Her ortamda bilinmesi gereken konular nelerdir ?

an geliyor herkes bir konu hakkında ortama yorum atıyor, ben cahilce kafa sallıyorum her görüşe :(

bu kada insan o konuyu nerden biliyor la ?

yada sabit ortamlarda konuşulan konular nelerdir diye sorsam daha mantıklı ?

0|0
711

En İyi Kız Görüşü

• Ortamına göre değişir. Daha olmadı her şeye muhalefet ol. daha karizmatik olur. sanki onların bildiğini biliyomuş üzerine bir de yorum getirip aksini ispatlamışsın gibi. ve cümlelerine hep "ya sen de bilirsin zaten bla bla bla" diye başla uydurma bir şey bile söylesen "ya ben bilmiyodum" diyemez kimse rezil olma korkusuyla. sende içten içe gülersin üzerine.

0|1
    0|0
    • vayy taktik stratejilere bak on numara ya :))) aynen sende bilirsin muhabbetinde hayır deyip rezil olmayı göze almazlar heralde :)) bak bunu anlamsız parfüm muhabbetlerinde kullanambilirim :))

• Benimki öneriydi tabi :D o diilde en iyi cevap seçmemişin ya benimki(ler)i alacağın olsun :( Ben yatar iyi geceler :)

• al ya 4 level olda günde daha fazla soru sor bakalım senden neler çıkacak :))) ii geceler :))

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 6

• Kitap okumak en temelidir bu işin.Hem kurduğun cümlelerle hem de bildiklerinle öne çıkmış olursun.Bunun dışında güncel olayları takip etmek adına gazete okumalısın.Bunları yapan bir insanın her konuda söyleyecek bir sözü olur.

0|1
    0|0
    • en büyük eksigim kitap okumak benim...ve formdaki herkes vahi indirircesine ''oku'' diyor :))

inat ettim okicam söz :))

• Sabit ortamlarda guncel ve populer konular konusulur. Bundandir ki hic sevmem o sabit ortamlari... o konulara televizyon, internet, gazete vb. araciligiyla dahil olabilirsin. Bir de, ortak zevklere sahip insanlarin bulundugu ortamlarda soylenecek ve konusulacak cok sey olur. Hicbir sekilde dahil olamiyorsan konulara kendine daha yakin bir ortamda -ortak zevklerin oldugu- bulunarak daha iyi hissedeceksindir. :-)

0|1
    0|0
    • teşekkür ederim mrs. yardım :))) bende eglenceli ortamları çok seviyorum ciddi ortamlar bayıyor yaaa :)

• eğer girdiğin her ortamda konuşmak istiyorsa gündemden gir konuya. arkadaşlarınla birlikteysen siyaset konuşabilirsin. kızlarla birlikte ortamdaysan sanat kitap konuş.

0|1
    0|0
    • burdaki herkes neden ayaklı kütüphane gibi davranıyor acaba ? tamam kitap okumuyorum ,sevmiyorumda sanki 3. sınıf insan muamelesi görüyorum :)))

1. sınıf = kitap okuyanlar

2. sınıf = kitap okumayı tavsiye edenler

3.sınıf = ben ve benim gibiler :))

• Gündemi takip et spor bilgin olsun az ck ayrica kafa sallamk yerine konuyu derinlestir yeni seyler ogrenirsin

0|1
    0|0
    • nasıl derinleştirim ? mesala diyelim ki ortamdaki konu endoplazmik retikulumun vücudumuzda ki önemi olsun :)) hadi bu konuyu derinleştir :))

• peki öleyse radyo dinleriz eskiden tv mi vardı sanki

• Ewet neyse sana kolay gelsin

• popüler diziler bence,belki siyaset ve kesinlikle önemli bir maç varsa o

0|1
    0|0
    • sırf muhabbete tanıklık etmek için bir çok yabancı dizinin konusunu okudum , ortamda mahallenin muhtarı dizisinin muhabbeti geçti :))) beyni bilinçaltını zorluyorum zorluyorum hiç bişe hatılamıyorum vay anasını dedim millet nasılda hatırlıyor espirileri konuyu falan :))

• dizileri izle bence:) sen yeni konular aç madem konuya yabancı kalıyorsun bir de böyle dene

• benim ortamdaki tek görevim espiri yap laklak yap birilerini boz oluyor genelde :)) ya ben saçma sapan konuları biliyorum kimse konuşmak istemiyor ya da onlar çok akıcı :))

