Home TV Bağımlısı Oldum Galiba?

Türk dizileri, Esra Erol ile İzdivaç, Müge Anlı ile Tatlı Sert, O Ses Türkiye, Yetenek Sizsiniz gibi programları izlemiyorum... Zaten çalıştığım için gündüz kuşağından uzağım...

Bu yüzden eve geldiğimde TV izleyeceksem ya belgesel kanallarından birini ya da Home TV'yi açıyorum...

Home TV yemek tarifi ağırlıklı bir kanal... Ve öyle çok izliyorum ki Ganaj yapmayı, barbekü soslarının bir çoğunu, yumurta beyazından krema yapmayı, her şeye sarımsak koymayı, acayip makarna sosları yapmayı ve bunlara benzer bir ton şey öğrendim... Yemek yapmak konusunda yetenekli değilim, hiç olmadım ama mesela Kuşkonmaz yemek istiyorum, bulursam ızgara yapmam gerektiğini biliyorum...

Şimdi depresyonda mıyım -ki hafta sonları uyguluyorum bu yaptıklarımı- Gurme mi oluyorum yoksa kanalın bağımlısı mıyım?

Not: Eğlencesine sordum soruyu ama bilgiler konusunda ciddiyim...

Güncellemeler:
Çikolata kaplamalı kek yaptım bugün...

Yarın iş arkadaşlarıma götüreceğim... Böyle de bir insanım...
Yediler keki işyerimdekiler... Çok değişik, sofistike hatta biraz rustik buldular... Hatta kalmadı...

Sadece 30 dakikada, tamamen doğaçlama, Mücver, Sebzeli Pilav ve Yeşil Sebzeli Çorba yapılabiliyormuş... Hatta yedim ve ölmedim...

Bence üç beş fikriniz olsun diye arada bir izleyin böyle şeyler, lazım olur...

0|0
10|15

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 15

• valla benim kanallar belli exreme sport,nat serisi,discovery serisi,cbs bazen,bbc knowedge..türk kanallarını sildim..veyh lanet geldi..

1|0
    0|0
  • Sonucta yeteneklerin gelisiyor ve kendine bir hobby edinmissin :)) neden bagimli olasin

1|0
    0|0
  • hiç izlemiyorum öyle programlardan haberim bile yok

1|0
    0|0
  • taliplerin çıkacak birazdan mesaj kutuna dikkat et. :))

1|0
    0|0
    • Yetişemiyorum cidden...

• offf bir de temeliniz mi var home tv'den önce.o zaman uzmanlaşma yolunda ilerliyorsunuz zaten bağımlısı oldum da demişsiniz sorunuzda.bu bağımlılık ile 2 seneye kalmaz gurme olursunuz.Taliplerin de hangi birine yetişeceksiniz Allah kolaylık versin :D

• muhtemelen depresyonsal davranışlar. ama sevecen yardımsever birisinde. duygusallığı ön planda olan. sevimli bir hanımefendı:) dış izlenimim ve ilk izlenimim bu:)

1|0
    0|0
  • Kadın milletinin bu mutlu halini görmek için bir tepsi kek yemeye değer... Eline sağlık...

1|0
    0|0
  • O iyiymiş ben de izliyim

Balık tarifi vardır kesin meze tarifi filan...

1|0
    0|0
    • Olmaz mı! Balık sevmem ama yapasım yiyesim geliyor...

• Balığa saygısızlık olur rakı olmazsa...

• Bir kaç defa yaptım misafir nedeniyle etraftan "balığın yanında kola mi içilir kamiller" bakışları ne koydu =(

• müge yi, izdivacı falan izleyenlerden daha sağlam kafadasın merak etme.

keşke sayılarınız artsa :)

1|0
    0|0
  • Birazda belgesel takıl. Hep aynı şeyleri yapmak insanda depresyona yol açar

1|0
    0|0
  • o programlara telefonla da katılıyorsan olmuşsundur artık :)

1|0
    0|0
  • pislik human .

1|0
    0|0
  • ne kadar güzel işte marivetlerini geliştiriyosun:)

1|0
    0|0
  • resmi var mı

0|0
    0|0
  • Karnım aç.

1|0
    0|0
  • Bende aynı valla.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Özellikle "Jamie ile 30 dakika" programında yapılan yemekler ve tatlılar gayet pratik ve leziz, gecenin bir köründe insana ince ince soğan kıydırır.

Kısacası, mutlu olmak isteyen, depresyonda olan, terkedilen falan bu kanalı seyretmeli. Yemekler güzel malzemeler çeşitli, mekanlar güzel, mutfaklar güzel, evler güzel, herkes mutlu. Huzur var işte, oh ne güzel!

Ufkumu genişletti yemin ediyorum. Ben de mi bağımlısı oldum acaba?

2|0
    0|0
  • Televizyonun süs eşyası muamelesi gördüğü bir evde yaşadığım için pek haberdar değilim ne Türk dizileri,Esra Erol vs. ne de yemek programları yapan kanallardan.Eskiden annem Rachael Ray izler orada gördüklerini yapma çabası içine girerdi aklıma gelen bu oldu soruyu okurken.

Şimdilerde ben okuldan öğrendiğim birtakım şeyleri evde deneme çabası içindeyim.Roller değişmiş gibi.

Bence yemek yapmak hoş bir hobi ve kültürel bir birikimdir.Bunu depresyonla özdeştiremiyorum belki de yemek yaparken kendimi neşeli hissettiğim içindir...

Yani eğer kendini iyi hissediyorsan izlemeye ve yapmaya devam et.

1|0
    0|0
    • Sonucu yerken daha iyi hissediyorum diyelim...

