Türkçe sözcükler kullanmaya çaba harcadınız mı hiç?

Gün geçtikçe yabancı sözcükler kullanmayı artırıp duruyoruz. Örneğin kelime yerine sözcük diyebilmek ne kadar kolay. Hadi diyelim bu ve benzeri sözcükler dilimizde biraz da olsa yer yapmış. Hiç olmazsa dilimize yeni girmeye çalışan yabancı sözcükleri engellesek. Var mı sizin de şimdilerde sıkça kullandığımız ve onun yerine önereceğiniz Türkçe bir sözcük?

0|0
2|1

En İyi Kız Görüşü

• ayyy tamda onu sorcaktım sitede bende daha doğrusu şöyle bugün tanımadığım birinin ayağına bastım ve pardon dedim.sonra düşündüm pardon ne ya!Türkçesi yok mudur bunun niye herkes böyle diyor diye düşündüm.özür dilerim?afedersin? dimi bunları kullanmaya çalışcam artık

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Dikkatliyim.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• bilim konusunda o kadar geri kalmisiz ki biseyler icat etsek bizim dilimizde soylenecek.bir misal vereyim...e-mail..ne demek? elektronik mail..ee turkcesi ne?elektronik-posta...posta turkce mi?hayir..ya elektronik?o da hayir..neden degil?cunku elektrigi biz icat etmedik...hadi postayi da turkcelestirelim ileti olsun..elektronik-ileti...ama elektronik i turkcelestiremiyoruz be arkadasim,sadece ornek verdim.bu ve buna benzer bir suru sey..televizyon otobus kumanda bu uzar da gider maalesef...

0|0
    0|0
    • aspiratöre TDK'nın önerisi: emmeç :)

• evet boyle komik calismalar var..daha disiplinli ve ciddi calismalarin olmasini beklerim sahsen TDK'den..televizyon=uzaktan görü...daha neler var ya

Yükleniyor...