• evde pineklemiyorlar, unumu eledim modunda

0|1
    0|0
    • bir yıldız verdin hırsını alamadın bide azarlican mı :)) sanki dün bu muhabbeti yaşamıştım biriyle :))

• sorun senin beni benim de seni suçlamam hadi ii geceler

Erkekler Ne Diyor 11

• herkesın aktuel bılgısı muıtlaka olmalı,yolu gazeteden ve tv den gecıyor maalesef,kıtap okuyanlar bır elın parmakları kadar...

sıyaset ve spor her zaman ilk etapta ınsanın bılgısı dahılınde olması gereken mevzular,acıkcası dunyadan bı haber yasayan ınsanlar boşa yasıyor bence...

0|1
    0|0
    • bencede...ama kitap oku diye teselli veren arkadaşlarda çogunlukta ben hala bagıntı kuramadım

• yok öyle bir şey. manavdan domates mi vereyim sana? portakal mı? kitap oku arkadaşım. Belki bu bahaneyle bir ortamda konuşulan konu hakkında bilgin olmasa bile sallayıp muabbeti yakalama şansın olur.

0|1
    0|0
    • tamam kardeşim azarlamasaydın iyiydi :))

• azar değil aslında. Çok ucu açık soru. Ortam da her şey konuşuluyor olabilir. Matrix'de de değiliz ki yükleyelim beynine. :)

• :))) tubitaga haber sar beni denek olarak kullansınlar :)) belki yükleyebiliriz kuzen :)

• herkesin bilmediği birşeyler vardır güzel kardeşimm kendin ol illa sen birşeyler söyleyince bazı şeyler olacak gerçekleşecek diye birşey yok herksin bir uzmanlık alanı vardır insanları ayıran özelliklerde bunlardır

0|1
    0|0
    • teşekkür ederim ustam ama genellikle cidi ortamlarda istenmeyen bir varlıgım :) ki bende bulunmak istemiyorum zaten

• olabilir herkes her ortama uyacak diye bir kaide yok

• erkek erkeye konuşuyorsun bu kız güzel ,fotbol,araba ilgili bu salam araba falan ,sevgilin varsa oraya buruya gidicem eyer bir kızla konuşuyorsan kıza oyna yani normal sohbet okuldan sa dersle ilgili bilgiliysen belli etme kanki olursunuz ödevi yaptırana kadar

0|1
    0|0
  • Gündemi takip et hocam sosyal medyayı takıp et haber izle yorumlaman gelişir konuyu bilmen gerekmıyor

0|1
    0|0
  • Herkesin bir popisi olmalı diye düşünüyorum.

0|1
    0|0
  • Hiçbişey bilmesende her konuda yorum yapma bu senı ıdare eder 100 yıl (:

1|1
    0|0
  • Hergün gazete oku,anladığım kadarıyla kitap okumayan birisin oku bence.

0|1
    0|0
    • evet özellikle kitap muhabbetleri açıldgında ben konuyu kütüphanelerin yaradılışına çekmeye çalışıyorum.. victor hugo falan millet yalayıp yutmuş ya :))

• daha olmadı aç wikipedia yı oku. her konuda gelen bir bilgin olur böylece ki çoğunlukta wikipedia bilgisinden öte bişey bilen yok.

• gezerek ögrensem olmazmı ya ? hani çok gezen çok okuyandan daha çok biliyordu nerede verilen sözler edilen yeminler ?

• edep saygı terbiye

0|1
    0|0
  • Hiçbir şey bilmeyip yorum yapmaktansa susmak en iyisidir.

0|1
    0|0
    • tamam da bazen ortamda ki herkes muhabbetin dibine vuruyor şakalar espiriler felsefik cevaplar falan filan , sen sadece saçma bir tebessüm ve kafa sallamayla başbaşa kalıyorsun :))

• mahalle baskısı olan ortamlardan hiç hoşlanmam

0|1
    0|0
    • :)) o hangisi ya :))

• Başkasına hakaret etmediğin, başkasının düşüncesine saygı duyduğun sürece onlar da senin düşüncelerine saygı duymalılar çok farklı olsan dahi, Bazı insanlar vardır ki seni kendi fikir ve düşünceleriyle sarmaya çalışırlar, onlar gibi olmak zorundaymışsın gibi görürler. Öyle bir ortamsa hiç yaklaşmadan koşarak kaç zaten.

Yükleniyor...