Mesnevi okuyan arkadaşlar bakabilir mi?

Arkadaşlar, mesnevi diye arattığımda bir sürü mesnevi çıkıyor. Siz hangisini okudunuz? Ayrıca ben bu mesnevilerin hiçbirini bulamadım;

Ahmedi – İskendername

Süleyman Çelebi – Mevlid

Şeyhi – Harname, Hüsrev ü Şirin

Nabi – Hayrabat

Fuzuli – Leyla ile Mecnun

Şeyh Galip – Hüsn ü Aşk

0|0
3|2

En İyi Kız Görüşü

• Bulamaman normal arkadasim cunku mesneviler binlerce beyitten olusan siirlerdir ee haliyle internette bulman pek mumkun olmayabilir.bence bir kutuphaneye üye olup online katalog taramasi yap üniversite kütüphanelernden faydalanabilirsin

0|0
    0|0
    • sorum neden yanlış anlaşılıyor anlamadım, üstelik sorum oldukça da açık:) Hangi mesneviyi okuduğunuzu soruyorum, gelen mesnevinin tanımını yapıyor:) ilginç bir durum gerçekten :) yahu mesnevinin ne olduğunu bilmesem niye okumaya kalkayım, sanki üniversite de hiç mesnevi görmedik :) niye sorum yanlış anlaşıldı anlamadım açıkçası :) ve ayrıca benim içerikte bahsettiğim mesnevileri bulamamam neden normal? siz internetten bulup okuyacağımı mı düşündünüz ? :) ben satıl almak için bulamıyorum demiştm

• sorduğum birkaç kitap evinde bulamadım, ama kitapyurdunda buldum :)

• Arkadasım mesnevı dıye arattığımda bır suru mesnevı cıkıyor demıssın bulamaman cok normal değıl mı hangısını arıyosan onu yazıp aratsaydın keşke,herkesten aynı cevapları aldığına göre galıba sorun senın sandığın kadar acık değil:)

Erkekler Ne Diyor 2

• Mesnevi bir edebi türdür değerli arkadaşım. öylece mesnevi diye yazarsan, bilgileri bir hikaye aracılığıyla ve aruz ölçüsüyle aktaran türleri görürsün. ki bu saydıklarının hepsi de mesnevi. ama mesneviyle müsemma olan Mevlana Celaleddinî Rumî'dir.

0|0
    0|0
    • Mesnevinin edebi tür olduğunu ben de biliyorum. Ama biliyorsunuz ki farsça bir dil kullanıldığından her çeviri iyi değil. Siz hangisini okudunuz diye soruyorum :) Ayrıca içerikte belirttiğim mesnevilerin hiçbirini bulamadım.

• Valla bilgim pek yoktur mesnevi hakkında ama birkaç Mevlana mesnevisini okudum Türkçe şekilde .

• Anlamam ben bunlardan.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Şu siteye bir bak istersen

link

0|0
    0|0
  • mesnevi divan edebiyatında şiirdir

en ünlüsü rumi'nin mesnevisi, sanırım onu arıyorsun

0|1
    0|0
    • soruyu sanırım yanlış sordum, yanlış anlaşılıyor çünkü :) Edebi tür olduğunu ben de biliyorum ama farsça bir dil olduğundan her çeviri iyi olmuyor. Mevlanana'nin mesnevisini çevirenler var ama hangisi iyi bilmiyorum . Ve bir de İçerikteki mesnevileri bulamıyorum.

• şefik can iyidir, onunkini okumuştum defter defter bendeki. linkte birleştirilmişi var sanırım aynıdır

• Anladım, teşekkür ederim.

Yükleniyor...