TARİHTE BUGÜN latin harfleri yürürlüğe girmiş

Yeni Türk harflerinin kullanımı yürürlüğe girdi. Gazeteler, mecmualar, levha, tabela ve ilanlar yeni harflerle basılmaya başladı bilen varmıydı hayatımızı bu kadar etkileyen bir şeyin tarihini

0|0
1|7

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 6

• son yıllarda bazı çevreler tek parti döneminde okuma yazma oranının azlığını ve bilimde ilerleyememeyi harf inkılabına bağlar oldu. bir anda herkes okuyamaz-yazamaz hale gelmiş. halbuki harf inkılabı öncesinde de türkçe konuşuluyordu, inkılap sonrası da türkçe konuşuldu. değişen sadece alfabe oldu. bunu gizleyerek birsürü kişiye yedirdiler bu oyunu. yobazlarda üçkağıtçılığın sınırı yok.

0|2
    0|1
  • Osmanlıcayı gördükten sonra Latin Kökenli Türk alfabesinin duacısı olduk.

1|0
    0|1
  • tarihte bugüne sokayım

0|0
    1|1
  • 1 kasım 1928 değilmiydi

0|0
    0|0
    • kabul edildiği tarih bu hemen kullanılmaya başlanmadı

• :)

• Sen biliyorsun da ne oluyor? "TARİHTE BUGÜN latin harfller yürürlüğe girmiş"

Türkçede böyle başlık değil cümle dahi yok. Ayrıca cümlenin sonunda da soru işareti olacaktı.

0|0
    0|0
    • soruya cevap istedim hatalarımı düzeltin demedim sanane

• Peki siz eleştiriyorsunuz da ne oluyor? Tamam bir Türk'ün Türkçe'yi doğru kullanması elbette gerekli ama edep hepsinden önce gelir..bu dil küfret diye var değil.

• Allah Allah ! Birincisi ben Türk değil Kürdüm. Ben Kürt olup Türk alfabesinin gereğini anlattım arkadaşa. O bana sana ne diyerek nasıl edepsizlik yapıysa bende ona yaparım. Ben Kürdüm ama apo taraftarı değilim ve hiç olmadım. Amcamın damadı bu vatan için şehit düştü. Şimdi sorarım sana somebodyy " Sen ve soruyu soran ne kadar Türksünüz? Biriniz soru sorar Türkçenin "T" si yok. Birinizin ismi ecnebi ismi gibi. Ben bir kürt olarak sizden bin kat daha Türk'üm. Utanın kendinizden !

• çokta tın .

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• hadi ya ... şimdi öğrendim

1|0
    0|0
Yükleniyor...