Bati Tarzi mi Turk Gibi mi?

Hayatinizi nasil yasiyorsunuz?Ya da nasil yaşmak istersiniz?Sizce millet olarak harsimizdan uzaklaşıyor muyuz. Milli duyarliligin azaldigini ve yozlastigini düşünüyorum. Sizin fikriniz nedir?

Güncellemeler:
Ben de kardaslik okuyordum simdi o yüzden sordum belki bilirsiniz
Not; En iyi cevap yanlislikla secilmistir. Geri alamiyorum..

0|0
6|17

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 6

• evet milli değerlerimizi unutuyoruz.muhafazar kesim araplaşıyor,muhafazakar olmayan kesim batılaşıyor.

2|4
    0|0
  • Batı Tarzı .

1|5
    1|1
  • Türk gibi yaşıyorum sonuçta Türküz. batı tarzı sadece özentilik

0|2
    0|0
  • Türk tarzı deyince ne anladığınıza bağlı ..

0|0
    0|0
    • milli duyarlılığın azaldığını düşünen, alttaki yorumların bazılarına umarım türk gibi yaşarsınız diye cevap bırakan , türk gibi yaşanmama nedenini türkiye üzerinde oynanan oyunlara bağlı olduğunu düşünen kişinin seçtiği en iyi cevaptaki yaşam tarzına bak..bu ne yaman bir çelişkidir! ..

• anlamazlar rahat ol :)

• Peki oluruz madem :)

• Osmanlı tarzı yaşıyorum. Kafam hep ileriye dönük şeriatçiyim ben.

0|3
    2|3
    • Ne mutlu Osmanlı Türk tarzi ..

• Yani sen dinden cikanarin öldürülmesi, zina yapanlarin taslanmasi, hirsizlarin elleri kesilmesi, basini kapamayan kadinlarin cezalandirilmasini, kadinlarin daha düsük olmasini istiyorsun.

Cok güzel ahlakin var devam et. Ve osmanli üzeri gercek bilgilere sahiplenmeni isterim.

• Benim kökenim Türkmen, Türk'üm ben. Adet ve göreneklerime göre yaşıyorum.

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Ben Balkan Türkmeniyim, köklerime uygun bir şekilde yaşamaya çalışıyorum, dışına çıkıyor muyum? evet ama zamanın şartlarına göre.Köklerimi ve atalarımın ne yaşadığını çok iyi biliyorum asla unutmuyorum ve benden sonra gelenlerede unutturmayacam.Köklerime öz ailemden daha bağlıyım, yıllardır unutulmuş geleneklerimi, kültürümü öğrenip yaşatmaya çalışıyorum ve zamanın şartları ile sentezliyorum.

Kimileri hani "Bize çok eziyet ettiler" "ezilen halkız biz" "devlet bize bakmıyor" "osmanlıdan beri eziyet ediyorlar" diyor ya, burada belirtmek isterim benim atalarım bugünkü Güneydoğu'dan yani öz toprağından kopartılarak, bir silah gibi Balkanları Türkleştime amacı ile kullanıldı, Şah İsmail dışında isyan etmedik, herzaman Türklüğümüze ve Türk vatanının bölünmez bütünlüğüne inandık, Osmanlı Devleti kafamıza vurdukça biz onu korumaya çalıştık, Balkanları Türk yaptık, zoraki görevini tamamlamış olan atalarımız o yurtlarına birdaha dönemedi, Anadolu topraklarında birçoğumuz Karadeniz bölgesine yerleştirildi. Bu dönemde de en azından ben bir Türk olarak Türk yurdunun bölünmez bütünlüğünü savunmaktayım ve hala devlet bizim kafamıza vurmaya devam ediyor ki Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK dönemi dışında hep böyle oldu, açıkcası Türk Milleti Türk yurdundan dışlandı ve dışlanmaya devam ediyor, olsun dışlansakta bağlılığımız ilk günki gibi, budunuma sevgim Anadoluya ilk ayak basmış atalarım gibidir. Biz yozlaşmıyoruz, yozlaştırılıyoruz, hep böyleydi ve hala devam ediyor, kimimiz araplaşıyoruz, kimimiz avrupalılaşıyoruz, kimimiz slavlaşıyoruz, hatta olmayan bir milletleşenimiz bile var.Üzerimizde din diye araplaştırma politikası izlenmekte, araplaşmayı reddedenler panzehir olarak avrupalılaşmayı görmekte ben ise çağreyi köklere dönmek olduğunu görmekteyim.

