Roma İmparatorluğunu sever misiniz ?

Merhaba :)

Siz roma imapatorlugunu severmisiniz ? Tabi onlarda kölecilik yapti, baskalarina siz barbarsiniz biz daha medeniyiz diyp savas actilar katliam yapip topraklarini caldilar.

Ama kültürel, sanat ve icat alaninda Roma Imparatorlugu inanilmazdi. Keske batmasaydi diyorum.

0|0
4|2

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 3

• Oh sonunda benim gibi düşünen birini buldum :D sevmek ne kelime tapıyorum, keşke altınçağındaki gibi heryer onların kalsaydı.

0|1
    0|0
  • her toplumu kendi döneminin değerleriyle ve teknolojisiyle, anlayışıyla anlamak gerek. o zamanlar çok psikopatça görünen şeyler şuan çok normal. bize de aşırı anormal gelen şeyler onlara çok normaldi. :D batmayacak durumda kalabilseydi batmazdı. birşeyler yanlış gitmiş ki batmışlar :D

0|0
    0|0
    • Sonunda hicbirsey sonsuza kadar degildir. Her Imaparatorluk batti sonunda.

Tabiki ozamanin anlayasina göre dogaldi ama ben simdiki Ahlak anlayasina göre degerlendiriyorum, daha gelisik bir anlayasa dogru.

• bugüne göre değerlendirirsen bütün sosyolojik değerleri yıkarsın çok yanlış yorumlamış olursun ama

• bana roma demeyiiin

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Bugün Kara Avrupa hukuk sisteminin (Almanya, Fransa, İtalya, İsviçre, Türkiye..) temelini yüzyıllar önce uygulanan Roma hukuku oluşturmaktadır. Kölelik onlarda bir statütüdür. O dönemde bir sürü devlette kölelik kavramı vardı. Zamanla Roma Cumhuriyet dönemine doğru artık kölelere haklar verilmeye başlanmış, azat edilmelerinde özgür kılınmalarında kolaylık sağlanmıştır. O yüzden kınamamak gerekir.

0|1
    0|0
  • benim adım spartacus arkadaş

0|0
    0|0
Yükleniyor...