Rachel Ray arıza biraz... Bir günde 15 çeşit şey yapmak insanı yorar... Ki Amerika'da sofra kültürü çok az... Bunu aşılamaya çalışıyorlar...

Hatta İngiliz bir hatun adını unuttum Türk Mutfağına takmış kafayı, buraya gelip yöresel yemekleri öğrenip Londra'da yapıyor...

Sonum bu galiba...

• Annemin Rachael'ı sevmesine şaşmamak lazım o halde...Her yemek bir kültürdür bence.Bu yüzden diğer ülkelerin yemeklerine ve kültürlerine açık olmak gerekir.

Güzel bir son :)

• Hiçbir zaman yıldızım barışmadı televizyon ile. Dolayısıyla söylediğiniz kanalı da ilk kez sizden duyuyorum.

Içerik olarak bi' göz attım, sizin de bahsettiğiniz üzere ev hanımlarına hitap ediyor/muş. -haftasonu evde oturan çalışan ablalara da-

Geçenlerde anneme "şöyle sütlü bir tatlı olsa da yesek" dememle birlikte, gecenin köründe kalkıp beni kırmayarak tatlı yapmasına vesile olduğunu düşündüğüm bir kanal. Zira odadan şöyle bir geçerken kafamı TV'ye çevirir ve neyle meşgul olduklarına bakardım. Meğer bu kanalmış bizim evin susmayan sesi...

Öte yandan, size gelirsek...

Geçen gün noodle sorduğunuzu da düşünürsem... Evet, kaynağı bulundu.

Çok af dileyerek, belli bir yaştan sonra farklı alanlara yönelip, içinizdeki o var olan yeteneği dışarı çıkarttığınızı düşünüyorum. Her alanda belli bir birikim yakaladıktan sonra, "artık buna da başlamalı" diye düşünülmüştür. En azından kafamdaki siz profili, bu dediğime uygun olur nitelikte.

Bu arada, yaptığınız güzellikleri zaman zaman güncelleyerek bize de gösterirseniz, nasibimi almak isterim.

Zira mutfakla aram hiç iyi değil. Elimden güzel şeyler çıkacağını bilsem-görsem-inansam da...

1|0
    5|1
    • Kim eksi vermiş size anlamadım şu an...

Neyse, beni az çok tanıyorsunuz... Tam bir 'Hafta Sonu Ablası/Teyzesi' sayılmam ama galiba anaç bir yanım var(mış)...

Noodle'ı evden istediler ve ben Home TV'den çok önce biliyordum zaten...

Bir gün size elimde kek gelirim artık... Yalnız kısır, poğaça vs. hiç anlamam onlardan...

• Evdekilere yapmadınız mı?

A-aaa, ben olsam gücenirdim vallahi.

• Yedi onlar tabii ki... İlginç buldular...

• Bu kadar detay gerekmezdi soru için belki.. :

Yemek>iş>çikolata>satırlara dökülecek dereceye gelmişsin depresyondasın seni itfaiye bile çıkaramaz orda bu nasıl hayat yaa renksiz..

O izlemiyorum dediğin programların hepsinide izliyorum :D

Depresyondan çıkman ve bardağın dolu tarafları görmen dileğiyle :))

1|1
    0|0
    • Sorunun başını ve sonunu okumayan tembel birinin beni yargılaması ne şeker!

• Bir kaç gün sonra dönüp sorunuzu kontrol edin herkese atarlanmışsınız farkında değilsiniz ben gayet güler yüzlü samimi bir cevap verdiğimi düşünüyorum agresifliğinizi şu an ki ruh halinize bağlıyor ve alınmıyorum sevgi ve saygıyla kalan siz olun iyi günler.

• Kabasınız kabul edin...

• tv de izlediğim belli başlı programlar var genç bakış ,tabu vs ..gündüz kuşağından izlenmese bile her kesimin haberi var..görmedim hiç bilmiyorum diyen kişiler çok samimi gelmez bana evde görmese bile mutlaka gittiği bir yerde denk gelir neyse..yemek ayrı bir sanattır..eskiden izlediğim bir kanal vardı vejetaryenler ve veganlar için tam hatırlayamıyorum yabancı bir kanaldı dediklerini anlamasam bile izlemek ayrı bir keyif verirdi..diğer programları inançlarım gereği et ürünleri girdiği için izlemiyorum benim için tahammül edilmez bir hale geliyor..dediğim gibi ayrı bir sanat bence bir şeyler öğreniyorsun..eğer öğrendiğin bir şeyler varsa yaptığın şey tam anlamıyla doğrudur..

1|0
    0|0
  • bakalım ilk kim ''sonradan gurme'' diyip içten içe ihihiehiehiaho diye gülücükler saçıcak etrafa

2|0
    0|0
  • Nonethelessh ;

Seni tanıyorum.

Kendine böyle ''depresyon'' gibi yakıştırmalar yapmanı hoş bulmuyorum.

Gayet doğal bu halin.

Inişler-çıkışlar mümkündür herzaman.

Kendine güvenmelisin.

1|0
    1|0
    • Güveniyorum zaten...

Bu da beni hiç tanımadığınızın bir kanıtı...

• Neyse, benden bu.

Sende gözlemlediğim hava da bu.

Bu melankolik havalardan çıkıp, mutlu olmalısın.

Görüşürüz.

• sonradan gurme ihihiehiehiaho

1|0
    0|0
  • Bence bu tür degişik yemekler yapmakta bir insanın resim cizmesı, ahsap boyaması,maket ucak yapması gıbı bir tür hobı ve hayattan uzaklastıran bir terapi.

1|0
    0|0
Yükleniyor...