimiz anlatilsin siz çok calismazsaniz dusmanda size aynısını yapar denilsin

0|3
    0|0
  • Cumhuriyet ve Atatürk

4|4
    2|0
  • Ne kadar paranın olduğu değil, ne kadar insan olduğunun önemli olduğu öğretilmeli. Tabi Türkiye de parası olan adam da öldürür, 50 kilo esrar ile de dolaşır, o ayrı diyecek durumdayız. Ama dünya için konuşursak,

Kendini geliştirmek, iyi bir insan olmak, çocuk doğurmak değil; çocuk yetiştirebilmenin annelik, babalık olduğunu öğretmeliler. Sokakta yaşayan insanların durumunu, asgari ücretle ev geçindirmenin zorluğunu, özel sektör de çalışmanın sıkıntısını öğrencilere öğretmeliler ki;

Nasıl bir insan olacaklarına karar versinler.

0|1
    0|0
    • Bu arada ebeveynlere gönderilen çok iyi bir söz var;

"Çocuklarınıza okumayı öğretin yeter, bundan ötesi beyin yıkamaktır."

• İnsan olmak .

1|1
    0|0
  • kopya çekmek öğretilsin ya o kadar acemilik çekenler var adamın önünde hazine duruyor arkasında oturan 0 alıyor yazılıdan

0|1
    0|0
  • ahlak,ınsan sevgısı,vatan sevgısı,gerısı nasılsa gelır...

0|1
    0|0
  • Atatürk öğretilmeli.

1|3
    0|1
  • önce insan olmak öğretilmeli sonra nası bugünlere geldiğinin hangi topraklarda nasıl yaşadıgının bilincine varmalı.. aklı ermeye başladıktan sonra din bilgisi

0|2
    0|0
  • 1|1
    0|0
  • Sorgulamayı bilmeli ve dogmalara karşı bilinçlenmeli. Bilme ve inanma birbirinde karıştırmayacak ve sınırlarını da iyi öğretilmeli.

Öğretmek bir bakıma eğitmek de gerektirir... Bilgi birşekilde edinilir ama eğitim daha önemli.

İnsanı insan yapan evrensel değerlerle donatılmalı. Çağın ve geçmişin iyi yönleri harmanlarak öğretilmelidir.

Çevreye tabiata canlı cansız düzene saygı koruma vs...

0|1
    0|0
  • link üşenmez siteye girip okursan cevabını en iyi şekilde almış olursun.

0|1
    0|0
  • "Otoriteye karşı durabilmek" tabii bir otorite figürü olan öğretmen bunu nasıl öğretebilir? bu da ayrı bir soru

0|1
    0|0
  • Kendi benliklerini anımsatma

0|1
    0|0
  • dürüst olması. sadece kendi için değil tanımadığı biri bile olsa haksızlık karşısında sesiz kalmaması. kimsenin bir başkasından daha üstün olmadığı(herkezin eşit olduğunu) öğretilmeli.ama ailelerin bile buna müsaade edeceğini sanmıyorum

0|1
    0|0
  • Türklük bilinci öğretilmeli...çocuklar askeri bir disiplin ile yetiştirilmeli,

1|3
    0|0
  • Bence insan olmak öğretilmeli, yobazlığın bizi geriye götüreceği ; aydınlığın hiçbir zaman karanlıkla örtülemeyeceği öğretilmeli...

0|1
    0|0
  • 1.sınıfta canım yavrucum diyerek seveceksin, 2.sınıfta insanlıktan çıkacaksın ağlatabildiğin kadar bebe ağlatacaksın ve verdiğin sözlerin çoğunu tutmayacaksın. Bebeler mesajı alır zaten.

0|1
    0|0
  • Gazi Mustafa Kemal ogretilmeli . Istiklal marsimiz ogretilmeli andimiz ogretilmeli vatan bayrak sevgisi ogretilmeli bunlarin olmadigi bir yerde mantematik ve fen işe yaramayacaktir.

0|1
    0|0
  • Bence daha önce bulunan bilimsel gerçekler kanunlar vs. adım adım sağlam temellerle neyin nerden geldiği açık açık anlatılmalı.Konular daha yavaş işlenebilir ilerleme daha yavaş kaydedebilir ama çok daha sağlam bir nesil ortaya çıkar.

0|1
    0|0
  • kısıtlanmadan yaşama şartları oluluştrlmalı, mesela konuşanlar diye tahtaya isim yazılırsa, durum böyle olur

0|1
    0|0
  • Öğrencilere, ilk sınıflardan itibaren beyinlerini nasıl değerlendirilecekleri öğretilmelidir. Zaten her çocuk, beynini nasıl kullanabileceğini öğrendikten sonra işi çözer.

0|1
    0|0
  • öğrenmeyi öğretmek en önemlisi , at gözlüğü takmamayı yeni görüşlere açık olmayı , maalesef ki bu ülkede bunlar yok :(

0|1
    0|0
  • insan olmayı

0|1
    0|0
  • Sevmeyi .

0|1
    0|0
  • matematik :(

1|1
    0|2
  • VATAN SEVGİSİ

0|1
    0|1
  • girdim ilim irfan mektebine aradım buldum talep ilim en son gelenmiş illa edep illa edep...

0|1
    0|0
  • vatan sevgisi

0|1
    0|0
  • çocuğa önce dinini sonra insan olmayı öğretecen

0|2
    0|0
  • önce adam olmasını öğretilmeli insalığı insanlığa yardım etmeyi dünya üstünde sadece onlardan ibaret olunmadığı ondan sonra ilim tahsili yapılmalı...

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    20
Yükleniyor...