Leonardo da Vinci'nin eseri Mona Lisa Da vincinin nesi oluyordu?

Kimisi vurgun olduğu sevdiği kadın olduğunu söylüyor. Kimisi de Da Vinci'nin kendi kadın halini çizdiğini iddaa ediyor .Sizce ?

0|0
20|47

En İyi Erkek Görüşü

• Da Vinci, tablo için ilk başta piramit tasarımı kullandı, basitçe kadın bir piramitten oluşacaktı. Tablodaki bayanın kıvrılmış elleri piramidin köşesi idi. Göğüsü, boynu ve yüzü ellerine göre çok daha parıltılıdır. Işık, aslında çizimin altında geometrik çizimin yattığı göstermektedir. Aslında da Vinci, tabloda oturmakta olan normal bir bayanı resmetmiştir: fakat o zamanlarda oturmuş bir bayanın resmi yaygın değildi. Açıkçası, oturan bayanın gözlemci ile arasındaki mesafeyi göstermiştir. Kol dayama yerleri, gözlemci ile oturan bayanı ayıran bir sınırdır.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 46

• Bircok yorum var bu konuda ama en önemlisi Venedikli bir Tüccarin cok sevdigi bir karisi oldugu.. yönünde

1|0
    0|0
    • Hımm bak bunu senin sayende öğrenmiş oldum. Acaba ortada gizli bir aşk mı vardı

• teşekkür ederim :))

• önemli degil

• Sadece müşterisi olduğunu düşünüyorum, bazen hayat o kadar karmakarışık değildir.

2|0
    0|0
  • Kirvesi

2|0
    0|0
  • leonarda vinci kullanırken bu karıyı dürbünle dikizliyormuş ,bu monada balkon kuşu gibi hep pencerede anasını satayım,patronu bu olayı görünce leonardo 'yu işten atmış ,oda bu yüzü hiç unutmayayım diye resmini çizeyim demiş,vel hasıl kelam leonarda işsiz kalınca o zamanların meşhur olan bir alışveriş merkezinde resim çizmeye başlamış... o resimler günümüze kadar gelmiş...

1|0
    0|0
  • hizmetçisiydi.

Birde aşçı,bahçıvan,şoför ve uşak vardı.

Genelde birbirlerinin portrelerini çizerlerdi.

Aşçı bahçıvana bahçıvan şoföre şoför uşağa sonra hepsi uşağı çizerlerdi. Hizmetçi leonardo ile geceleri gizli gizli bodrumda buluşuyorlardı.

1|0
    0|0
  • Mona Lisa bir tüccarın karısı diye biliyorum kötü kadın olarak bahsedilen bir tip ama leonardo da vinci insanları(kadınları) halil sezai tarzı sevdiğinden böyle bir yapıt çıkardığı söylenmstr..!

1|0
    0|0
  • bu monalisa çarşıya çıkınca kaybolmuş. gez gez bir kuytu yere gelmiş. da vinci de manyağın teki olarak biliniyo mahallede. tek başına harabe gibi bir yerde yaşarmış çizimler falan yapıyor. mahalleli bu monalisaya dermiş böyle böyle biri var sakın gitme o tarafa. sen git git davincinin kapısını çal. manyak bunu buyur etmiş içeri. bakmış kız ilginç bişey çizeyim demiş. monalisa da korka korka tamam demiş. bir yandan da demiş adam ressam. iyi çizerse kitaplara geçicem. yüzünün yarısında umut, diğer yarısında korku.. iş bunu da açıkladım burada

0|0
    0|0
    • Hayal gücün oldukça geniş :))

• tarihi bir bilinmezin açıklamasını yaptım yukarıda. bundan sonra hiçbirşey gizli kalmayacak. herşeyi tek tek açıklıyacaam.

• O resmi cizerken insanlarin zihninde bir soru isareti birakmak istedi ve oradaki ayrinti ici ile dışı yani kalbinin icindeki kisi ve kendisi.

1|0
    0|0
  • ben ce herkes gönlüne göre karar versin düşünceye set çekilmesin öyle diyorsa öyle olsun ama bunun iddiasına girmek hoş değil bana göre

1|0
    0|0
    • neden günah mi ? Vebale mi girersin :D

• veballe alakası yok bunu kanıtlayamayacağımız için yorumdan öteye geçemez bunun için yani

• Amca oğlu.

1|0
    0|0
  • Merhaba Kirazcı Kız

Bu vincileri mincileri pek bilmem kardeş

Laparaskopik ameliyat için makine yapıyorlar adamlar adına De Vinci koyuyor

Demek ki sırra kadem basan bir isim.

Vinki

Tinki Tinki

1|0
    0|1
  • nie napcan ki kim oldunu tablo sendemi yoksa?

1|0
    0|0
  • Bence hizmetçisiydi Onun resmini çizdi gösterdi ve yatağa attı (:

1|0
    0|1
  • eltisinin kayınçosunun büyük dedesinin en kücük torunu oluyodu :PP

1|0
    0|0
  • hizmetçisi

1|0
    0|0
  • asıl buyu buyu buyuk dedem anlatmıştı lise de yan sınıftaki arkadaşıymış :P

1|0
    0|0
  • pampası :)

1|0
    0|0
    • ahahahahaha :D Haberim yokmuş gibi çiz panpa :D

• lahmacunsa evet #

• Ben de acısız İskender'e bayılırım.

• Lisede platonik aşık olduğu kız

2|0
    0|0
  • üç senede cizmiş o fotografı

2|0
    0|0
  • kumaydı mona lisa aslında :D

1|0
    0|1
  • deyze gızısı oluyor.

