Cehennemde çekilen acı neden "sadece" ateş temalıdır ?

Cehennemde çekilen acı neden "sadece" ateş temalıdır, acı ve ızdırabı birçok şeyle verebilmek mümkünken sadece ateşten bahsetmek neden?

0|0
8|10

En İyi Erkek Görüşü

• Öldükten sonra ne olacağına dair kesin bir bilgi yoktur o yüzden şahsi görüşüm fazla kafa yormayın böyle konular daha önemli daha gerekli ve daha yararlı bilgiler öğrenmek iyidir bence

0|1
    0|1
    • hocam müslüman mısın?

• müslüman olarak yetiştirildim evet. sonrası için dini inancım ortadan kalktı Tek inancım Yaratanın varlığı olduğuna dair.

Kızlar Ne Diyor 8

• yoo istemediğin kadar yöntem var merak etme, ateş çoğunlukta geçen tema ama etlerin çekilmesi demir gibi farklı şeylerden de bahsediliyor.

0|0
    0|0
  • Acı kadar daha fazla hangi illet acı verebilir ki.. En acılı ölüm bile yanarak ölmektir. Lanet olsun sıcağa kendimi az buçuk alıştırmam lazım sanırım gideceğim yer cehennem

0|0
    0|0
    • Boğularak ölmek yanarak ölmekten daha acıvericidir sanırım, yanan birinin derisindeki sinirucları erkenden yokolur çünkü. Ya boğulanda ?

• İkisinide yaşamadığımdan kesin konuşmam mümkün değil. "Bana göre" boğulmak daha acıverici diye yazıp söylediklerine saygı duymakla yetiniyorum..

• Ben de yaşamadım Aile acımızdan örnek verdim. Yaşama ile alakası yok görüyoruz okuyoruz sonuçta.

• o sadece halk içinde çoğunlukla söylenen bişey mesela haram yiyenlerin veya bska günah (hatırlayamadım şimdi ne olduğu) kanlı ve irinli su içirilicek mealde yazıo buda bir azap yöntemi

0|0
    0|0
  • olumkiyametcehennem.net/azap.htm bak burda var oku sadece ateş değilmiş

1|0
    0|0
  • Bunu bildiren kuran çünkü

0|0
    0|0
  • Bende merak ediyorum zaman zaman.

0|0
    0|0
  • konu şeytanın yani iblisin ateşten olmasından kaynaklı. biz topraktan o ateşten yaratılışımız gereği nevsimize veye şeytana yöneldiğimizde yöneldiğimiz şeyle cezalandırılacağız. günaha girmenin en büyük sebebi iblis ise cezan akıllıcı olarak ateşten olur. unutmayın ki çivi çiviyi söker.

0|0
    0|0
    • "Çivi çiviyi söker" mantığıyla yaklaşırsak günahkar şeytan da ateşlemi acı çekecek ? Ya da topraklamı ? Kastettiğini anladım fakat söylediklerinde anlam karmaşası var.

• çekinme değil konu biraz özel ve ek olarak burda kalkıp her malın beni eklemesine ayar oluyorum(eklemeyi kapatmamam gerek) bu site sanada dahil olmak üzere bu şansı tanıdıysa sakız yapıp uzatmaya gerek yok görünür olmam demedim ;)

• Son söylediklerinde gayet net bir söylem hakim, tabi başkalarının tutumu için benim elimden gelen birşey yok düzelmesi şeklinde temenni dilememden başka. Gizlenme opsiyonunun tüm kullanıcılara sunulduğu doğru fakat düşündüğümü alenen söylemeyi herzaman kabuledilebilir görmüşümdür. Dediğin gibi fazla uzatmaya gerek yok, teşekkürler tekrardan..

• Ateş bir simge. Her şeyde bir simge yok mu zaten? Orada Allah'ı bilmekten mahrum olmak, yapılan adaletsizliklerin karşılığı.. neler neler var..

1|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 9

• Sadece ateş değil diye biliyorum ama acaba zihinsel işgencede var mıbedenselin yanında

0|1
    0|0
  • Demekki eksik biliyosun birader! Yada bir bo* bilmedigin belli. Once iyi ogren, sonra sor, sormak ogrenmek ayip degilde. Bildigini sanip oyle davranip konusmaktir yanlis olan.

0|0
    0|1
  • ALLAHA sorup geliyorum ya bir saçmalama be arkadaş çin işkencesinin ayrıntısını paylaşıcaklardı kısaca yancan demiş sen hiç fırıının içine girdinmi ateşten bir yerin yandımı

0|0
    0|2
  • Dinler sicak bölgelerde geldiler. Zaten sicakti cehennemi dahada sicak oldugunu söyleyim insanlar daha fazla korkar demis masal pardon kutsal kitaplarini yazan kisiler.

0|0
    0|1
    • aslında cehennemde çok soğuk yerlerin olduğu da bilinen bir şeydir. yani öyle yazar çoğu yerde:)

• ateş çünkü her cehenmene gidenin çekeceği ceza ve ayrıca şu nedenlede oalbilirim.. etlerin çekilmesi irin leş felan da var ama bunları bilemezsin bileceğin tek acı ateşin ne kadar acı verdiği.. bunun dışındaki acı çeklme durumlarını bileemzsin ki

0|0
    0|0
  • Çünkü eskiden volkanlarda ve ateş çukurlarında insan kurban edilirdi. Ateş dolu cehennem tasvirlerinin kaynağı bu. Cehennem = "Gehinnom", İsrail'de bir vadidir, insan yakılan bir yerdir

0|0
    0|0
  • sadece ateş yeter :)

0|0
    0|0
  • Öyleymiş demekki.

0|0
    0|0
  • Muhammedin aklına o an o gelmiş :D

0|1
    1|1
    • Eğer öyleyse sence neden böyle bir şey yapsın bu adam böyle bir din uydursun? Çıkarı ne olcak bundan?

• İnsanlar inanmaya yatkınlar zatn.Bu sayede herseyi ellerinin altına aldılar

Yükleniyor...