çok dolmuşum, olanı boşalttım :) herkese iyi geceler, NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

0|2
    0|0
  • hayatımı özgürce yaşıyorum.kimseye karışmadan kimseninde bana karışmasından hoşlanmam.her koyun kendi bacağından asılır..hesabı vereceğim tek yer öbür dünyada ALLAHTIR..

herkesin özgürce yaşaması gerektiğine inanırım ama başkasına ve kendine zarar vermeden tabiki..yaşam tarzlarını,düşüncelerini başkasına dikte ettirenlerden nefret ediyorum..kimse bana şöyle olacaksın filan diyemez..

batı tarzı mı türk tarzımı dersen yani bu değişir..şimdi türk tarzı yaşamak nedir sokaklara tükürmek,balkondan halı silkelemek, hayvanlara tekme atmak...örneklerle çoğaltılabilir..bu anlamda batı bizden daha medeni daha aşmış..cinselliği bile çözmüşler başka şeylere yönelmişler..ama türkiye çok çok geride maalesef...özellikle saçma sapan uygulamaların gelenekmiş görenekmiş diye yutturulduğu bir ülkedir burası...

muhafazakarlığa da asla inanmıyorum yoktur öyle birşey.o sadece kılıftır bazı şeylerin üstünü örtmek için kullanılan..müge anlının programına bakarsan ordaki insanlara dışardan dersin bunlar muhafazakar dindar insanlar görünümünde ama her naneyi yemişler...o yüzden böylelerinden uzak duruyorum... benim yaşam tarzı herşeyden...ama araptan esinlenme asla yok..hiç sevmem onları.Allah yakın olsunlar görgüsüz millet..Allah bütün peygamberleri oraya gönderdiği halde milim düzelme yok!

0|1
    0|0
  • Son 6-7 yıldır bilinçli şekilde Milli duyguları yozlaştırmak için medya kullanılıyor.Bende inadına Türk gibi yaşamaya çalışıyorum.

1|2
    0|0
  • Yanlış batılılaşma sonucu olan şeyler bunlar.Ayrıca medyanında etkisi çok büyük.Senelerdir bizlere batı tarzı şeyler empoze edilmeye çalışılıyor.Şimdi yazın nereye adım atsam ufacık bir bezle belden aşağısını örtmüş kızlar görüyorum.Hatta öyle ki bu kış ayında bile sırf şık olmak için kısacık etekler giyen bayanları görüyorum.Bunların hepsinin nedeni "Eğer etini göstermessen değersizsin" diye empoze edilmesi.Ben bizim kızlarımıza böyle giyinmeyi yakıştıramıyorum,bunu giyerken kendilerini iyi hissetmelerini(bu mesajımdan sonra yorum gelir sanane diye)yakıştıramıyorum.Biz erkeklerin giyim tarzında da batı var elbette bunların hepsi idol olarak bize gösterilen insanlardan kaynaklanıyor.Şu saatten sonra bu topluma peygamber bile gelse bu toplumu düzeltemez bundan emin olabilirsiniz.Hem maddi hemde manevi değerlerimizi kaybediyoruz.İnşallah iyi bir nesil yetiştiririz de bari toplumun tamamen değişmesi birkaç yıl geçikir vesselam.

0|1
    0|1
  • türk gibi

0|1
    0|0
  • Dünya bizi Türk diye değil müslüman Türkler diye biliyor. Şeriattan uzaklasan dini örf adetleri gelenek gorenekleri hiçe sayan bir toplum oluştuğu icin elbette batilasiyoruz. Bugün kızlı erkekli ayni evde kalmayi sorun etmeyenler apaçık batilasiyor çünkü bu ne etik nede genel ahlaki kurallarimiza uygun. Akpli değilim.

0|1
    1|2
    • Seriata sonunda Araplasmaktir. Türklüklen alakasi yoktur. Seriat insan disi bir yönetimdir.

