Turkiye ve rasist olmak

Yurtdisinda yasayan bir turkum ve bununla gurur duyuyorum.

Yakinda evlenecegim sevgilim yabanci, ayni dini paylasiyoruz fakat kulturumuz baya farkli, bu yuzden onunla surekli Turkiye'den ve turklerden bahsediyoruz. Kendisi cok saygili birisi bu yuzden ailem onu kabul etti kolayca ve onun aileside ayni sekilde beni kabul etti hic sorun olmadi.

Onunla projelerimiz var ve ilerde Tukiye'de bir sure yasamak istiyoruz.

Fakat turklerin rasist irkci olup olmadiklarini bana soruyor ben buna hayir biz insani teni siyah oldugu icin dislamayiz diyorum.

Siz ne dusunuyorsunuz, teni siyah olan birisinin Turkiye'de rasistikle karsi karsiya gelme gibi bir riski varmi ? Ve bunun derecesi nedir ?

Tesekkurler

0|0
312

En İyi Erkek Görüşü

• Hayır bu konuda yadırganacağını düşünmüyorum, Irkçılık derken tam olarak şöyle gelmiş burada ALLAH'nın olmadığını sürekli ifade edip Müslümanları küçük ve İslam dinini can çekişmekte olan bir dinmiş gibi göstermek, empoze eden kişilere aşırı derecede karşıym. Açarım ağzımı yumarım gözümü o derece..

Din ayrımını tek bir konuda yaparım oda evleneceğim zaman...

Bak müslim olan biri ile bunu düşünmen çok güzel. Hemen hemen her ülkede çıkar dine saygı duymama ama dış ülkelerde daha fazla olduğunu düşünüyorum bunun. En azından benim çevremde öyle biri yok.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 11

• Ya asinda öyle bir durum olmaz ancak yinede insanlar biraz önyargili davranirlar ve uzak dururlar sanirim yani taniyana kadar..

0|0
    0|0
  • türkiye kadar siyahlara sıcak duran bir ülke yoktur kanımca ama şunuda unutmaki bir türürkün teni biraz esmer olduğu için ona arap lakabı takmaktanda geri kalmayız ..biz kürtlerde bile reşo derler biraz esmer olanımıza bunlara takılmayacaksa hiç bir problem olmaz

0|0
    0|0
  • Bizde öyle bırsey olmaz artı bız severız ya sıyah arkadaslarımızı :D

kısa zamanda cok arkadas edınır emın ol :D artı...iş hayatında bız ne yasıyosrak onu yasar sırf buna bakarak bızı farklı gozle algılamasın soylersın...türkiyede meslegin yok ya ya da kendine ait işin birisinin yanında çalışmak zor..oda buraya alısmak ısterken farklı yonlerde anlayabılır toplumumuzu

0|0
    0|0
  • buyur bunu izlet http://www.youtube.com/watch?v=rLItIh5WYVs ırkcılıgın kralı avrupada neden bahsetıyo sevgılın

0|0
    0|0
    • bunu BILIYORUZ avrupaliyiz ve burdaki irkcilar yuzunden bu soruyu sordum

• kıimse türkiyede zenci diye hor gorulmez mesela fenerbahce taraftarı encok mossa sov u sever

• rasist olan bir çok ülke hala var, yahudilere yapılan ırkçılıktı yuani rasist, ingilizlerde de bir çok holigan var, fransızların bazılarının Türkiye ve Türkiyeliler olarak pek çok defa gördük ve hatta bazı filmlerde hollywood filmlerinde gördük gel gör ki Türkiyemde ne duydun ne gördün.

0|0
    0|0
  • Okadar saygililar ki sivasta 30 kisiyi otelde iste bu Allahin atesi iste bu Cehennemin atesi gibi sloganlar atarak yaktilar.

Türkiyedeki insanlar müslüman ve Islamda saygi ve hosgörü yok.

0|0
    0|1
  • Burada aynı dili konuşup aynı dine mensup olanlar bile ırkçılık yapıyor. Rengi sen düşün artık.

0|0
    0|0
  • Türkiyede yaşamak kolay değil biz bile türk olduğumuz halde fakat dini tercihlerimiz nedeniyle yargılanıyoruz en iyi bu ülkeye hiç gelmemek

0|1
    0|0
  • biz ırkçı değiliz ama çoğumuz bir Türk kızının başka milletten biriyle evlenmesini hoş karşılamayız bizi beğenmediği için başka milletten evlendi gibi hissederiz

0|0
    0|0
  • rasist ne demek chocobon

0|0
    0|0
  • ırkçı olsaydık kürtlerin bu kadar yaptıkları karşısında ülke de bir tane bırakmazdık..

1|2
    0|1

Kızlar Ne Diyor 3

• Irkçılık Türkiye'de gerçek hayatta çok fazla dile getirilmiyor ama toplum baskısı ya da bakışlarla hissettiriliyor..Bu biraz da yaşadığın şehire veya şehrin hangi bölgesinde yaşayacağına göre değişkenlik gösteriyor..

Ben de bir yabancıyla evliyim..İstanbul'da öyle bölgelerde bulunduk ki beraber, meraklı bakışlarla süzenlerden tut da '' niye yabancı? '' der gibi bakanlara kadar her modelden insan var..

Umursamıyorum hiç onlar bana alışmak zorunda ve ben de onların kriterlerine göre yaşamak zorunda değilim..Eğer sen de böyle düşünür ve bakışlardan rahatsız olmam dersen sorun yok..Ama rahatsız olursan hiç gelme derim çünkü henüz bu ülke bazı şeyleri hazmetmeye hazır değil..

0|0
    0|0
  • değişir. benim çevremde çok normal bir şey. değil dışlamak, aksine; aksanlı konuşan, meraklı meraklı bizim kültürümüzü öğrenmeye çalışanları çok çok çok severiz.

0|0
    0|0
  • Turkiyede zencilere ayri bir sempati var..o Turkiyede irkciliga ugramaz..hatta kendini cennette hiseder bu konuda

1|0
    0|1
Yükleniyor...