Türk'i dilleri öğrenmek isitiyorum

Türk devletlerin dillerini öğrenmek istiyorum, rastladıklarım

Türkçe biliyor ve anlıyor, ama ben bir kaç kelime anca anlıyorum onlarınkini anlamak için biraz çaba sarf ediyorum.

Nasıl öğrenebilirim

0|0
6|21

En İyi Erkek Görüşü

• Türk dil kurumu sitesinden bakabilirsin, ya da kitaplar okuyarak düzeltebilirsin. Geliştirebilirsin kendini çok güzel soru, tebrikler.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• azer, gagavuz ve doğu türkistan çok yakın bize onları rahat anlıyorsun..hatta bizim ülkenin doğusundan bile daha iyi anlaşılır konuşuyorlar.. türkmenler biraz zor kazaklar dahada zor kırgızları zaten hiç anlıyamıyorsun..ama ben baya işi çözdüm kelimem köklerimiz hep aynı ekler farklılık gösteriyor..sadece her ülkenin türkçesinin ekine dikkan et ögren .cümle dizimi falan aynı neticede tek diliz..bazı kelimelerde ses farkı var o kadar gel - kel gibi.. bide hoşça kalın derken yahşıkalın- cakşıkalın gibi ses değişimleri oluyor gerisi kolay ya..

0|0
    0|0
    • Bende başta azerice yi biraz anlıyorum ama onlar gel'e düş der,

• Kim demiş? macarlar zaten kabuleniyorlar türk olduklarını :) :D

link bak bu da kırgız lider bizim asıl kardeşlerimiz bizi sayanlardır .

• link macaristandaki türk kurultayı.. japonyadan amerikadaki kızılderililerine kadar tüm türk toplulukları ve devletleri katıldı her sene düzenleniyor .hersene bir başka ülkede sırayla oluyor..kadınlar ok atıp ata biniyor :))

• Aslında Türk dili ve edebiyatı okuduysan kelimelerin köklerinden anlarsın bizim edebiyatçı bu konuda bilgiliydi tabi biraz da ilgin olacak okumadıysanda şuan kullandığın kelimelerin köklerini araştıracaksın önce benzer çıkar eskiyide öğrenirsen en azından anlarsın karşıdakini

0|0
    0|0
  • Ben üniversitede öğrendim :) yurtta kaldığımda oda arkadaşım Azerbaycan Türküydü ve onunla sohbetede ede onun Türkçesi gelişti benim Azericem baya bir ilerledi :)

Müziklerini dinle, filmlerini izle ve imkanın varsa sohbet et.

Azerbaycan lehçesi için Şemistan Elizamanlı'nın şarkılarını tavsiye ederim, özellikle Cenab Leytinant çok güzel bir parçadır.

1|0
    0|0
  • <3

Ben de istiyorum.

1|0
    0|0
  • Wikisözlük var... ayrica gagauzça ve kırımtatarca rahat anlayabilirsiniz latin alfabesiyle yazılı olanları çok rahat.

1|0
    0|0
    • Tamam, sağol önerin için

• Rica ederim.

• Bir de şunları vereyim.

Anasozu.com

Meydangazetasi.com bunlar gagauzça e-gazetelerr

Wiki olarak da gag.wiktionary (gagauzça)

Az.wiktionary.org

Uz.wiktionary

Az.wikipedia

Gag.wikipedia

Uz.wikipedia

Crh.wikipedia

Kaa.wikipedia

Forum-ziyouz.com (özbek sitesi) orada size yardım edebilecek bir bayan var.. Türkçe'si çok iyi.

Aklına takılan olursa ben burdayım.

• Benim tanıdığım kazak, özbek, kırgız birçok kişi rusça'dan başka birşey bilmiyordu. Öğrenirsen biraz boşuna bir çaba olur ama yine de pratik bir yol istiyorsan trt avaz izle. 6şar saat arayla farklı türki dillerde yayın yapıyor ve altyazısı da var yanılmıyorsam.

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • sen gitmiyomuydun :(

0|0
    0|0
  • gereksiz.O ülkelerde bulundum.Büyük çoğunluğu türkiyeden nefret ediyor haberin olsun.

0|0
    0|0
  • ben cok guzel turkce bılıyor sen ıstıyo sana öğretmek ?

0|1
    0|0
  • üstadım bak sana bu devlet ırkçı terörist filan der sonra...sen de modaya uy.boşver türkçeyi kürtçe öğrenmeye bak.demokrat olursun bu zamanda...

0|0
    0|1
    • Git işine, ben kendi dil ime yakın dilleri anlamaya çabalıyorum, sen bana kürtçe diyorsun.

• türk dilleri zaten türkçe konuşur bilmiyor musun?senin kullandığın dil de söylenişte kısmen öz türkçeye yakındır ondan anlarlar.senin anlamaman doğal çünkü onlar öz türkçe konuşurlar.Atatürk harf inklabını uyguladığında herkesin yani ülkemizdeki herkezin kolaylıkla okuyabilecek ve yaza bileceği bir harf kombinasyonu üzerinde çalışmıştı.yoksa kullandığın dilde bir değişiklik yok.ayrıca yaptığım kara mizahı anlayamadıysan ben napiim?

• aralarda uçurum yok ama en kolay yolu onlarla 2 hafta geçirmek

0|0
    0|0
  • Kursa git set al filmlerini izle şarkılarını dinle

0|0
    0|0
  • Bilmem. oubnlkşi

0|0
    0|0
  • kursa gitmeilisin

0|0
    0|0
  • çaba sarfetmeye devam :)

0|0
    0|0
  • mesela Azerice benim çok hoşuma gidiyor :) çoğu sözlerini anlayabiliyorum ama tabi hepsini anlayamıyorum :)

0|0
    0|0
    • benimde ama tek o değil :)

• Önerin için teşekür.. Ama wiki ye bakarım önce :)

• tamam :) TRT'de bir program vardı sabahları Azeri Televizyonu ile ortak yayın yapıyorlardı o zaman TRT'deki programa konuk sunucu geliyordu Türki Cumhuriyetlerden galiba yanlış hatırlamıyorsam ve Türkçeyi çok da iyi konuşabiliyorlardı :)

• Baya yol almışsın aferin

0|0
    0|0
  • Kars a git

0|0
    0|0
  • temelde aynı kolay olsa gerekde niye istyiosun bunu sosyallik mi yoksa ticaret mi :Dsafadfaaa

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• biraz daha çabala öğrenirsin :D

1|0
    0|0
  • Kursa yok mu arkadaşım? En iyi kurslar öğretir. Tvden geliştirebilirsin.

1|0
    0|0
  • bende sırpça öğrenmek istiyorum

0|0
    0|0
  • Bu ne tatlı bir soru , senin gibilerine ihtiyaç var <3

0|1
    0|0
  • Türkçe öğretmenliği okusaydın en azından göktürkçeyi öğrenirdin

1|0
    0|0
  • Hadi hep beraber 'Merhaba ' diyoruz.