• Tamam ortak, sen Erkekli-erkekli kal :)

• Bizde batililastik ortak

• Türklük ne Baticilik ne ?

Her gelisimi baticilik olarak mi görüyorsunuz ? Sizin baticilik dediginiz gelisim.

Batiyi bircok noktada örnek alabilirz cünkü onlar daha iyi yapiyor.

Ama gelisim baticiliklan olmuyor. Her türlü gelisimide baticilik olarak görmekte bir baska sacmalik.

Benim bir tarzim yok, ben ne kendimi nede baskalarini böyle kutuplastiriyorum. Ben insanlar icin ne iyi ne mantikli onu seciyorum.

Benim tarzim amntikli düsünülmüs bir tarz baska birsey degil.

0|0
    0|1
  • Türk gibi yaşamaya çalışlıyorum

0|1
    0|0
  • Ne batı kadar serbest bir yaşam nede orta doğu kadar baskıcı bir yaşam tarzım var.Sınırlarım ve idealler var.

0|0
    0|0
  • türk gibi yaşamak ne demek? sevdiğin geleneklere örnek verebilir misin?

0|1
    0|0
    • Milletimize ait herşey türkülerimiz dilimiz adetlerimiz düşünce tarzimiz ahlakimiz tarihimiz.. Daha cogaltilabilir..

• Karışık bir tarz yaşıyorum milliyet tarzında değilde dünya vatandaşı tarzı daha uygun

0|0
    0|0
  • Ben kendi tarzımı yaşıyorum

1|1
    0|0
  • istersen batı gibi yaşama stratejileri var admların kot pantolon nasıl yayıldı hollywoodla ha karşımıyım değilim sonuçta batılı olunca zombileşmiyoruz. buna engel olmak için katar gibi milli servete ihtiyacımız var yapcak bişi yok

0|0
    0|0
  • Batı tarzı.

0|0
    0|1
  • Osmanlının en parlak dönemindeki yönetim felsefesini şimdiki zamana uyarlayarak yaşayabilirsek iyi olabilir. Ayrıca herkes kendi işine bakarsa ve diğerinin işine karışmazsa mükemmel olur.

Batıyı örnek almayı pek iyi bir şey gibi düşünmüyorum çünkü onların Dünya'ya bakış açısı ile bizim ki biraz farklı sanırsam onlar daha fazla materyalist düşünüyorlar.Ayrıca onların bize vereceği tavsiyelerin ise tam tersinin yapılması gerektiğini düşünüyorum. :) Bunu da şu sözle açıklasam yeridir; "Bütün Kur'an ları yaksak, bütün camiileri yıksak, biz onlar (Batı) için hep İslamız, hep karanlığız, hep düşmanız bu değişmez."

Türk-İslam devletini, güçlü Osmanlı felsefesini bugün ile sentezleyerek oluşturmak bana göre en mantıklısı.

Tablo daha tam net olarak karşımızda değil ancak bana göre AKP hükümetinin çalışmalarının bu yönde olduğunu düşünüyorum.

0|1
    0|2
    • Osmanliyi örnek görmek sacmalik olur. Osmanli bir ortacag devletidi, ve farkindasan biz Osmanlida yasamiyoruz. Gecmisi örnek alarak ne basaracaksin ?

Osmanli gelisemedigi icin batti, Bati gelisirken Osmanli takildigi icin batti. Ve Osmanli bir iyi devlet degildi, fasist bir devletti be batisi iyi oldu.

• Size katiliyorum

• Şu ülkede İngiltere karşıtı 1 tane adam zar zor bulunur ama Osmanlı düşmanı bu ülkenin %20'si var yazıklar olsun diyorum başka bir şey demiyorum. Atasının geçmişini öğrenemeyene de öğretemeyene de yazıklar olsun diyorum.

• Yurt dışından türkiyeye tatile gelince türkiyedemiyim diye soruyorum kendime ne olmuş bu ulkenin haline türk kültürü kalmamış

0|2
    0|1
    • Maalesef onyillardir oynanan oyun ve su durum... Netice güzel olur inşallah..

Yükleniyor...