1|0
    0|0
  • Metresi oluyordu

1|0
    0|0
    • Oda güzel :))

• Bırak beğenmesinler:)) Lokum gibi erkekte mi oluyormuş:))

• Evet hem de ne lokum :))

• hizmetçisi diye kalmış aklımda ama , alakası var mıdır ki :D

1|0
    0|0
    • yok cariyesi :D Daha neler

• Mantıken bir cevap yazmadın da :))

• hiçte bile :P hizmetçi tablosu da gayet çizilebilesi :D

• tek gecelik ilişkisi mi ?

1|0
    0|0
  • Paris Louvre Müzesinde,

"Francesco Del Giocondo'nun karısı Lisa Gherardini Portresi" Adı altında sergilendiğidir. miş :P

0|0
    0|0
  • babaannesi

1|0
    0|1
  • Beşik kertmesi ? Yoksa sen bunu bilmiyor muydun ?

Bidebizd Mona Rıza var öneririm

link

0|0
    0|0
  • Gizli öznesi bence. :D

0|0
    0|0
  • Sevdiği kadın diye biliyorum.s

0|0
    0|0
  • Fuckbody siymiş :D

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    16

Kızlar Ne Diyor 20

• bende merak ettim vikipediden baktım :)

Mona Lisa, Lisa del Giocondo ile adlandırılmıştır; Gherardini Ailesi'ne mensup birisiydi ve tüccar Francesco del Giocondo'nun eşiydi. Bayan Giocondo'nun ikinci oğlu Andrea'nın doğumu anısına tablonun yapıldığı tahmin edilmektedir. Tabloda oturan bayanın kimliği, 2005 yılında, Heidelberg Üniversitesi'nin kütüphanesinde bulunan Agostino Vespucci'ye ait bir not ile tespit edilmiştir. Fakat başka uzmanlar tarafından, tablodaki kadın için üç farklı şahsiyet de öne sürülmüştür.Da Vinci'nin annesi Caterina Buti del Vacca de öne sürüldüyse de, çoğu uzman tarafından düşük ihtimal olarak değerlendirilmiştir. Milan düşesi Isabella of Aragon, Cecilia Gallerani, düşes Costanza d'Avalos (La Gioconda olduğu söylenir) öne sürülen diğer şahsiyetlerdendir. Tablodaki kadının da Vinci tarafından adlandırıldığı da öne sürülmüştür.

1|0
    0|0
  • Arastirmadim ama metresi olarak biliyorum

1|0
    0|0
  • Normal resmini çizdirmeye gelen bir vatandaş senin dediğin şeylerin ikisinide daha önce hiç duymadım.

1|0
    0|0
  • Hizmetcisi degilmiydi ya

1|1
    0|0
  • çokta güzel bir kadın değil ilham olmuş olabilir hizmetçisi olabilir

1|0
    0|0
  • kadın resmini çizdirmiştir. çok güzel oluncada tarihe geçmiştir ne bilim öyle bir şeydir yanii :P =)))

1|0
    0|0
  • 2005 yılında kimliği kesinleşmiştir. Gherardini Ailesi'ne mensup Lisa del Giocondo. Francesco del Giocondo'nun eşiydi. Giocondo'nun ikinci oğlu Andrea'nın doğumu anısına tablonun yapıldığı tahmin edilmektedir.

1|0
    0|0
  • hic birisi... mona lisa cok zengin bir adam ile nisanliydi.. nisanlisi o siralar is icin baska bir ülkede bulunmaktaydi.. mona lisa da hediye olsun diye da vinciye kendisini cizmesini istiyor... bu resmin bukadar ünlenmesinin tek sebebi.. mona lisanin yüz ifadesi..cünkü yüzünde küçük bir tebessüm var.. ozaman ki portreler de bu yaygin degildi.. birde tabi ki en önemlisi gözleri.. hangi acıdan bakarsan sana bakiyormus gibi geliyor yani sag sol... perspektive göre degisiyor.. diger resimlerde ki gibi düz ve anlamsiz bakmiyor.. yani resmin icinde duygu barin diriyor.. daha bir sürü sey.. durus arka pilan.. bu portreyi saba kadar analiz et bitmez :)))))

0|0
    0|0
  • link

bu videoyu izleyince az da olsa ne olduğunu çözdüm.. mümkün müdür? olabilir.. :)

1|0
    0|0
  • Bende evinde hizmet eden kadın diye biliyrm belki duygusal anlamda birşeyler hissetmiş olablr :)

1|0
    0|0
  • Bende bir belgselde kendi kadin halini cizdigini duymustum .

1|0
    0|1
  • düşünmek bile gereksiz neyiyse neyi banane ki

1|0
    0|0
  • ikitane çırağı var biri kadın biri erkek o ikisini birleştirip tek bir kişiymiş gibi çizmiş diyolar bide

0|0
    0|0
  • sifresi.

0|0
    0|0
  • aslında mona lisa erkekmiş ve ozamanlar erkek erkeğe olmak daha kötü bakılıor ve türlü işkence ediliyormuş v.s. bunun hizmetçisiyle o sevdiği erkeği karıştırmış resim çizmiş ortaya mona lisa çıkmış gibi enteresan şeyler duydum :S

0|0
    0|0
  • vurgun yedim vurgun yediimm bu sevdadan vurgun yediimm

0|0
    0|0
  • O tablonun en güzel yanı bu gizem bence bilmemeyi hep merak etmeyi tercih ederim ben

0|0
    0|0
  • Mona lisa aslinda erkekmis oyle okumustum

0|0
    0|0
  • sevdiği kadın diye biliyorum ben

0|0
    0|0
  • Bildiğim kadarıyla yüzünün bir kısmı leonardoya ait...

0|0
    0|0
Yükleniyor...