Asya'dan göçen var mı arkadaşlar?

Rahmetli babam çocukken söylemişti dedelerimin asya dan göçtüklerini.. ama hangi ülkeden göçmüşler bilmiyorum baba tarafımın hepsi almanya da yaşıyor. anne tarafımsa karadenizli. bebekliğim dede aynı asyalılar gibi çekik gözlüydüm fotoğraflarda görüyorum. hala hafif öyleyim. ama sarışın açık tenliyim ve herkes balkan göçmeni sanıyor beni. asya da rusya dışında sarışın beyaz ırk bulunmuyor mu? hep merak ediyorum hangi ülkeden göçtüklerini... siz göçmen misiniz? sizce biz nereden göçmüşüz?

0|0
611

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 10

• dedem bulgaristan göçmeni. araştırdım ben kökenimi. orayada osmanlı devletinin fethettiği toprakları türkleştirme siyaseti ile konya-karaman civarından getirilmişiz.

Asyadan göçen varmı sorusuna fi zamanında bi kız arkadaşım tatardı

0|0
    0|0
  • Teknik olarak hepimiz Asyadan geldik zaten...

Sarışın Türklerde vardır Kıpçaklar veya Kumanlar gibi link

0|0
    0|1
  • Var :)))))

0|0
    0|0
  • Moğolmuşuz biz , sonra istanbula göçmüşüz

1|0
    0|0
  • Asya derken, Anadolu zaten Asya'nın bir parçasıdır. Asyadan, Asyaya göçmüşüz :)

0|0
    0|0
  • Bizimkiler selanik göçmeni

0|0
    0|0
  • Türklerin kökeni zaten ortaasyadandir

0|0
    0|1
    • o zaman neden türklerde sarışınlık az var? asyalılar esmer mi oluyor

• Asyalılar esmer tabi ama yüzyıllar içinde başka milletlerle evlenip karışmışlar

• Şu an Türkiye'de Orta Asya kökenli, etnik olarak Türk olan çok çok az insan bulunmaktadır.

• biz türkler hepimiz orta asyadan gelmeyiz onu demiştir baban

0|0
    0|1
  • aydınoğulları.

0|0
    0|1
  • karamanoğulları.

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 6

• benim kökenim karışık yani

dedemler yunan,

anneannem ve annem iste alman yani, annemin kökenide karısık

babamında öyle yani ,

annemin tarafından akrabalar hepsi almanyada,

dedemlerimiz bazı akrabalar yunanda say say bitmez

bizim durumuz cok vahim

ben neden burada türklere benzemiyorum ozaman ? burada nereye gidersem sen yabancı mısın diyorlar

bense " yok kökenim yabancı diyip geçiyorum :D "

ama buradan büyüdüm, Türk'üm ben Türk :)) ... kimse bu yazdıklarımı bazıları anlayamaz yani anlata anlata bitmiyor ki bizim hikayemiz. :((

0|2
    0|0
    • Türk'e benzemek nedir ki zaten? Türkiye çok-kültürlü bir ülkedir. Sokakta sarı saçlı, beyaz tenli ve mavi gözlü insan da görürüz, kara tenli, siyah saçlı, kara gözlü insan da görürüz. Hepsi de bu ülkenin vatandaşıdır.

• Benim ailem Kırım-Tataristan'dan göçmüşler. Asyada Hmonglar,Tibetler,Moğolların bazıları sarışınlardır. Orta Asyada da öyle. Uygurlar,Özbekler,Kazaklar.

0|0
    0|0
  • Bizim soyumuz cok karisik. Ermenilik kurtluk var. Babam seneler once Fransa'ya goc etmis. Beni ermenilere benzetirler. Simdi eksiler yagacak...

0|1
    0|0
  • türklerin kökeni orta asya değilmi zaten ya ?hepımız asyalıyız?

0|0
    0|0
  • baba tarafım maykop / rusya..

0|0
    0|1
  • oğuzların kayı boyundan.

0|0
    0|0
Yükleniyor...