Nasıl ezberleme taktikleri kullanıyorsunuz?

arkadaşlar sınavlara çalışırken nasıl ezberleme taktikleri uyguluyorsunuz bizimle de paylaşabilir misiniz taktiklerinizi?

0|0
7|9

En İyi Erkek Görüşü

• Konuyu ezberlemekten çok anlamaya çalışıyorum o konuyla iligli birsürü uygulama yapıyorum test çözüyorum ve 1 ay sonra aynı konuyu tekrar ediyorum abartısız birkaç yıl aklımdan çıkmıyor

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Eğer konu kelimeyse onları başka bir şeye benzetip, ya da o kelimelerin baş harflerinden başka bir kelime türeterek hatırlıyorum.

Kelimeleri unutsam dahi baş harflerinden hatırlıyorum hatırlayamazsam bile ya sınavda ya da o benzettiğim şeyler aklıma geliyordu.

0|0
    0|0
  • uykuda beyin alfa moduna geçer.. uyurken radyoyu açıp kulaklıgıda takarsanız sabah ilk defa duyduğunuz bir şarkı çalarken onu mırıldandığınızı farkedebilirsiniz ;)

0|0
    0|0
  • alıyon defteri tuvalete giriyosun sonra ömrün boyunca unutmuyosun

0|0
    0|0
  • Erber sistemine dayanan eğitime ban!

0|0
    0|0
  • Direkt ezberle yani

0|0
    0|0
  • en iyisi yazarak çalışmaktır mantıksız dersleri

0|0
    0|0
  • Tumevarim..

0|0
    0|0
  • bir, iki gün önce sabaha karşı 4-5 gibi uyan ders çalış, ertesi gün sınava geç.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• birkaç cümle oku kafanda tekrarla, tekrar oku yine tekrarla, sonra diğer cümlelere geç 2 kez yine okuyup tekrarla sonra tekrar en baştakine dön, 2. yide tekrar ettikten sonra 3. ye geçebiliriz..fghghj

0|0
    0|0
  • Şifreleme taktiği herzaman işe yarar. Aynı şeyi sürekli yazarak da ezberleyebilirsin. Uyumadan önce bir kere oku uyandığında da bir göz at iki gün boyunca aklından çıkmaz. Kolay gelsin ;)

0|0
    0|0
  • O kelimeyi duyduğumda bana çağrıştıracak başka kelimeler arıyorum. Öyle ezberliyorum ve aklımda tutuyorum.

0|0
    0|0
  • Hukuk Fakültesi, ezber değildir !

Bilemiyorum.

0|0
    0|0
  • Bi kaç kez okumam yeterli idi.

0|0
    0|0
  • hikaye tarzında ezberle. Hikaye uydur ezberlicen şeyleri o hikayeye yerleştir böyle işte :D

0|0
    0|0
  • Ezberlencek bir bölümde okumuyorum ama formül falan oldumu süreklı aynısını yazınca sorularda görüp cözünce zaten kafana yer ediyor.

Ha sınavdada unutmamak icin ya sıranın üstüne ya da hesap makınesıne yazıyorum formülü. :/

0|0
    0|0
Yükleniyor...